Selamlar aranıza yeni katıldım

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı günler Astra sedan 2019 aldık teslimatı bekliyorum Opel forum da ki konuları görünce üye oldum kafamı kurcalayan bir iki sorum var öncelikle aracı geçen hafta çarşamba İstanbul da bir Opel plazadan aldık bugün teslimi yapılacak geçen teslim sürersi normal mi ilk defa sıfır araç alıyorum pek bilgim yok birde bayi çıkışlı araca bodykit cam filmi boya koruma yapılı geliyor deri döşeme var birde şimdi sorun şu ben beyaz renk siyah deri döşemeli araç istedim kontrol yaptı siyah derili araç mevcut ama buna sonradan navigasyon şu yan sanayi ekran takılı kendi ekranından çok daha iyi yerel 4 bin fark aldılar ve bu aracı sattılar geçen gün aradım teslimat ne zaman dediğim de deri döşemeler takılıyor dedi yalanlarını yakaladım bu ekranı niçin sıfır arabaya takıp satıyorlar bunu almaya mecbur bırakıldım orada başka alternatif yoktu kahve koltuk istemiyordum kahve koltuk olan araçta kendi orjinal ekranı vardı bayi fabrika çıkışlı orjinal ekran üzerinde neden oyunu p yan sanayi takıyor anlamadım bu yan sanayi ekranın bir zararı olur mu kafam allak bullak ya arabadan soğuttu beni satış danışmanı arıyorum açmıyor birazdan arıcam diyip aramıyor sattıktan sonra bir tavırla rı değişti anlatamam.

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış yazmışım 2 hafta önce çarşamba parayı vermiştik ve teslimat bugün

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Aracınızı inş. güzel günlerde kullanırsınız. Sorunlarınıza bildiğim kadarıyla yanıt verecek olursam, sıfır araç sipariş ettikten sonra bir süre beklemeniz gayet doğal. Araç yurtdışından geleceği için çoğu zaman yolda gelen araca veya daha fabrikadan çıkmamış araca bile sipariş alınabiliyor. Örneğin ww grubunda bu süreler 3-4 ay civarına çıkabiliyor. Body kit, boya koruma, cam filmi aracı aldığınız bayi tarafından yapılan işlerdir. Bunu kendi servislerinde veya dışarıda yaptırmaktadırlar. Gelelim navigasyon veya ekran konusuna. Bu donanımlar direkt fabrika takılan cihazlardır. Ülkemizde ve dünyada bu cihazların OEM denilen muadilleri vasıtasıyla en üst özelliklere sahip cihazın özellikleri birebir kopyalanarak daha uygun fiyata takılmaktadır. Servisler tarafından bu işlem yapıldığında 2 yıl garanti verdikleri için fiyatlar biraz yüksek çıkmaktadır. Kullanım konusunda sizi üzmeyecektir. Piyasadaki opel araçların %80 veya daha üstünde bu tarz sonradan takılma donanımlar bulunmaktadır. Satıcı bu sayede sizden para kazanmış olabilir hemde navigasyonlu araç satıyoruz mantığını kullanmıştır diye düşünüyorum. Bence şu an herşey yolunda aracınızı güzel günlerde kullanın. Tekrardan hayırlı olsun.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Aldığınız aracın standardında cd600 intellilink görünüyor. Standart bir çin malı (sonradan takılan) multimedya sisteminden eksiği özellik olarak navigasyon ve geri görüş kamerası bulunmaması, artısı ise hiçbir multimedya sisteminin sahip olmadığı, olamayacağı bir kaliteye sahip olması. Orjinal ekipman c600'ü Panasonic, blaupunkt tarzı bir firma üretmiştir en kötü ihtimalle.

En pahalı sonradan takılan multimedyayı aracınıza dışarıda 2500tl'ye taktırırsınız. Aracın garantisini etkilemez. Çünkü 20dk'da araç orjinal teybi takılarak eski haline getirilebilir. Sonradan takılan ürünler de Soket sokete olduğundan sökülüp takılması aracınızda hiçbir değişikliğe sebebiyet vermez. Multimedya takıldığını kimse anlamaz. Garantiyle sizi korkutmalarına izin vermeyin.

