Sarsıntılı çalışma ve çekiş sorunu

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Sarsıntılı çalışma ve çekiş sorunu

Arkadaşlar merhaba tekrar

Soğutma suyu dengeleme kabı değişmişti yukarıda bahsettim.
Aradan bir süre geçti yine seviye uyarısı aldım ve servise uğradım.
Baktılar ve her yerine baktık kesinlikle kaçak yok. Değişim sırasında hava yapmıştır belki dediler ve suyu tamamladılar.
Şimdi aradan bir süre geçti ve yaklaşık 2500 km yaptım ve yine eksiltti ve uyarı verdi.

Şimdi kafam çok bozuldu bu duruma.
Aklıma kötü şeyler geliyor.
Conta kaçırıyor veya motor bloğunda çatlak mı var?
Yağın içinde su olduğunu nerden nasıl kontrol ettirebilirim?
Servise gitmeden önce Opel Servisi dışında uzman bir yere gitmek istiyorum. Şu an hiç bir servise güvenim yok.

İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

Bu çekiş sorunu da bunun la ilgili olduğunu düşünüyorum artık her neyse problem.

cüneytyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sarsıntılı çalışma ve çekiş sorunu

Mrb arkadaşlar bahsettiğiniz soğutucu su azaltma problemi bendede var ve nerdeyse ayda bir soğutma suyu eksik ikazı veriyor . ustama gösterdim gözle görünür , anormal bir durum yok dedi şimdilik idare ediyoruz....

Benim bir problemimde 3-4 aydır farkkettiğim bir durum sabahları çalıştırdığımda devir 1200 civarında ve anlık tüketim 3-4 litre gösteriyor. hemen hareket etmek istersem motor boğuluyor gitmiyeceğini açık hissettiriyor. rolanti 750 lere düştüğünde problemsiz hareket ediyor sebebi ile ilgili bilgisi yorumu olan varsa sevinirim

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

cüneytyigit link' Alıntı:
Mrb arkadaşlar bahsettiğiniz soğutucu su azaltma problemi bendede var ve nerdeyse ayda bir soğutma suyu eksik ikazı veriyor . ustama gösterdim gözle görünür , anormal bir durum yok dedi şimdilik idare ediyoruz....

Benim bir problemimde 3-4 aydır farkkettiğim bir durum sabahları çalıştırdığımda devir 1200 civarında ve anlık tüketim 3-4 litre gösteriyor. hemen hareket etmek istersem motor boğuluyor gitmiyeceğini açık hissettiriyor. rolanti 750 lere düştüğünde problemsiz hareket ediyor sebebi ile ilgili bilgisi yorumu olan varsa sevinirim
Su eksiltiyor mu aracınız?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

cüneytyigit link' Alıntı:
evet eksiltiyor, ilave edip devam ediyoruz

Hocam taktırdığınız bayiye gidip durumu açıklayın. Hiç normal bir durum değil. Ben ilk taktırdığımda (araç sıfır kilometredeydi) bayinin bana tek uyarısı buydu. "1 hafta boyunca su eksiltip eksiltmediğine bakın, eksiltiyorsa hemen servise getirin, eksiltmezse devam" demişlerdi. Sanırım montajla ilgili bir problem. Servis sıkıntı yok derse, sanayide iyi bir LPG ustasına danışın derim.

Geçmiş olsun tekrardan.