Servis ESP Uyarısı

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar yolda hareket halindeyken araç Servis Esp uyarısı verdi arıza lambası yandı söndü sonra uyarılar gitti fakat araç çekişten düştü. Sonra aracı park ettim 1 saat sonra çalıştırdığımda bir sorun yoktu çekişinde falan o günden sonra uyarı da vermedi. Sanayiye gittim selenoid valf sensörü ya da vanos arızası dediler tahmini sizce neden olabilir başına gelen var mı ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar yolda hareket halindeyken araç Servis Esp uyarısı verdi arıza lambası yandı söndü sonra uyarılar gitti fakat araç çekişten düştü. Sonra aracı park ettim 1 saat sonra çalıştırdığımda bir sorun yoktu çekişinde falan o günden sonra uyarı da vermedi. Sanayiye gittim selenoid valf sensörü ya da vanos arızası dediler tahmini sizce neden olabilir başına gelen var mı ?
Cihaza bağlat arıza kodlarına baktir bize söyle koda bakmadan kafadan öyle arıza denmez

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Cihaza bağlat arıza kodlarına baktir bize söyle koda bakmadan kafadan öyle arıza denmez
Adamlar kodlara bakarak zaten tahmin yürüttü kesin konuşan kimse yok şu kardeşim arıza diye

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Adamlar kodlara bakarak zaten tahmin yürüttü kesin konuşan kimse yok şu kardeşim arıza diye
Sen kodlara bak bana bir bildir üstad

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu sabah Mokka aracımda yaşadım soluğu serviste aldım :) Meğerse lpg yağlama sisteminin hortumu yerinden çıkmış motora hava çekiyormuş kökten çözüm zaten bir işe yaramıyor diyerek hortumu körlettim şimdilik düzeldi bakalım bir daha yapacak mı

• Beğen
Tepkiler: mtiryaki

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Cihaza bağlattığında araç arıza lambaları yanıyor muydu ?
Bağladıktan sonra DTC 'leri yani arıza kodlarını sildiler mi ?
EPC sistemi ile ilgili hangi arızayı verdiğini bulmanız lazım.
Ustanın yorumu tabii ki kıymetli bence ama bizim fikir yürütebilmek için yorumdan önce arıza kodlarına ihtiyacımız var.

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Sen kodlara bak bana bir bildir üstad
Tamamdır Kaan hocam ama bu sefer farklı bir yere göstereceğim orda kodları öğrenir söylerim aynı ustaya gitmeyeceğim bosch car servis'e götürmeyi düşünüyorum onlara arıza tespiti yaptıracağım birde.

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve mtiryaki

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tamamdır Kaan hocam ama bu sefer farklı bir yere göstereceğim orda kodları öğrenir söylerim aynı ustaya gitmeyeceğim bosch car servis'e götürmeyi düşünüyorum onlara arıza tespiti yaptıracağım birde.
Aynen arıza kodlarını çek ve sildir sonra devam et arıza lambası yanınca tekrar kodlara bak farklılık olacakmı ona göre yol izleriz

osmansevim

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aynen arıza kodlarını çek ve sildir sonra devam et arıza lambası yanınca tekrar kodlara bak farklılık olacakmı ona göre yol izleriz
Peki kaan hocam bu arıza cihazlarını biz satın alsak telefondan falan işlem yapılıyor cihaz bağlanıp diye biliyorum hangi cihazı nerden almamız gerekli malum opel buluttan nem kapan bir araba olduğu için herşeye yakıyor lamba kendi cihazımız da hızlıca bakalım en azından sanayiye para vermektense.

• Beğen
Tepkiler: Albayrak 3455

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Peki kaan hocam bu arıza cihazlarını biz satın alsak telefondan falan işlem yapılıyor cihaz bağlanıp diye biliyorum hangi cihazı nerden almamız gerekli malum opel buluttan nem kapan bir araba olduğu için herşeye yakıyor lamba kendi cihazımız da hızlıca bakalım en azından sanayiye para vermektense.
Opcom alıp yapabilirsin üstad
Hatta elinden geliyorsa sonrasında arızaları kendin çözebilirsin ufak