sıcak klima aklıma takıldı

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman çok güzel birşey yani yakıta da çok bir etkisi olmaz sanırım. Örneğin kışın arabaya bindim kaloriferi açtım hep buhar yani buğu olduysa direk klima tuşuna basarım buğuyu alır değil mi?

yakıt konusuna birşey diyemem ama buğu konusunda doğrudur. Klima düğmesine basılı şekilde 3 saniyede benimkini açıyor. Zaten dijital klimalarda cama yönlendirmeye basınca otomatik klima komprosörünü calıştırıyor. Sadece klima konusunda dikkat edilecek husus.. klimayı ilk calıştırdığımızda araç rolanti düzeyinde calışması... Bunu tamirciler diyor. daha sağlıklı olurmuş. mesela 3000 devirde klimayı calıştırdığınızda komprosöre zarar verebilirmişiz...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yakıt yazınki kadar ek bindirmez tabi ama kompresör çalıştığı için yine artacaktır.

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt konusuna birşey diyemem ama buğu konusunda doğrudur. Klima düğmesine basılı şekilde 3 saniyede benimkini açıyor. Zaten dijital klimalarda cama yönlendirmeye basınca otomatik klima komprosörünü calıştırıyor. Sadece klima konusunda dikkat edilecek husus.. klimayı ilk calıştırdığımızda araç rolanti düzeyinde calışması... Bunu tamirciler diyor. daha sağlıklı olurmuş. mesela 3000 devirde klimayı calıştırdığınızda komprosöre zarar verebilirmişiz...

Söylediğiniz doğru. Seyir halindeyken klimayı 3x değerinde çalıştırdım klima kompresörü kilitlendi 1500 liraya tamir ettirdim.En doğrusu araç rölantideyken klimayı en düşük ayarda çalıştırıp seyir halinde yavaş yavaş yükseltmek olduğunu öğrendim.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Otomatik klimalı Opeller bu konuda biraz daha dayanıklı ama manuel klimalı ise aracınız dediğiniz gibi klimayı devreye alırken debriyaja basmanız en doğrusu.