DPF (Partikül Filtresi) ve EGR İptalinden Sonra Orjinale Döndüm. Araç Belediye İlaçlama Arabası gibi Beyaz Duman Atıyor.

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;
2013 Opel Corsa 1.3 Euro 5 egr ve partikül iptal ettim.(EGR arızası verip, Partikül Işığı yanıyordu. (kıdırma bujisi yanıp sönüyordu)). Sonra pişman oldum.(sabahları acı egsoz kokusu veriyordu. Siyah veya beyaz duman yok).
NOT: EGR ve Partükül iptal edince çekişte ciddi bir artış olmuştu. Ama Sabahları acı egsoz kokusu geliyordu. Montaj hatasına bağlı İçeri egsoz kokusuda geliyordu. Hazır tekrar bakılacak ORJİNALE DÖNEYİM DEDİM.

Egr yenisi takıldı, partikül içindeki filtre yeni takıldı. Araç yazılımı orjinali yüklendi denildi.

İlk rejenerasyona girdi ve belediye sinek ilaçlama aracı gibi beyaz duman atıyor. Ordu'dan Giresun'a Geldim 2 Bin devir üstü. Hala bitirmedi. (Araçta su eksiltme yok). Rejenerasyon Sırasında Fan açmıyor!
EGR arızasından önce fan açıyordu ve rejenerasyonda beyaz duman aynada görünecek kadar vardı. benim sorunum nedir sizce?

NOT: rejenerasyon harici beyaz,siyah duman yok. Su eksiltme yok.

Teşekkürler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hüseyin bey öncelikle geçmiş olsun. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla şu an herşey orjinale dönmüş olmasına rağmen bu durum yaşanıyor. Peki ustanız bu duruma ne diyor ?

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
SORUN ÇÖZÜLDÜ;

Partikül boşaltırken , kazalizatörüde kırmışlar.
Çok dikkat edin derim.

katalizatörün hurdası para ediyormuş , egsozcular veya bu işi yapanlar kırıyormuş.

kısacası bende katalizatör yok, partikül varmış. ondan duman atıyormuş.
Şuan kataliztör ve partikül takılı fan çalışıyor. bir sıkıntı yok gibi.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun hocam.