sarsıntılı çalışma sorunu

botanix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracım 2015 1.6 Astra J manuel vites benzinli. LPG hiç bağlanmadı.60bin km, dün bujileri değiştim, şasi numarama bakılıp HELLA marka buji takıldı. Eski bujiler Bosch markaydı. Boğaz kelebeği temizlendi, sonrasında aracım rölantide 10 saniyede 1 hafif hafif titreyerek, sarsıntı yapıyor bu süreçte devir saati sabitiniş çıkış olmuyor . Herkes kendi arabasında olan değişimi hisseder. Bu titreme ve sarsıntıyı geçirmek için ne yapmalıyım? Hella uyumsuz mu acaba?

• Beğen
Tepkiler: emregumus

emregumus

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aynı durum bende de var. Ara ara koltukta hissettiğim sarsıntı

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Beyler araç soğukken yapıyorsa, normal bulunduğunuz ile hava durumuna göre. Ayrıca 3-4 gün çalıştırmadığınızda da bunu yapar. Gayet normal. Fakat gün içinde kullandığınızda da mevsimsel olarak normal bir hava durumunda içindeyseniz, genel olarak aldığınız gaz bile buna etki edebilir eğer bujilerde sorun yoksa. Bazı bujiler, araç model ve markasına göre uyumsuzlukta yapabiliyor.

emregumus

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aracı bursadayken de ayniydi antalyaya geldiğimde de ayniydi. Bujiler yeni değişti ve 3 farkli yerden yakit aldim yine ayni. Rölantide bariz bir oynama yok. 0.930-0.970 rpm arasinda gidip geliyor. Oturduğum koltukta ara ara hissettiğim sarsinti hissi. Sürekli titrek bi durumda değil

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Beyler araç soğukken yapıyorsa, normal bulunduğunuz ile hava durumuna göre. Ayrıca 3-4 gün çalıştırmadığınızda da bunu yapar. Gayet normal. Fakat gün içinde kullandığınızda da mevsimsel olarak normal bir hava durumunda içindeyseniz, genel olarak aldığınız gaz bile buna etki edebilir eğer bujilerde sorun yoksa. Bazı bujiler, araç model ve markasına göre uyumsuzlukta yapabiliyor.
Aracım ilk calısmada burda yazdıgınız gıbı hava sogukken sarsıntılı calısıyor sonra duzelıyor bır daha olmuyor. Bujıleri 3-4 ay once bosch marka ıle degıstırdım. Uyumsuzluk olmus olabilir mi ?

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracım ilk calısmada burda yazdıgınız gıbı hava sogukken sarsıntılı calısıyor sonra duzelıyor bır daha olmuyor. Bujıleri 3-4 ay once bosch marka ıle degıstırdım. Uyumsuzluk olmus olabilir mi ?
Bazı dizel araçlarda bunu yapıyor. Özellikle Opel genelde bazı parçalarda uyumsuzluk yapabiliyor. Ama dediğim gibi zaten soğuk havalarda yapar, sonradan düzelir bu çok sorun teşkil edilecek bir sorun değil. Hele aracınız Dizel ise daha da zaman alır motorun ısınması