Öncelikle aracınıza takılacak ürürün marka modelini öğrenin. Muhtemelen necvox'tur. Ama hangi model olduğunu öğrenip fiyatını araştırdıktan sonra karar verebilirsiniz. Tahminimce takacakları cihaz necvox dvn a 1033. Fiyatı da 2450tl n11de...

Ben bunların benzerini yaşadım oradan biliyorum 🙂

Şuraya bir göz atarsanız.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Aracınızı inş. güzel günlerde kullanırsınız. Sorunlarınıza bildiğim kadarıyla yanıt verecek olursam, sıfır araç sipariş ettikten sonra bir süre beklemeniz gayet doğal. Araç yurtdışından geleceği için çoğu zaman yolda gelen araca veya daha fabrikadan çıkmamış araca bile sipariş alınabiliyor. Örneğin ww grubunda bu süreler 3-4 ay civarına çıkabiliyor. Body kit, boya koruma, cam filmi aracı aldığınız bayi tarafından yapılan işlerdir. Bunu kendi servislerinde veya dışarıda yaptırmaktadırlar. Gelelim navigasyon veya ekran konusuna. Bu donanımlar direkt fabrika takılan cihazlardır. Ülkemizde ve dünyada bu cihazların OEM denilen muadilleri vasıtasıyla en üst özelliklere sahip cihazın özellikleri birebir kopyalanarak daha uygun fiyata takılmaktadır. Servisler tarafından bu işlem yapıldığında 2 yıl garanti verdikleri için fiyatlar biraz yüksek çıkmaktadır. Kullanım konusunda sizi üzmeyecektir. Piyasadaki opel araçların %80 veya daha üstünde bu tarz sonradan takılma donanımlar bulunmaktadır. Satıcı bu sayede sizden para kazanmış olabilir hemde navigasyonlu araç satıyoruz mantığını kullanmıştır diye düşünüyorum. Bence şu an herşey yolunda aracınızı güzel günlerde kullanın. Tekrardan hayırlı olsun.
Sayın Hasip teşekkür ederim şunu eklemeyi unutmuşum araç otopark da yatıyordu yani sipariş geçme durumu olmadı prosedür ler ruhsat çıkması felan dediklerine göre 10 gün sürüyor muş dedikleri sürede teslim ettiler çok şükür.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
O zaman sorun yok Barış bey, Navigasyon konusunda Ömer hocamda detaylı şekilde yazmışlar inş. içinize sinecektir. İyi günler.

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldığınız aracın standardında cd600 intellilink görünüyor. Standart bir çin malı (sonradan takılan) multimedya sisteminden eksiği özellik olarak navigasyon ve geri görüş kamerası bulunmaması, artısı ise hiçbir multimedya sisteminin sahip olmadığı, olamayacağı bir kaliteye sahip olması. Orjinal ekipman c600'ü Panasonic, blaupunkt tarzı bir firma üretmiştir en kötü ihtimalle.

En pahalı sonradan takılan multimedyayı aracınıza dışarıda 2500tl'ye taktırırsınız. Aracın garantisini etkilemez. Çünkü 20dk'da araç orjinal teybi takılarak eski haline getirilebilir. Sonradan takılan ürünler de Soket sokete olduğundan sökülüp takılması aracınızda hiçbir değişikliğe sebebiyet vermez. Multimedya takıldığını kimse anlamaz. Garantiyle sizi korkutmalarına izin vermeyin.

Öncelikle aracınıza takılacak ürürün marka modelini öğrenin. Muhtemelen necvox'tur. Ama hangi model olduğunu öğrenip fiyatını araştırdıktan sonra karar verebilirsiniz. Tahminimce takacakları cihaz necvox dvn a 1033. Fiyatı da 2450tl n11de...

