Sarhoş ve ehliyetsiz bir adam bizim arabaya çarptı...

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün aracı park etmek üzere yavaş yavaş geri manevra yaptığım esnada, bulunduğum teretuaruz gidiş-gelişli sokağa kontrolsüz şekilde giren sarhoş ve ehliyetsiz bir sürücü araca sağ arka tampondan çarptı.Akşam oldu olay."O" şeklinde içe göçme var, adamın arabasını bağladılar ve karakola götürdüler. 73 promil alkollü olduğunu öğrendikten sonra o esnada rapor tutmadılar. Bana "siz pazartesi gelin,bizim size vereceğimiz raporu alın" dediler. Büyük ihtimal olay lehime sonuçlanacak. Şimdi asıl mesele "O" şeklindeki içe göçük, tamponun değişimine sebebiyet verir mi? Eğer vermezse aracın onarımını AutoKing'de mi yoksa Opel Gedizler'in servisinde mi yaptırmamızı önerirsiniz. Son olarak servis, değişmeden yapılabileceği hâlde sağlamcı bir tavırla direk parçayı değiştirmek ister mi? Çünkü böyle olursa tramer kayıtlarına geçecek parça değişimi, bu da satarken problem demektir. Önerilerinizi bekliyorum, saygılarımla...

04032012745.jpg

04032012746.jpg

04032012747.jpg

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Sarhoş ve ehliyetsiz bir adam bizim arabaya çarptı...

tampon değişimi sıkıntı yaratmaz. değiştirsinler bence.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kardesım oncelıkle gecmış olsun
bence autokıng gotur servısın işguzarlıklarıyla ugraşma
tampon degışsede bısey olmaz sonucta kaportada bısey yoksa
ama gocme ıcınde degısecegını sanmıyorum resım olmadıgı ıcın net bısey soylemek zor
ama servıse goturme
autokıng bu ıslerın uzmanı

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun
göçük var ise yüksek ihtimal tampon değişmez
autokingte göçük güzel bir şekilde hallolur ücretini de karşı tarafın sigortasından
karşılacayaksınız
Tamponda işlme yapıldığı için araçta değer kaybı olmaz zaten
o yüzden küçük bir göçük ise tamponu değiştirmeye de gerek yok
geçmiş olsun

omerfaruk2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baroncan link' Alıntı:
Arkadaşlar dün aracı park etmek üzere yavaş yavaş geri manevra yaptığım esnada, bulunduğum teretuaruz gidiş-gelişli sokağa kontrolsüz şekilde giren sarhoş ve ehliyetsiz bir sürücü araca sağ arka tampondan çarptı. Şu an net bir fotoğraf yok elimde, akşam oldu olay."O" şeklinde içe göçme var, adamın arabasını bağladılar ve karakola götürdüler. 73 promil alkollü olduğunu öğrendikten sonra o esnada rapor tutmadılar. Bana "siz pazartesi gelin,bizim size vereceğimiz raporu alın" dediler. Büyük ihtimal olay lehime sonuçlanacak. Şimdi asıl mesele "O" şeklindeki içe göçük, tamponun değişimine sebebiyet verir mi? Eğer vermezse aracın onarımını AutoKing'de mi yoksa Opel Gedizler'in servisinde mi yaptırmamızı önerirsiniz. Son olarak servis, değişmeden yapılabileceği hâlde sağlamcı bir tavırla direk parçayı değiştirmek ister mi? Çünkü böyle olursa tramer kayıtlarına geçecek parça değişimi, bu da satarken problem demektir. Önerilerinizi bekliyorum, saygılarımla...
o esnada nasıl bir rapor tutcak hastaneye götürup alkol raporunu alırlar merak etme:)

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok sağ olun...Başlıktaki ufak çaplı kazaların ardından bir çok Astra kullanıcısı araçlarını AutoKing'e götürmüş, siz de önerdiğinize göre demek ki bu adamlar işi biliyor...Doğru ya adamın alkol raporu gerekli, ilk kazam olduğu için prosedürü pek bilmiyorum...Bakalım hele bir yarın olsun da...

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

şimdi kafa bulandırmak istemem ama onarım bence yanlış olacaktır. tampon değişiminde zaten aracın değerinde kayıp olmaz.
eğerki darbe esnasında tırnaklarda belli olmayan bir esneme varsa ve ilerde düşme yaparsa o zamanda cebinizden karşılayacaksınız.

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Autoking'e götürdüğümüzde adamlar bize, "bu tamponun değişmesi gerekir" diye uyarmazlar ve para kazanmak için onarmaya kalkarlarsa dediğiniz gibi olabilir. E, servise götürünce de değişmesi gerekmediği hâlde değiştirirlerse, bu da tramere işlenir. Sizin yorumunuza göre iki tarafa götürmek de sorun yaratabilir. Ya bu tramer kayıtlarında "tampon değişmiştir" yazısını görmemek elbette ki tercihimizdir. Bu yüzden değişimden değil onarımdan yanayız aslında. Bir de parça değişiminde sonra "orjinalinin bozulması" diye bir kavram var.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

tampon değişimi dediğim gibi herhangi bir değer kaybına sebebiyet vermez. tamponlar parçadan sayılmaz. ilerde satarken alacak olan kişi aaa bunun tampon değişmiş, değişeni var diyemez. derse arabadan zerre anlamıyor demektir.
ayrıca benim aracımın da arka tamponu değişti.
şimdi servislerden komisyon alıyormuşum gibi bir izlenim uyanacak  011zaa

siz önce bir autoking e gidin bakalım ne diyecekler. kolay gelsin.

baroncan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Değer kaybına neden olmadığını bilmiyordum, iyimiş :). Komisyon esprisine sesli güldüm  ;D. ֖nerilerinize göre önce Autoking'e götüreceğiz, aile büyüklerine de danıştıktan sonra.