Servis: Park Freni

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün araç Servis: Park Freni yazılı ikazı ve ilgili arıza ışığı yanmaya başladı. Zaman zaman sürekli yanıyor zaman zaman sönüyor. El frenini çekince kafasına göre canı isterse çekiyor canı istemezse devreye girmiyor. Sanki temassızlık gibi bir şey. Başına böyle bir şey gelen var mı. Yarın da zaman sıkıntım var aama yola çıkacağım için mecbur gidecez servise. Var mı başına gelip çözen.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servis: Park Freni

Akü durumun nasıl azaldıysa akü kaynaklı olabilir

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
Akü durumun nasıl azaldıysa akü kaynaklı olabilir

Valla şüphelendiğim bir durum çünkü eşim sabah kullanırken seyir halindeyken radyonun kendi kendine kapandığını ve orta ekranın karardığını sonrasında basıp açtığını söyledi. Biliyorsunuz normalde radyoyu kapatınca orta ekran tamamıyle kapanmayıp tarihi gösterir.

Ama seyir halinde akünün bir fonksiyonu yok normal şartlarda. Alternatörün ürettiği enerjiden sağlanmasından dolayı akü mantıklı gelmiyor. Ama sanki akü-şarj kaynaklı bir durum gibi geliyor.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servo direksiyon arizasida veriyorsa kesin aküden sen genede ihmal etme bir servise götür bence

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şu anda başka arıza veren bir donanım yok. Servise mecburen gidecem yarın gece uzun yola çıkacam.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç şu anda serviste. İlk bilgi elektronik bir arıza görünmedi bilgisayarda. Lifte kaldırıp el fren aksamı inceleniyor. Soket vs inceleniyor.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bu uyarı ile bir kere karşılaşmıştım.
Park ettikten sonra el frenini çekmeye çalıştığımda bu uyarı çıkmıştı ama el freni çalışıyordu.
Aracı kapatıp açtığımda uyarı gitti. O günden beri bir daha bu uyarı ile karşılaşmadım.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cuma günü boyuna araç serviste kaldı ancak sorunu bulamadıklarını söylediler. Bilgisayara bağlandığı söylendi ancak bir arıza göstermemiş, daha sorna lifte kaldırararak el fren sistemi fiziken kontrol edilmiş yine bir arıza bulamamışlar. El frenini çeken elektrikli motorun olduğu bölümü dağıtarak bakacaklarını bunun için de zaman gerektiğinden benim de Cuma günü akşam yola çıkacağımdan o şekilde bıraktık.  Bir ihtimal araç bayram yoğunluğundan dolayı hiç ellenmeden ona baktık buna baktık denmiş ama hiç bakılmamış bile olabilir. O şekilde yola çıktım İzmire doğru yolda uzun süre arıza uyarısı kaybolduğu da oldu çıkıp çıkıp kaybolduğu da oldu. İzmire gelince sürekli yanmaya başladı. İlginç tarafı uyarı yokken el fren tuşu çalışıyor ama uyarı varken tuş ne çekiyor ne bırakıyor ve aracı stop ettiğimde kendi kendine çekiyor el frenini ve bu sırada el freni çekili bırakılmamış gibi el fren ışığı yanıp sönüyor. Benim şüphelendiğim nokta tuşun arızalı olması. Bayram sonrası ne çıktığını paylaşırım.

Herkese iyi bayramlar.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün sorun giderildi. Arka tamponun iç tarafında olduğu söylenen ESP vb gibi sistemleri yöneten şasi beyni tabir edilen elektronik ünitede bir kablo temassızlığı bu soruna sebep olmuş. Dendiğine göre ilk defa gördükleri bir arıza. Kablo temassızlığı giderilerek sorun haloldu.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun diyelim o zaman