servis tavsiyesi

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaslar herkese iyi forumlar..

Astra H (1.6 twnport) aracımın baskı balata(komple) setini değiştirmeyi düşünüyorum. Fakat yetkili servis dışında da tanıdık bıldık motorcum yok. Yetkili servis fiyatlarıda ortada.

Yakın zamanda aracına böyle bir işlem uygulayan arkadaslar fiyat konusunda fikir verirseler sevinirim. Ben İstanbul Gaziosmanpaşa' da oturuyorum bu semte yakın yerlerde bu işlemi yaptırabileceğim işçiliği temiz güvenilir yerler varsada bana söylerseniz gidip görüşeyim..Birde baskı balata sentinin orjinalinin markası nedir acaba ? GM, LUK yada BOSCH her marka ? Yada hepsimi orjinal :)

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaslar herkese iyi forumlar..

Astra H (1.6 twnport) aracımın baskı balata(komple) setini değiştirmeyi düşünüyorum. Fakat yetkili servis dışında da tanıdık bıldık motorcum yok. Yetkili servis fiyatlarıda ortada.

Yakın zamanda aracına böyle bir işlem uygulayan arkadaslar fiyat konusunda fikir verirseler sevinirim. Ben İstanbul Gaziosmanpaşa' da oturuyorum bu semte yakın yerlerde bu işlemi yaptırabileceğim işçiliği temiz güvenilir yerler varsada bana söylerseniz gidip görüşeyim..Birde baskı balata sentinin orjinalinin markası nedir acaba ? GM, LUK yada BOSCH her marka ? Yada hepsimi orjinal :)

Avcılar-Esenyurt Fatih sanayi uygunsa kendi aracıma 3 yıldır bakım yaptırdığım ustaya yönlendirebilirim. Parçayı sana tarif eder kendin bütçene göre alırsın sadece işçilik alır memnun kalacağına eminim.Debriyaj olarakta sachs tavsiye ediliyor..

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Avcılar-Esenyurt Fatih sanayi uygunsa kendi aracıma 3 yıldır bakım yaptırdığım ustaya yönlendirebilirim. Parçayı sana tarif eder kendin bütçene göre alırsın sadece işçilik alır memnun kalacağına eminim.Debriyaj olarakta sachs tavsiye ediliyor..

Saolasın kardeşim..
Şimdi yetkili servisten fiyat aldım ;
Komple set 746 TL
İşçilik 330 TL

Çok geldi bana ya :S Birde sadece GM ye orjinaldir diyo diğer markalar yan sanayidir diyo (Ben onun yalancısıyım:) )

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saolasın kardeşim..
Şimdi yetkili servisten fiyat aldım ;
Komple set 746 TL
İşçilik 330 TL

Çok geldi bana ya :S Birde sadece GM ye orjinaldir diyo diğer markalar yan sanayidir diyo (Ben onun yalancısıyım:) )

Hasan 170 TL işçilik debriyajı da kendisi yada biz alırız dıyor tel vereyim kendin görüş istersen Lokman usta 0535 082 08 91

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili servislerde 5 yaş üstü araçların parçalarına %30 indirim olur, ama işcilik özele göre %50 pahalıdır. yekili servis orjinal parça kullanır ve kullandığı parçaya 2 yıl garanti verir, ve bunu sisteme işler bu sözünün kesin arkasındadır, el sıkışma yoktur.
özelde ise işcilik ucuzdur parçayı sen alırsın ne aldığını kesinlikle bilemezsin! orjinal diye türk yapımı bi parçayı alabilirsin, sahte parçayı yapan onun kutusunuda yapar.ülkemizde neler duyuyoruz"mobil motor yağlarının sahteleri varmış piyasada". dışarıdan orjinal parça alma ihtimalin bence zayıf yada riske girmeye değmez.
önemli bir parça değişeceksin 200 lira kara bakma riske girme yetkili servise yaptır.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakaryada olsaydınız burda atatürk sanayisinde kadir usta vardı. ona yaptırırdınız.
ben 2006 g kasa astram da 4 ay önce bu işlemi yaptım.debriyaj setini bende araştırmıştım o zamn. opellerde fabrika üç markayıda takıyormuş. bazı araçlardan luk bazılarından sacsh bazılarından gm çıkıyor. aracın üretildiği ülkeye göre en yakın tedarikçiden alıyorlar heralde. değiştirenlerin gm kullandığını pek okumamıştım. luk yasa sacsh alıyorlar.bende sacsh taktırdım.debriyaj balatası ve bilyası (hidrolik) 160+220 tuttu.usta 120 yada 130 tl aldı. birde 10 tl ye hidrolik sıvısı yenilendi.
servise gitmenize gerek yok.istanbuldan parçayı alıp sakaryaya gelseniz bile daha ucuza halledersiniz işinizi.
parçayı ben alırım diyen ustadan ben hep kaçtım sizede kaçmanızı öneririm.parçanızı siz alın usta montajını yapsın en iyisi bu.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben neredeyse 100.000 km den fazla giden uzun ömürlü bir parçayı bilmediğim bir yerde taktırarak asla riske girmem. Piyasa sahte mallarla kaynıyor :(.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yenıbosnada bir servis var...
autoclub servis
Yeni bosna Merkez Mahallesi Yıldırım beyazıt Caddesi
No:268 Yenibosna/İSTANBUL

iletişim bilgileri:
0212 612 44 63
0212 613 61 77
0532 702 91 39
hayrettin mi fahrettin mi neydi sahibinin adı. sağlam ustalardır. opelgm diye yedek parça sitesininde sahibi...

anadolu yakasında opel team önerebilirim...

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi önerdiğim arkadaş 3 yıldır aracımın bakımlarını yapan yer güvenle aracını yaptırabilir. Mahalle arası bır tamırcı değil zaten Atiker Yetkili Bayi ayrıca mekanik ve elektronik arıza servisi var gözünün önünde aracı yapılır işçiliği görür her şey ortada yani tanışması yeterli olacak gitsin bir çay içsin memnun kalacağına ben eminim parça tedariki konusunda usta tarif eder Hasan Bey parçaları Opel parçacıdan kendisi alır.. Aldığı parçalarda kusur varsa beğenilmezse uyarılır geri verdirilir sistem bu şekilde..

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıtenın sponsoru aluçlara gıt 2 saatte arabanı cıkarırlar hemde basında durur ızlersın ne yapıldıgını..