Seyir halindeyken yakıt tüketiminin artması

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Seyir halindeyken yakıt tüketiminin artması

ben bunu sorduğumda bana DPF kendini temzliyordur ( ikazsız)  demişlerdi. ama sizinki benzinli DPF de olmaz sizde, muhtemelen başka bir neden ortaya çıkıyopr

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşım kesinlikle aynı problemi bir haftadır bende yaşıyorum. kesinlk Dizel partikul filtresi ile alakası yok..... rampa aşagı inerken, 3.lt gosteriyor, ikinci viteste normalde 8-9 lt yazan anlık tüketim 35 lt gosteriyor(aynı yolda ve hızda), aracı durdurduğumda rolantide 2.lt yazıyor. tam gaz verdigimde 3000'deviri geçmiyor... kontagı kapatıp tekrar denedigimde anlık tuketim 0.1lt (normal deger), tam gaza bastıgımda devir gostergesi bu sefer redline'a dayanıyor.... midem çok bulandı. çok kotu... moralim çok bozuk.... yarın servies gitmyi dusunuyorum.

iki ihtimal var gibi geliyor, 1. yakıt pompası tıkandı, 2. hava filtresi tıkandı.. bilemiyorum.. ben de acil gorus beliyorum.. siz çozüm bulabildiniz mi?

bu problem bende uzun yoldan geldikten sonra çıktı. normalde 5 aydır ortalama 6.1 olan yakıt tuketimim su an 7 lt.....

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umarım serviste garanti kapsamında bir çözüm bulabilrler, benimde bu problemle ilgili en ufak bir fikrim yok.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

markopasa86 link' Alıntı:
Umarım serviste garanti kapsamında bir çözüm bulabilrler, benimde bu problemle ilgili en ufak bir fikrim yok.

detayları kendi açtığım topikte paylaştım. dun servisi aradıgımda DPF'nin doldugunu, araç uyarı vermeden yakma işlemi başlattığı için anlık tuketimin anormal arttığını, devirin de bundan 3000'i geçmedigini soylediler.... son iki hafta aracı hep kısa mesafeli kullandım, 3-4 km aralıklarla. tam yakmaya başlıyormus(uyarı veremeden) ben de aracı durduruyormusum.... hep işlem yarı kaldıgından, heer suruse çıktığımda aracın anlık tuketimi artıyormus.. simdi tuketim normal degerlerine dustu.... 35lt'yi gorunce duz yolda inanın moralım çok bozulmustu. yarın servis için randevu aldım... gittigimde guncellemeler de varmıs. onları da yaptıracagım. simdi kafama takılan sorun neden DPF uyarı ışığının yanmadığı

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sökün atın bence DPF ni kurtulun. Eskiden DPF mi varmış :D

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar aracım su an serviste,
son bilgiyi aktarayım, bu anlık yakıt tuketim artışı kesinlikle DPF'den kaynaklanıyormus.... DPF otomatik kendi uyarı vermeden devreye girdiginden ben de farketmiyormuşum, kısa mesafeli araç kullandığımdan sürekli işlem yarıda kalıyormuş..
dizel partikul Filtresi yakma işlemi ancak hararet göstergesi 90 da iken çalışmaya başlıyormuş. bu durumda anlık yakıt tuketimi artarsa aracınızı 10-15 dak arasında 3000devirin üzerinde kullanmamız gerektigini tavsiye ettiler. aman dikkat... uyarı ışığını beklemeyin, ancak aşırı dolum oldugunda yanıyormus....