Seat Leon 1.4 TSI 122hp vs Opel Astra 1.4 turbo 140 hp ??

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vitesden attın filan adam akıllı konuş terbiyeni ben vermiyim sana!!! bu yazdıklarından sonra araç hakkında hiç birşey bilmediğin zaten belli oldu ilk önce kaç model leondan bahsediyosun o bile belli değil.ayrıca 33 bine bulursan bir tanedaha aliyim sıfır araç göster!bindiğin comboyla karıştırma araçları bildiklerin ve tecrübelerin düzeyinde yorum yap sallamaya gerek yok!!!
sizden terbiye alacak degilim sallamaya gelincede gördüklerimi yazdım herşey ortada kullandıgım leon 2008 modeldi bu kadar büyüttügünüz aracınızın hali ister kabullenin ister kabullenmeyin bu astra j nere leon nere onun iç dizaynı yeter be nese saygızıslık yaptıysam özür dilerim

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizden terbiye alacak degilim sallamaya gelincede gördüklerimi yazdım herşey ortada kullandıgım leon 2008 modeldi bu kadar büyüttügünüz aracınızın hali ister kabullenin ister kabullenmeyin bu astra j nere leon nere onun iç dizaynı yeter be nese saygızıslık yaptıysam özür dilerim
kimsenin büyüttüğü bişey yok sen opelciysen bende opelciyim çocukluğum astralrın vectralrın içinde geçti ilk araçalrımda hep opeldi;)ilk yazdığım mesaja baksaydın tarafsız yaklaştığımı zaten anlardın ayrıca 2008 değil yeni astrayla, makjaylı leon için açılan bir konuydu,bu tepkiyi vermemin nedeni hiç bi bilgi açıklama vermeden direk b.k atma tarzındaki üslubundu,sonradan yazdıklarını yazssan bildiklerini ilk önce paylaşssan kimse zaten bişey demezdi;)saygızılk olarak algılanıcak yada özür diliycek bişey yok iyi forumlar...

opel41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hakan_yucel arkadaşımız alınmasın ama leonun iç malzemesi biraz dandik.Viteslerdede 2 den bire geçerken sıkıntı yapıyor.Bu sadece leonda değil toledoda öyle
Bende astra j diyorum çünkü görünüşü muhteşem:)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 TSI 125hp Leon 1250kg 200Nm 0-100km=9.8sn Max speed:197km/s
1.4 Turbo 140hp Astra 1320kg 200Nm 0-100km=9.9sn Max speed:202km/s

Leon beygir gücü daha az olmasına rağmen Astra'dan 0.1sn daha iyi. Astra ise max hızda Leon'dan 5km/s daha hızlı. Yani öyle aman aman bi fark yok. Hatta neredeysen hiç fark yok gibi. Bu durumda nasıl daha performanslı diyebiliyorsunuz ki :D

Astra, Leon'a göre çok daha güncel bir model ve çok yakışıklı. Keza Leon'da dış görünüş olarak çok yakışıklı. Yıllara rağmen halen gençlerin gözdesi. Çok dinamik bir dış tasarımı var. Ancak gel gelelim iç tasarımı berbat ötesi. ve malzeme kalitesi arkadaşların dediği gibi biraz düşük.

Bu durumda ben her şartta 1.4 140hp Astra tercih ederim.

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 TSI 125hp Leon 1250kg 200Nm 0-100km=9.8sn Max speed:197km/s
1.4 Turbo 140hp Astra 1320kg 200Nm 0-100km=9.9sn Max speed:202km/s

Leon beygir gücü daha az olmasına rağmen Astra'dan 0.1sn daha iyi. Astra ise max hızda Leon'dan 5km/s daha hızlı. Yani öyle aman aman bi fark yok. Hatta neredeysen hiç fark yok gibi. Bu durumda nasıl daha performanslı diyebiliyorsunuz ki :D

Astra, Leon'a göre çok daha güncel bir model ve çok yakışıklı. Keza Leon'da dış görünüş olarak çok yakışıklı. Yıllara rağmen halen gençlerin gözdesi. Çok dinamik bir dış tasarımı var. Ancak gel gelelim iç tasarımı berbat ötesi. ve malzeme kalitesi arkadaşların dediği gibi biraz düşük.

Bu durumda ben her şartta 1.4 140hp Astra tercih ederim.
:good:

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astranın kokpiti leonun içinde olsa eminimki tadından yenmezdi.Bende dış tasarım olarak Leonları çok beğeniyorum makinanın karizması bambaşka.Bir kaç gün önce 140 lık Astra J kullanmak nasip oldu.Kesinlikle TSİ ın verdiği tadı vermedi bana.Sanki Eski Astrama biner gibiydim.

Tabiki tamamen zevk meselesi ikiside...

astra_21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana kalırsa seatın leonuda küçümsenicek bir araba değil fakat astra j diorum çünkü ikinci eli bahriz bir biçimde daha üstün ayrıca marka değeri daha yüksek sağlamlığı konuşmaya bile gerek yok opelin üstün olduğunu herkes bilir.iyi forumlar

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 de ki euroncap testinde baz alıyosanız evet 4 yıldızın en üt seviyesini almıştır leon
astrada son kasada 5 in en düşüğü
çok büyük fark heralde,piyasadki herkesin kağıt dediği biraz sert bastırınca kaportası içine giren araçlarda yıllardır 5 yıldız almıştır reno vs markalar zamanında bizim tank gibi dedğimiz opeller bmwlerde 3 yıldız bile alamamıştır bu testlerden dandik araçlar 5 yıldız alırken bilginize.ayrıca üretim bandında siz vardnız heralde şasisene oturtulurken araç kaynak varmı golf 4 için?

Merak ettiğimden soruyorum, işaretlediğim bölümü açabilir misiniz?

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merak ettiğimden soruyorum, işaretlediğim bölümü açabilir misiniz?
tabiki euroncap dediğimiz araç dayanıklılık ve güvenilirlik testlerinde belli kriterler baz alınarak yapılan testler sonucu her araca yıldız baz alınarak not verilir max 5 yıldız dır örneğin 97 lagunada 2-3 yıldız , mercedesin 97 c sınıfının dışında 2 yıldız alanı yok. 97 passat 3 yıldız, 97 vectra 2-3 yılzdız, 97 mondeo 2-3 yıldız, 97 primera 3 yıldız, 98 brava 2 yıldız ve 97 volvo s40 ve 98 volvo s70 4 yıldız vs ve bu sayılan 2,3,4,5 seviyelride kendi içinde alt üst yada ortasıda olabiliyor demek istedğim buydu.