servis tavsiyesi

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saolun arkadaşlar fikirleriniz için.. Her zaman ki gibi fikir ayrılıkları mevcut.
Parçayı yetkili servisten alsam dışarda taktırsam toplamda 100 tl anca fark edıyo. Eee dışarda orjınal parca bulma şansımda az diyolar :S Nasıl olcak bu iş şimdi napcaz servise 1000 tl mi vercez :S Arabanmı var derdin var yaa :D:D

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Daha dun baski balata degistirdim. Parcayida ustaya aldirttim ama aldirtmadan once sanayide dolasip fiyat aldim. Kdv dahil 330 lira fiyat verdiler usta da ayni fiyata almis yani gecirme yok :)

İscilik ve ilgi olarak ben memnun kaldim baski balatanin yaninda daha bir cok ufak tefek islem yapildi. Degismesi gerekmeyen parcalari sen soylesende degistirmiyor.

Lakin sana uzak kaliyor sanirim. Bostanci opel team den Ali usta. Baski balatanin orjinali luk ama ben sachs taktirdim bir cok kisiye sordum sachs daha iyi dediler.

Bu mesaj iPhone'dan Tapatalk kullanılarak yazıldı.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dışarıda orjinal parça olmaz diye birşey yok. orjinal parça heryerde olur. servis parçayı satabilmek için bu şekilde söylemiş.

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda biara okumustum ; Aracı rampa asagı yada yukarı al, vitesi 1 al ve el frenini indir. Eger tutuyosa (arac kaymıyorsa) baskı balata saglam eger durmuyo kayıyosa bıtıktır yada zayıfdır..

Azonce rampa asagı aldım taktım 1 e ındırdım el frenını araba kaymadı hiç aracı oldugu yerde braz salladım yne kaymadı hıc.
2 ye alp ındırdım el frenını kaydı braz durdu 2-3 sn sonra azdaha kaydı durdu.
3 e alıp ındırdm el frenını yne kaydı durdu 2-3 sn sonra az daha kaydı durdu.

durum bole ıken baskı balatam hakkında yorumlrınz az cok ne olur ? (Debriyaj yukarda kavrıyo )

uguryilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nerden aldın hocam o fıyata ?

Benım arac 1.6 twnport manuel senınkı ıle aynımı acaba ?

Ve sadece baskı balatamı ? rulmanmı bilyemı ne oda dahılmı ?

aksarayda sayıner otodan aldım sasch marka. bildigim kadarıyla sasch iyi bir marka
benim araç astra h 2006 hb manuel
bilya dahil degil
bilya yan sanayi 60 tl dedi orjinal 210 dedi

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aksarayda sayıner otodan aldım sasch marka. bildigim kadarıyla sasch iyi bir marka
benim araç astra h 2006 hb manuel
bilya dahil degil
bilya yan sanayi 60 tl dedi orjinal 210 dedi

Peki sen sadece baskı balatamı değiştirdin yoksa bilyedemi değiştirdin ??

Bilye değiştirmesem sıkıntı olurmu acaba ?? Değişim şartmı ?? Usta baksa duruma göre değerlendirme yapsa ona göre değişsek ?? Yada yeni alınan parcaya eskı bilye uyum sorunu yaşarmı acaba ??

Ustalar hadi fıkırlenrnızı beklıyorum 2 hafta ıcınde bu işi sonuclandırmam gerekıyo :S

uguryilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balatanın degişmesi gerektiğini servis söyledi, bikaç bişey daha vardı çok fiyat çıkardılar bende kendim parçaları alıp değiştirmeye karar verdim. bilyalar için açıp bakılması gerektiğini söylediler