Sıcaklığa bağlı stop etme...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ensar Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar. aracım 2001 opel vectra b elegance. otomatik şanzuman.

sorunum şu; aracım stop ediyor. yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim diye hissediyorum. son olarak dikkat ettiğim nokta ise şu.

aracım 90 derece sıcaklıkta veya yakın sıcaklık değerlerinde öksürüp stop etmekte veya direk stop etmekte. bu değerler öncesi hiç bir sıkıntı yok. motor ısınıp stop ettiğinde ise hiç bir arıza kodu kaydetmiyor.

genellikle trafikteyken, ışıklarda durmaya yakın vaziyette
(aracı şu şekilde de test edeyim dedim; aracı soğukken çalıştırdım ve rölantide ısınıp stop edecekmi diye bekledim, ısındı ve dediğim değerlerde yine stop etti.) veya yavaşlayıp viraj dönerken stop etmekte. bildiğiniz gibi çok zor bir durum. başından geçenler ne dediğimi çok iyi bilir.

araçta rölanti motoru yok. rölanti direk beyinle ilgili.
beyne baktırdık. bi sorun yok.
ateşleme bobini, egr valfi, bujiler sıfırlarıyla değişti. buji kablolarıda sorunsuz.

Başından buna benzer olaylar geçen arkadaşlarım.

Değerli yorumlarınızı beklerim.

Tşk.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
var ama çalıştırmıyorum. gaz beyni arızalı. yanlışlıkla gazı açarım diye de zaten lpg nin sigortasını çıkarttım. lpg nin hiç bir fonksiyonu yok yani.

Tamamdır size büyük ihtimal sorunu söylüyorum, emme manifoltundan aracınız hava alıyor. Kontrol etmenizde fayda var. Fana bağlı değil, değil mi stop etmesi, fan açmasa da ısınınca ediyor.

Ensar Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamdır size büyük ihtimal sorunu söylüyorum, emme manifoltundan aracınız hava alıyor. Kontrol etmenizde fayda var. Fana bağlı değil, değil mi stop etmesi, fan açmasa da ısınınca ediyor.

peki bu hava alma olayı varsa araç hemen stop etmezmi.

ısınmayla emme manifoldunun arasında ne gibi bir bağ vardırki kardeş.!!!!

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
peki bu hava alma olayı varsa araç hemen stop etmezmi.

ısınmayla emme manifoldunun arasında ne gibi bir bağ vardırki kardeş.!!!!

Benimle kardeşli, ünlemli konuşmayın. Ben hep sizli konuşmuşum. Hitap tarzınıza Opelim de dikkat edin. Blok ısındığı zaman, manifolt contadan kaçırmasa bile, lpg enjektörleriniz sağlıklı monte edilmediyse, oluşan ısı nedeniyle ile hava alması muhtemeldir. Dikkat ederseniz, ilk mesajım lpg olup olmadığı, ikinci mesajım sorununuz hakkında tahminim ve tecrübem, üçüncü mesajım açıklaması.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...