Ses sistemi konusunda her türlü yardım edebilirm

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ses sistemi konusunda her türlü yardım edebilirm

Gule gule kullanin ama kasnakla montaj yapilinca daha tok ve guzel bi ses alinirdi.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkan_gitarist link' Alıntı:
Merhaba beyler.
Artık opel astranın sökülmesi,kapıların sökülmesi ne takılması toplanması vb. konusunda yardımcı olabilirim
Hocam karar değiştirdim bunlardan hangisi uygun olursa onu alıp aydın elektronikte taktıracağım. 4x55w rms li necvox palatinum teyp için,ön ve arka kapılara hertz dcx 165 60w rmsli coax. hoparlörmü daha iyi  olur yoksa öne hertz dsk 165 80w rmsli companent alıp arkayada dcx 165 coaxsiyellerimi atsam ?  Hangisi daha iyi ve kaliteli ses verir ?

volkan_gitarist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ahmetyr link' Alıntı:
Hocam karar değiştirdim bunlardan hangisi uygun olursa onu alıp aydın elektronikte taktıracağım. 4x55w rms li necvox palatinum teyp için,ön ve arka kapılara hertz dcx 165 60w rmsli coax. hoparlörmü daha iyi  olur yoksa öne hertz dsk 165 80w rmsli companent alıp arkayada dcx 165 coaxsiyellerimi atsam ?  Hangisi daha iyi ve kaliteli ses verir ?
4*55 cikis gucunuz var ,60wat olan olabilir.70 80 watt uzerine cikarsaniz amfi ile surmeniz gerekecek hertz kaliteli urunlerdir.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

volkan_gitarist link' Alıntı:
4*55 cikis gucunuz var ,60wat olan olabilir.70 80 watt uzerine cikarsaniz amfi ile surmeniz gerekecek hertz kaliteli urunlerdir.
merhaba. bu dediğiniz component içinmi? bildiğim kadarıyla cihazın max. peak çıkışı 4*55w yani rms değeri değil, eğer 60w rms değeri olan hertz componentler amfisiz çalışıyorsa bende düşünüyorum, tabi ki çok bişey beklemiyorum ama orjinallerden iyiyse bende düşünüyorum, fikriniz nedir?

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
merhaba. bu dediÖ°iniz component içinmi? bildiÖ°im kadarıyla cihazın max. peak çıkıÖ¾ı 4*55w yani rms deÖ°eri deÖ°il, eÖ°er 60w rms deÖ°eri olan hertz componentler amfisiz çalıÖ¾ıyorsa bende düÖ¾ünüyorum, tabi ki çok biÖ¾ey beklemiyorum ama orjinallerden iyiyse bende düÖ¾ünüyorum, fikriniz nedir?
Söylediğim hoparlör coaxsiyel 60 w hertz dcx 165 ti.  Ama ben araştırırken chevrolet aveo forumunda bir çok kişi hertz companent 80w hoparlörü orjinal teyiplerine bağlamış güzel ses aldıklarını ve bunun sonucunda yüksek  seslere çıkmıyo gibi yorumlar yapılmış
. Diğer bir kişi ise üstüne ampli takmış ve sonucuna inanamadığını söylemiş, doğrumudur bilmiyorum ama araştırmanı tavsiye ederim. Benim görüşüm bizim araçlarda çalışır , eskisine oranla kalitesi artar ama tam veriminde çalışmaz.ancak üzerine birde amfi takarsanız çok daha güzel ses ve tam verimle çalıştırmış olursunuz, yanlışım varsa düzeltin. Sen amfisiz bir sistem istiyorsan benim gibi kaliteli koaksiyel hoparlör bak. :)

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dostlar kısa bır hatırlatma yapayım kesınlıkle ve kesınlıkle comp dusunuyorsanız anfı sart hee anfısız calmazmı calar ama sadece calar anlayana..Orjınal ses sıstemının veya sonradan takılan navının cıkıslar gercekte max 20-25 rms cıvarıdır bu cıkıslra uygun saglam tınısı guzel markalı coax tercıh edeıldgı zaman cok daha kalıtelı ve dolgun ses alınır..

