Sifir aracimdakİ sorunum ! Acİl

anilx1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler astra j 1.6 edİtİon aracimi yaklasik 1 haftadir kullaniyorum.eŞİmdeydİ arac kaputu actim ve motor sogutma suyu haznesinde gram su kalmadigi gÖrdÜm hemen bidonu kaptim,suyu koymak icin kapagi actigimda su resmen haznenin icine doldu ve fullendi termostat surekli 90 derece her hangi bir ariza veya hararet yok ama aklima takildi bu bir hata mi yoksa normal mİ ?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler astra j 1.6 edİtİon aracimi yaklasik 1 haftadir kullaniyorum.eŞİmdeydİ arac kaputu actim ve motor sogutma suyu haznesinde gram su kalmadigi gÖrdÜm hemen bidonu kaptim,suyu koymak icin kapagi actigimda su resmen haznenin icine doldu ve fullendi termostat surekli 90 derece her hangi bir ariza veya hararet yok ama aklima takildi bu bir hata mi yoksa normal mİ ?

hiç su yokken kapağı açınca geldiyse sistem hava yapmış olabilir... motor soğukken tamamlayın sıvıyı. yada hiç uğraşmayın servise gidip kaçak testi yaptırın kaçağı bulsunlar...
su ekleyeceksiniz antfriz oranını bozacaksınız boşu boşuna...

anilx1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su eklemedım sayın ustadım zaten , yarım saat bı turladım araca yuklendım ama hararet 90 ın ustune gram yükselmedi bu arada arac fabrıka cıkıslı lpg lı

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su eklemedım sayın ustadım zaten , yarım saat bı turladım araca yuklendım ama hararet 90 ın ustune gram yükselmedi bu arada arac fabrıka cıkıslı lpg lı

hararet yapmaz ama ya hava varsa sistemde...her araba havayı kendi atmaz. motor içinde hava kalır başınız ağrır. siz zaman geçirmeden 5 dakka uğrayın yarın servise.bi yerde kaçak var muhtemelen düzeltsinler...

anilx1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsıyenıze uyucam ve yarın sabah dırek servısın yolunu tutuyorum

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG var deyince aklıma ilk regülatör geldi.
Bu arada fabrika çıkışı demişsiniz ama öyle değil. Eğer satarken bayi öyle dediyse size, yanlış bilgi vermişler.
Montajı ya bayi kendisi yapıyor ya da size teslim etmeden önce dışardan anlaşmalı lpg firmasına yaptırıp teslim ediyor.