Seçiminiz ne olurdu? NEDEN?

Ekonomi,hızlanma,dayanıklılık gibi unsurlar içinde kıyaslarsak hangisi?

• BMW 520d 136 (e39) mi?

Oy: 43 69.4%
  • Opel Vectra C 1.9 cdti 150 ps mi?

Oy: 19 30.6%

• Kullanılan toplam oy
    62

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dağ kadar fark varmı ki vectra c ile e39 un yedek parca maaliyeti arasında? yani ben tamamen meragımdan soruyorum
Birkaç defa arkadaşımın eski model benzinli 5.25 sini bakım için özel servise götürmüştük. Oradaki rakamlarla benim B kasa Vectra'nın bakım fiyatlarını kıyasladığımda arada oldukca fark vardı. Bir akrabamda da yeni model 5.20 dizel var, bakım zamanı yaklaştığında nedense sinirleri geriliyor :).

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç defa arkadaşımın eski model benzinli 5.25 sini bakım için özel servise götürmüştük. Oradaki rakamlarla benim B kasa Vectra'nın bakım fiyatlarını kıyasladığımda arada oldukca fark vardı. Bir akrabamda da yeni model 5.20 dizel var, bakım zamanı yaklaştığında nedense sinirleri geriliyor :).

:) anladım anladım abi :) çok iyi anladım adamı sinirlendirecek kadarsa fark var demekki

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki ya BMW'nin elektronik sorunlusu PORSHE'yi mi arattırır ;)

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her nekadar kimse önermesede Gönülüm BMW den yana.. Servis bakımlı kilometresi düşük temiz bir BMW 520d hayal gibi bişi ama bulunursa da tadından yenmez.. Haşat olduktan sonra Opelde BMW de farketmez.. İkiside çileden çıkarır :D

Mutelemelen Calibra son opelim olacak.. Uzun bi zaman satmayı düşünmüyorum ama satarsam sırf arkadan itiş için BMW ye geçicem.. Calibradan sonra bi 328ci iyi gider :D

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelinde sorunlusu sana BMW yi arattırır ....

ya bi tanıdıkta astra g var 2000 model yanlıs hatırlamıyorsam, 1.7 dti 75 ps... ya arabanın basına gelmeyen kalmadı ya daha dogrusu bizim tanıdıkların basına gelmıyen kalmadı o araba yuzunden... OPEL ASTRA YUZUNDEN DEMIYORUM ARABA YUZUNDEN... çünkü bu araba olayı herkesınde bildigi gibi bi yerde şans meselesi (2.el)... her sorunlu araba insanın basını agrıtır... tanıdıklar cok para döktü o arac için tamirinde turbo filan motor filan komple bişiler yaptılar tam bilmiyorum... demek istedigim bu 2 aracıda saglam olduklarını farzederek karsılastıralım... zamanla her ikiside tabikide sorun cıkarır demek istedigim saglam bi bmw 520d (e39) mi yoksa saglam bi opel vectra c 1.9cdti 150 ps mi?

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her nekadar kimse önermesede Gönülüm BMW den yana.. Servis bakımlı kilometresi düşük temiz bir BMW 520d hayal gibi bişi ama bulunursa da tadından yenmez.. Haşat olduktan sonra Opelde BMW de farketmez.. İkiside çileden çıkarır :D

Mutelemelen Calibra son opelim olacak.. Uzun bi zaman satmayı düşünmüyorum ama satarsam sırf arkadan itiş için BMW ye geçicem.. Calibradan sonra bi 328ci iyi gider :D

çok doğru diyosunuz kötü olan her araba başımızı ağrıtır :) hayırlısı olur inşallah... valla ben dizelciyim :) size ancak e46 330cd öneririm :) benzinlisi kurtarmaz :) zevk meselesi tabikide

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki ya BMW'nin elektronik sorunlusu PORSHE'yi mi arattırır ;)
bmw de o kadar cok elektronik sorun yok cok sükür bahadir:D

ya bi tanıdıkta astra g var 2000 model yanlıs hatırlamıyorsam, 1.7 dti 75 ps... ya arabanın basına gelmeyen kalmadı ya daha dogrusu bizim tanıdıkların basına gelmıyen kalmadı o araba yuzunden... OPEL ASTRA YUZUNDEN DEMIYORUM ARABA YUZUNDEN... çünkü bu araba olayı herkesınde bildigi gibi bi yerde şans meselesi (2.el)... her sorunlu araba insanın basını agrıtır... tanıdıklar cok para döktü o arac için tamirinde turbo filan motor filan komple bişiler yaptılar tam bilmiyorum... demek istedigim bu 2 aracıda saglam olduklarını farzederek karsılastıralım... zamanla her ikiside tabikide sorun cıkarır demek istedigim saglam bi bmw 520d (e39) mi yoksa saglam bi opel vectra c 1.9cdti 150 ps mi?

murat eger 99-2000 model 520 d mi yoksa 2005-2006 cdti vectrami deseydin vectra derdim.ama ayni temizlikte 2004 vectra mi yoksa 2004 520 dizelmi dersen tartismasiz 520 derim.temiz kullanilmissa sorun yasatmaz opel ler ne kadar temiz kullanilirsa kullanilsin süprizlerle dolu bir marka bunu kabul etmemiz lazim.ben yillardir ayni anda hem farkli opeller hem farkli bmw ler kullaniyorum ufaktan tecrübe konusuyor yani cigerim:D gerci siniflari farkli karsilastirmak olmaz ama sen sormussun bize cevap vermek düser.