Eger araca sub baglanacaksa ya mono bır anfı alıp rca yardımı ıle eklenmelı yada stereo 4 cıkıs 5 veya 6 cıkıs alınıp ıster bır cıft comp artı sub veya alacagınız afının kalıtesıne gore bır cıft comp artı bır cıft coax artı sub

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

spitemre link' Alıntı:
Dostlar kısa bır hatırlatma yapayım kesınlıkle ve kesınlıkle comp dusunuyorsanız anfı sart hee anfısız calmazmı calar ama sadece calar anlayana..Orjınal ses sıstemının veya sonradan takılan navının cıkıslar gercekte max 20-25 rms cıvarıdır bu cıkıslra uygun saglam tınısı guzel markalı coax tercıh edeıldgı zaman cok daha kalıtelı ve dolgun ses alınır..

Eger araca sub baglanacaksa ya mono bır anfı alıp rca yardımı ıle eklenmelı yada stereo 4 cıkıs 5 veya 6 cıkıs alınıp ıster bır cıft comp artı sub veya alacagınız afının kalıtesıne gore bır cıft comp artı bır cıft coax artı sub
Emre sağol bilgiler için. amfi işine girince bitmiyor almışken bide bass istiyosun , zaten navi çok akım çekiyo bide üstüne amfi bizim aküler 2 yıl dayanmıyor. ben arkalara kenwood-kfc-m1634a 3 yollu 60w rms, 270w peak taktırmıştım o bile çok geliyor ( http://www.kenwood.com/india/car/speakers/kfc-m1634a/ ) 4*50 çıkış için, şimdi önlere güzel bişey alayım coax.

volkan_gitarist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
Emre sağol bilgiler için. amfi işine girince bitmiyor almışken bide bass istiyosun , zaten navi çok akım çekiyo bide üstüne amfi bizim aküler 2 yıl dayanmıyor. ben arkalara kenwood-kfc-m1634a 3 yollu 60w rms, 270w peak taktırmıştım o bile çok geliyor ( http://www.kenwood.com/india/car/speakers/kfc-m1634a/ ) 4*50 çıkış için, şimdi önlere güzel bişey alayım coax.
size şöyle anlatıyım orijinal ses sistemine göre çok çok iyi ses alıyorsunuz. ben 4 adet massive coax kullanıyorum amfisiz.bas sesleri inanılmaz düzeldi. ve ben cyclone ile kullanıyorum sesi 54 seviyeye kadar bozmuyor.ama eğer çok yüksek ses ve kalite almak istiyorsanız paranız malesef gidecek(benim kurduğum sistemde alpine pdx f4 ,alpine pdx m6 mono amfi audison kapasitör ,0awg stinger kablo,ass 2adet dağıtıcı,4awg audison kablo,focal xl ve macustic yalıtım.focal ps165fx,focalpc165,focal 33kx subwoofer ,focal elite rca kablo audison sigorta aldım)eğer iyi bir ses sistemi istiyorsanız bahsettiğim ürünlere yakın birşeyler almanız lazım.ama coax ile sesler düzelsin istiyorsanız bahsettiğim gibi yapıp kurtulursunuz ve emin olun o dinlediğiniz sesten kat ve kat iyi ses alacağına eminim.

GRC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bende bir süredir arka kapılar için hoparlör araştırıyordum. Sağolsun Orhan kardeşimin de tavsiyesi ile aşağıdaki ürünü almaya karar verdim  :) . Arka kapılar için hoparlör araştıran arkadaşlara fikir olması açısından paylaşmak istedim  ;) 

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/sony-xs-gt1638-16cm-3-yollu-260-watt-oto-hoparlo-144604497?id=144604497

şimdi bu ürünü Bursa'da takabilecek sağlam bir tesisattçı bulmam gerek.

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Ses sistemi konusunda her türlü yardım edebilirm

Bende arka kapılara hoparlör düşünüyorum multimedya çıkışım 4x55 necwox amfi düşünmüyorum kullannabilecegim bir hoparlör önerirmisiniz