Ben bunların benzerini yaşadım oradan biliyorum 🙂

Şuraya bir göz atarsanız.
Sayın omeroz bilgiler için teşekkür ederim bayi de bulunan bir araçtı bu yoğun istek olduğu için gelen araçların bir çoğuna navigasyon takarak satıyorlar ben böyle bi istekde bulunmadım siyah koltuk istediğim için o araçta navigsyon takmışlar bi nevi mecbur kaldım almaya.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Sayın omeroz bilgiler için teşekkür ederim bayi de bulunan bir araçtı bu yoğun istek olduğu için gelen araçların bir çoğuna navigasyon takarak satıyorlar ben böyle bi istekde bulunmadım siyah koltuk istediğim için o araçta navigsyon takmışlar bi nevi mecbur kaldım almaya.
Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanın inşallah... Benim de ilerde sıfır astra j alma niyetim var. Takılan cihaz hakkında bilgi verebilir misiniz? Muhtemelen orjinal teybiniz bagajda sonradan takılan teybin kutusunda duruyordur. Kutu üzerindeki bilgilerin bir fotosunu paylaşırsanız düşünenlere fikir olabilir....

Bir sorum da internet sitesinde koltuk seçeneği ile ilgili bir ibare göremedim ve gördüğüm bütün 2019 astra j lerde (edition+, design, sport tüm paketlerde) edition koltuğu gördüm. Bu konuyu da aydınlatırsanız sevinirim...

Son düzenleme:

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanın inşallah... Benim de ilerde sıfır astra j alma niyetim var. Takılan cihaz hakkında bilgi verebilir misiniz? Muhtemelen orjinal teybiniz bagajda sonradan takılan teybin kutusunda duruyordur. Kutu üzerindeki bilgilerin bir fotosunu paylaşırsanız düşünenlere fikir olabilir....

Bir sorum da internet sitesinde koltuk seçeneği ile ilgili bir ibare göremedim ve gördüğüm bütün 2019 astra j lerde (edition+, design, sport tüm paketlerde) edition koltuğu gördüm. Bu konuyu da aydınlatırsanız sevinirim...
Sağolun üstat Amin hepimize kazasız belasız yolculuklar diliyorum.
Aracı teslim almadım daha aldıktan sonra resim çekerek burada paylaşırım.
Koltuk konusuna gelirsek doğru söylüyor sun bu bayiye özel miş aracı daha kolay satabilmek için güzel bi pazarlama bodykit seramik deri döşeme ve cam filmi uygulanmış şekil de satıyorlar e tabi eşantiyon değil fiyata mutlaka dahil ediyorlardır.

OpeldenSoğuyanİnsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

IMG_20191119_165303.jpg

Merhaba aracımı bugün teslim alabildiim dün bir aksilik vardı orjinal teybimi bagaja koymuşlar ama kutu felan yok takılı olanda bu resimdeki ama bana göre pek sağlıklı değil navigasyonu test edip memnun kalmassam orjinal i taktırıcam tekrar aracı teslim alırken marş basmadı akü takviyesi yaptılar öyle hareket edebildim bu normal birşey dendi Opel bayisinden hiç memnun kalmadım hediye paspas istemem rağmen bizde yok diyip vermediler hocam birde Bluetooth ile bağlanmaya çalıştım önceden 5 farklı telefon bağlanmış araç km si 10 idi normal geldi ama sıfır bir araçbu içerde naylon koruma yoktu hiçbiryerde ve biraz tozlu onun haricinde dediğim gibi multimedya ekranında başka cihazlar önceden bağlanmış biraz miğdem bulandı bazılarına göre takıntılı olabilirim ama sonuçta sıfır ilk ben binmek için bunu alıyorum sizce araca bir ekspertiz yaptırayım mı ? Değerli arkadaşlar fikirleriniz benim için önemli.

Ekli dosyalar

• IMG_20191119_165303.jpg
    IMG_20191119_165303.jpg
    173.9 KB · Görüntüleme: 91