Sarhoş ve ehliyetsiz bir adam bizim arabaya çarptı...

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sarhoş ve ehliyetsiz bir adam bizim arabaya çarptı...

hocam kesinlikle servise götürme benim çamurluugun ağzında  5 cm lik boya kalkması olmuştu. karda kayıp tekeri kaldırıma vurmuştum.Lokal boyayı beceremediler bir gittim komple boyamışlar. Ama diyim uzak dur.

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Her gün geri geri çıktığım yerde duvara yanaştığımda öten sensörler bugün ötmedi, servisteki adamın da tahminine göre o bükülen sensör kısmının arızalanmış olma ihtimali yüksek...ayrıca o komple çıkacak, ısıtılıp düzeltilecek, boyanacak, boya koruması yapılıp bütünlük sağlanacak...sensörün akıbetiyle alakalı kaygılarımız bu iki durumdan dolayı yüksek olduğu için ve bu autokingin ilgi alanında olmadığı için tüm hasarı gedizlere yaptırmaya karar verdik..500tl onların tahmini tutarı, velev ki sensörde sorun yok, autoking kaç lira paha biçerdi ki bu durumda, daha az tutacağını zannetmiyorum...hasarlık indiriminden mahrum kalmak uğruna da olsa servise başvuracağız...
ecelnico, lokal boyayla bütünlük sağlanmayacağını söylemişler zaten bugün babama...sanırım tamponu boyayacaklar, bu ton farkından dolayı sırıtma yaşanacağını söylemişler...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sen bılırsın
gerı vıtese tak uzun bi gazete  kagıdı al sadece o sensore yaklastır bak bakalım calısıyormu.belkıde kablosu cıkmıştır
taş catlasın o tamponu yaptırmak 200 tl

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce de belirtildiği gibi iç kısımdaki zedelenme ya da çatlamalar varsa eğer Autoking'i bağlamaz, bu yüzden babam işi sağlama almak istedi ve bugün sabah Opel Gedizler'e gidip bir tanıdığımızın yönlendirmesi üzere kaporta/bakım bölümünün en eski çalışanı Fahrettin ustaya emanet ettik arabayı.Bir kez daha sorduk ama lokal boyanın mümkün olmadığını tamponun komple boyanması gerektiğini ifade etti.Son olarak 350 tl tahmini fiyat söylendi fakat şu an nakit konusunda sıkıntı olduğu için kaskoyu bozdurduk.En kısa zamanda çıkarttırmaya çalışacağını söyledi. Araç yapıldıktan sonra yapılmış hâlinin fotoğraflarını paylaşırım. Kıymetli yorumları için herkese çok teşekkür ederim.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

ya ben mi bişiyi kaçırıyorum acaba... adam alkollü ehliyetsiz değilmiydi niye siz ödüyorsunuz?

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya ben geri vitesle cadde kısmında doğru gidiyor gibiyken oldu kaza, park yapmak için manevra yapmak üzereyken oldu.Cadde trafiğini tehlikeye sokma ve önlem alma kurallarına uymama gibi bir ibare vardı. Adli kusuru ona yazmışlar, asliyi bana. Asli kusur 6 puan, adli kusur 4 puan hata anlamına geliyormuş. Raporda numarayla değerlendirilmemiş, raporu aldığımız bölümdeki polis memuru açıkladı bunu. Zaten raporu olay yerinde tutmadılar, telefonla özetlettirdiler bana. Bu durumda trafiksel suç benim, ehliyeti olmadığı ve alkollü olduğu için adli suç ise onun. Eğer adamın ceza puanı daha yüksek olsaydı ehliyetinin,ruhsatının ve sigortasının fotokopisini de bırakırlardı eke, öyle bir şey yoktu raporun yanında.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

alla alla çok ilginç bence bir hata var burda. ehliyetsiz ve alkollü biri kazaya karışırsa bırakın cezayı sigortayı hapis cezasına kadar yolu var bunun.
reporlar düzenlenirken bir olay var gibi geliyor bana.  general_Not_talking

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ama trafik kusuru olarak bende de kusur var bahadir abi, her ne kadar adam ehliyetsiz ve sarhoş olsa da o işlek kavşağa doğru geri geri gitmemeliydim, zaten çok da geniş olmayan o yola ister istemez kontrollü dönemiyor araçlar. Tamam araç bana arkadan çarpmış gibi oldu ama aynı anda çarpıştık ve benim geri geri gidiyor olmamdan ötürü hata bana yazılmış.

C

cozgul

Bilgi Girilmemiş

Memur arkadaşlar gelip alkol testi yapmadılarsa kayıtlara geçmemiştir...

yok kayıtlara alkollü geçen bir kazada sınrıın altında diilse bide az kusur vermeleri imkansız bişi

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alkol testi yapıldı, 73 promil alkollü çıktı adam, ehliyeti de yoktu. Raporu aldığımızda adamın ehliyetine el konulduğu bilgisine de ulaştık. Dedim ya kusur yüzdesiyle ilgili bir bilgi yoktu raporda, normalde yüzdesinin yazması lazım.