Sıfır arabaya LPG

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

felusdomesticus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim, 2012 model astra classic sedan enjoy plus modelini satın aldım. Araba henüz 800 kilometrede ve benzin parası lpg kitinin parasını kısa sürede çıkaracak gibi görünüyor :)

Sıfır arabaya LPG takılması konusunda neler düşünüyorsunuz, biraz beklemeli miyim, yoksa direk taktırsam sorun olmaz mı , görüşlerinizi bekliyorum.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim, 2012 model astra classic sedan enjoy plus modelini satın aldım. Araba henüz 800 kilometrede ve benzin parası lpg kitinin parasını kısa sürede çıkaracak gibi görünüyor :)

Sıfır arabaya LPG takılması konusunda neler düşünüyorsunuz, biraz beklemeli miyim, yoksa direk taktırsam sorun olmaz mı , görüşlerinizi bekliyorum.

forumda arama yapsaniz bununla iligli direk konu var, direk aracnizin motoru ile ilgili fiyatlarin, sorunlarin paylasildigi bir konuydu.

Neyse aracnizin motoru A16XER motor, alasimli subap var, 30 - 50 bin kmde (kesin bir sey yok hepsi kullanicalrin basina gelmis olaylardan okudugum degerler) subaplarda zarar olusuyor...

Burdan devam edin...

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=87060

Son düzenleme:

baycengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 vectram var kıyamıyorum tüp taktırmaya

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır arabayı tüp takmak için almak hayret bişey ya. arabayı alırken ne yakar şehiriçi bakmıyormusunuz. benzin 1.6 hiçbir arabanın fabrika verisi bile şehiriçi 8-9 litrenin altında değil. sen bunu bile bile git al. ondan sonra tüp taktırsammı diye opelim net e soru sormaya üye ol. takma arkadaş. gelme arkadaş. sorma arkadaş.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
sıfır arabayı tüp takmak için almak hayret bişey ya. arabayı alırken ne yakar şehiriçi bakmıyormusunuz. benzin 1.6 hiçbir arabanın fabrika verisi bile şehiriçi 8-9 litrenin altında değil. sen bunu bile bile git al. ondan sonra tüp taktırsammı diye opelim net e soru sormaya üye ol. takma arkadaş. gelme arkadaş. sorma arkadaş.

bu bir tercih meselesi neden dovdunuz ki arkadasi :maden:

kimi esmer sever kimi sarisin :rakir:

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parasını adam vermiş ister tüp takar ister jeneratör zevk değil mi
sadece fikir paylaşımı yapılıyor yardımcı olmak isteyen olur istemeyen okur geçer

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki bireysel saldırı değildi zaten. bu ara birsürü başlık açılıyor yada mesaj yazılıyor bu konuda. bende fikrimi beyan ettim. benzinli sıfır astra alacağıma, ya biraz sıkışır dizelini alırım, ya ikinci el dizelini alırım, yada dizel corsa alırım. keza bizde keyiften corsaya binmiyoruz. az yakıyor diye aldık.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
benimki bireysel saldırı değildi zaten. bu ara birsürü başlık açılıyor yada mesaj yazılıyor bu konuda. bende fikrimi beyan ettim. benzinli sıfır astra alacağıma, ya biraz sıkışır dizelini alırım, ya ikinci el dizelini alırım, yada dizel corsa alırım. keza bizde keyiften corsaya binmiyoruz. az yakıyor diye aldık.

bakin iste bu soylediginiz ile arkadasin sordugu arasinda nasil bir baglanti var, arkadas ne yakit tipinde arac alayim dememiski, LPG yapicam ne onerirsiniz demis.

Ucuz diye biniyorsaniz suan LPG li bir aracin 14 kurus sehir disi/20 kurus sehir ici tuketim yaptigini unutmayin, dizelden daha ekonomikler suanda :cool:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...