sekman attırmayı tavsiye edermisiniz.

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2 aydır yağı daha fazla eksiltiyor 1000km de yağ seviye ışığı yanıyor sekman attrımalımıyım araç 86000 km sekman attrına arkadaşlar memnunlar mı gm motorlar nezaman sekman ister

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000km de yağı boşaltması çok çok fazla, kaçak olmasın biyerlerden?

prisoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ ilemi çalışıyor yahu bu araba :D bence sızıntı var kesin imkanı yok gibi 1.000 kmde yagı bitirmesi + mantığımca 86.000 deki bir motor okadar yağ yakmasıda imkansız gibi

muko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 1.6 meriva cosmo z16xe motor lovato easy fast lpg var. arkadaşlar araç önceleri gm yağ kullanıyordum(10/40) (motor silk var) motor yağı 5000km de en alt çizgiye iniyor du.4 yağ degişimim böyle geçti. sonra mobil 1 0-40 tam sentetik yağa geçtim aynısı oldu. Yazın carbon clean yaptırdım opelde.sanki araba daha atik gibi geldi. sonra yine mobil 1 0-40 yağ koyduk motor silk 2 yıl önce konmuştu carbon clean yatık diye yenisini koyduk bu bakım temmuz da yapıldı. ama son iki buçuk aydır her ay 300gr yağ eksiliyor. henüz 10000km olmadı. motor çalışması performansı gaza geçişler rölanti dengesi iyi. hatta memnunum. servise gittim lifte kaldırdılar yağ kaçağı yok dediler ama ben tatmin olmadım. aracı aldığımdan beri hiç 10000km doldurmak nasip olmadı. her zaman yağ değişiminde yağ filtresini de değiştiririm. bujileri zamanından önce yenilerim ama bu yağ sorunu artınca canım sıkıldı

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg olunca da sarfiyat artıyor deniyor ama tam bilmiyorum.
benim motor yapıldıktan sonra tekrar eksilttiğini fark edince ustayla takibe aldık 1000km de 0.5lt eksilttiğini tespit edince tekrar açtılar motoru segmanların dönük olduğunu tekrar segman attıklarını söylediler.
şimdi yine takipteyim gidişat fena değil
arabam 170binde bu arada.

emre_okatan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem bnm arabamdada var 1000 km de 2 lt yağ yakıyor bende ne yapacağımı bilmiyorum motor bloğu taşlanacak fln diyen bile var...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 1.6 meriva cosmo z16xe motor lovato easy fast lpg var. arkadaşlar araç önceleri gm yağ kullanıyordum(10/40) (motor silk var) motor yağı 5000km de en alt çizgiye iniyor du.4 yağ degişimim böyle geçti. sonra mobil 1 0-40 tam sentetik yağa geçtim aynısı oldu. Yazın carbon clean yaptırdım opelde.sanki araba daha atik gibi geldi. sonra yine mobil 1 0-40 yağ koyduk motor silk 2 yıl önce konmuştu carbon clean yatık diye yenisini koyduk bu bakım temmuz da yapıldı. ama son iki buçuk aydır her ay 300gr yağ eksiliyor. henüz 10000km olmadı. motor çalışması performansı gaza geçişler rölanti dengesi iyi. hatta memnunum. servise gittim lifte kaldırdılar yağ kaçağı yok dediler ama ben tatmin olmadım. aracı aldığımdan beri hiç 10000km doldurmak nasip olmadı. her zaman yağ değişiminde yağ filtresini de değiştiririm. bujileri zamanından önce yenilerim ama bu yağ sorunu artınca canım sıkıldı
10-40dan sonra 0-40a geçenlerde böle olabiliyor... keçeler daha sonradan açılabiliyor veya patlayabiliyor... sekman vs attırmadan önce yağınızı 10-40 kaliteli bir yağ ile değiştirin... mobil 1 10-40 yağ kullanın...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim eger kilometren dogru ise yani oynanmadi ise 86000km aracina sekman atmadan önce nerelerde kacak var yag yakmasi nerelerden bunu arastir..mesela kompresör ölctür...hemde iki türlü..bir ölctür iyi ise ne ala iyi degilse icine yag damlatarak ölctür bunu ustalar bilir...belki sibop yataklarindan (contalarindan)atiyordur...bunlara baktir...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aracım 2 aydır yağı daha fazla eksiltiyor 1000km de yağ seviye ışığı yanıyor sekman attrımalımıyım araç 86000 km sekman attrına arkadaşlar memnunlar mı gm motorlar nezaman sekman ister

Önce bu konuda bir açıklama yapmalısınız. Baz aldığınız km 1.000 mi yoksa 10.000 mi? Yorumları ondan sonra yapmak daha sağlıklı olacaktır. Çünkü arada ki fark 9.000 km.