Sertleşen Servo Direksiyon

melihklc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildigim servo direksiyonlar oyle agır olmaz olamaz bendede vectra c var onunkıde servo ama pamuk gıbı cok cok hafif sizde bi problem var kesinlıkle servo oldugundan emin olun bence ayrıca soylediginize gore aracın direksiyonu normal hidroliklerdende agır

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olayın aynısı benim başıma geldi 1 ay önce. tam dönüş yapıyordum direksiyon taş kesildi zor çevirdim hemen stop ettim. kontağı kapattım çalıştırdım düzeldi 100 mt sonra yine aynı oldu yine stop ettirip çalıştırdım düzeldi ondan sonrada olmadı. bir defasında da çok soğuk bir havada sertleşmişti ama bu kadar değildi tabi. bazan geçici bir arıza oluşuyor sanırım. opellerde kronik bir sorun zaten direksiyon. özellikle polonya yapımı olanlarında. geçmiş olsun.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eps beyninde olabilir sorun. ama hep aynı noktada sorun oluyorsa, yani sadece sağa dönüşte ve çeyrek turda ani sertleşme oluyorsa muhtemelen sorun mekaniktir. Fakat öyle değilde her hangi bir yönde ve rastgele bir turda oluyorsa sorun elektroniktir.. aslında benden feci usta olurmuş..

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabanın direksiyondan astraların kronik sorunu olan tıkırtı sesi geliyordu ustaya götürdüm zamanla direksiyonda ya sertleşme yada eğrilme olacağını söyledi. ben eğrilmeyi pek anlayamadım ama sertleşme sorunu belki bu yüzdendir çünkü her usta farklı şeyler söylüyor.eğer sizin arabada da tıkırtı felan varsa belki ondan yapıyo olabilir bu tıkırtının nedenide bir çok yere bağlı. burçlar,direksiyon kutusu,v.s.v.s.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eps beyninde olabilir sorun. ama hep aynı noktada sorun oluyorsa, yani sadece sağa dönüşte ve çeyrek turda ani sertleşme oluyorsa muhtemelen sorun mekaniktir. Fakat öyle değilde her hangi bir yönde ve rastgele bir turda oluyorsa sorun elektroniktir.. aslında benden feci usta olurmuş..

katılıyorum eps de sorun olabilir benim direksiyon kitlenince eps ışığı yanmıştı.