Servis: ESP nedir

drfrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servis: ESP nedir

servisten dün aldım aracımı, Sinan(nanisa) kardeşimin dediği gibi lpg sisteminden manifolda giden bir borudan kaynaklandığını ve onu devre dışı bıraktıklarını söyledi. ևözüldü diye sevindim ama esp bugün yine yandı, ve bukez Sinan ın dediği gibi radyatörün fanı deli gibi çalışmaya başladı  032questn
La ilahe illallah..dedirtiyor bu esp bana

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drfrk link' Alıntı:
servisten dün aldım aracımı, Sinan(nanisa) kardeşimin dediği gibi lpg sisteminden manifolda giden bir borudan kaynaklandığını ve onu devre dışı bıraktıklarını söyledi. ևözüldü diye sevindim ama esp bugün yine yandı, ve bukez Sinan ın dediği gibi radyatörün fanı deli gibi çalışmaya başladı  032questn
La ilahe illallah..dedirtiyor bu esp bana
tahmınıme gore o borunun bır tarafından mutlaka hava alıyordur yıne azıcık bı hava alsın yıne yapar tamı tamamına oturtmaları gerekiyor yada bılgısayara bağlayıp arıza kodunun sılınmesı gerekiyor ama sıınsede o dedığım boru az bırsey hava kaçırsın yıne yanacaktır benım boru bukumustu gıttım başka taktılar buyuk geldı bu seferde uçlarına kelepçe taktılar hanı hava kaçırmasın dıye hepten beter oldu bende sınırlendım eskı borruyu yıne takın dıye baktım ellerınde yenısı varmış cunku  bana yok deyıp getırtıcez dedıer ve takıp sorun duzeldı kendın nıye gıtmedın servısee

drfrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
tahmınıme gore o borunun bır tarafından mutlaka hava alıyordur yıne azıcık bı hava alsın yıne yapar tamı tamamına oturtmaları gerekiyor yada bılgısayara bağlayıp arıza kodunun sılınmesı gerekiyor ama sıınsede o dedığım boru az bırsey hava kaçırsın yıne yanacaktır benım boru bukumustu gıttım başka taktılar buyuk geldı bu seferde uçlarına kelepçe taktılar hanı hava kaçırmasın dıye hepten beter oldu bende sınırlendım eskı borruyu yıne takın dıye baktım ellerınde yenısı varmış cunku  bana yok deyıp getırtıcez dedıer ve takıp sorun duzeldı kendın nıye gıtmedın servısee
kendim gidip aldım servisten aracı,zaten ben senin burda bahsettiğin borudan falan bahsetmeden usta direk o boruyu iptal ettiğini ve bu şekilde daha önce gelen birkaç lpg li aracın probleminin çözüldüğünü söyledi,bende sevindim benimkide çözüldü diye ama sabah yine yaktı esp yi ve bukez fan da çalışmaya başladı.pazartesi tekrar gidem servise, benim borunun yenisini takın diyem. belkide çözülür

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drfrk link' Alıntı:
kendim gidip aldım servisten aracı,zaten ben senin burda bahsettiğin borudan falan bahsetmeden usta direk o boruyu iptal ettiğini ve bu şekilde daha önce gelen birkaç lpg li aracın probleminin çözüldüğünü söyledi,bende sevindim benimkide çözüldü diye ama sabah yine yaktı esp yi ve bukez fan da çalışmaya başladı.pazartesi tekrar gidem servise, benim borunun yenisini takın diyem. belkide çözülür
çevrende senın astradan varmı bıde onlarla goruş bakalım bıde onların tesisatlarına ve o boruyu ıncele nasıl yapmışlar bende ayar oldum bu  işe nasıl ıptal ederler ya

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sabah ben de bu arıza ile karşılaştım
Yolda giderken Servis :esp yazdı başka bir tepki yoktu arabada
kontak kapatıp açtım tekrar gözüktü
Araç 1.4 otomatik - lpg yok
Dün 200 km yol yaptım bir sıkıntı yoktu, bir ara otobanda tırtıklı bir kesim vardı 300-500 metre oradan geçerken tekerler saga sola yalpaladı
Bununla ilgisi olabilir mi?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esp sistemindeki arızayı iyi bir usta anlayabilir anca.bence peşini bırakmayın esp önemlidir

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erzurum da olmanız dolayısıyla ve aracın 2010 olması nedeniyle ben akünüzden kaynaklanma ihtimali olabilieceğini düşünüyorum.çalıştırmada zorlanıyorsa bence akünüzü ölçtürün derim

Mastodon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selamlar ;

ESP Servis arızasını bende alıyorum ara ara, ancak neye göre o hatanın çıktığını bir türlü anlayamadım. Lovata tüp takılı bende. 2 kez servise götürdüm ancak götürdüğümde ESP servis hatası ekranda. Hata listesini temizlediklerini söylediler bir de teste çıktılar bir şey yok deyip yolladılar. Ancak ara ara hala çıkıyor ve kendi kendiliğine yine gidiyor. Eğer tüple alakalı ise, taktırdığım yere götüreyim.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araçlarda akü zayıf olduğunda abs esp saçma sapan arızalar verebiliyor arkadaşında dediği gibi bir aküye baktırın bence

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tesekkurler.
Oglen kontrol icin baktim uyari gitmis.
Biraz arastirdim, birkac ana görüş var- ihtimallerin bazıları pek muhim degil ama bazıları ciddi sorun

1 ) esp ve TC’yi kontrol eden işlemci yada ünite kapasiteyi aşarsa / ısınırsa bu uyarı çıkabilirmiş
2 ) direksiyon çubuğunda ve servo elek. direksiyon unitesinde bir arıza olabilirmiş.
Bunun sebebi de lastik havalarının 4 tekerde farklı olması
veya direksiyon açısını ölçen sensörün arızalanması
veya daha ciddi bir ihtimal ise direksiyon çubuğunun bir şekilde yamulmuş olması 

uyarı tekrarlarsa servise gideceğim :)