sararmış far camlarının temizlenmesi

ocanner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese selamlar
geçenlerde arkadaşın servisinde otururken bi müşteri geldi ve farlarım sarardı değiştirmek istedigini söyledi bizde sipariş verdik bir gün sonra değiştirdik ve eskilerinide bize verdi bizde kaldı far camını dikkatli bi sekilde söküp çıkartdık boya koruma makinesiyle sildik ve temizledik sıfır ayarında oldu nerdeyse gözlerimize inanamadık ve tekrardan adama gösterdik adam inanmakda güçlük çekti.

Bende böyle bi konuyu sizlerle paylaşmak istedim ilgilenen olursa denesin farkı görür...

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi anlamamız gereken; far sararması içten mi oluyor yani far camını sökmeden sararmayı gideremeyiz. bence bu far camını sökerken kırmak yada başka bi problem çıkacağına farlarım öyle dursun daha iyi.

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben denemeyi düşünüyordum. ince bir zımparayı su il ekullanarak yüzeydeki katı kaldırıp sonra parlatma için polysaj keçesi ve pasta kullanarak eski halini kazandırabilirmiyim diye düşünüyodum ama cesaret edemedim.

ASLANYUREK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasin dedigi dogrudur.far camini dikkatli bir sekilde cikarip pasta cila yapar gibi bir pamuk vasitasi ile yuzeyindeki cizikleri alabilirsiniz ayni zamanda icindeki kiri silip tekrar yerine sicak beyaz silikon ile yapistirabilirsiniz.eger yapamiyorsaniz bile ayni yontem ile isten anlayan iyi bir tamirciye yaptirabilirsiniz.

sabrionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya koruma makinası dediğiniz polisaj makinası mı acaba? Birde uyguladığınız ürün boya için yapılmış olan bildiğimiz pasta cilalarmı?Biraz daha detaylı bahsedebilirmisiniz acaba?

ASLANYUREK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bildigimiz pasta cilalar ama pastanin en incesi olmasi gerekiyor cunku malum uyguladigin yuzey seffaf.

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede vardi..dıstan doru bı sararma yapmıs.. ostimden cok ucuz bi paraya aldım taktım sıfır ayarında. :)

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar .Rou mecbursun G kasada farları değişiceksiniz çunku presli. vec a vec b astra f corsa a bu tarz klipsli farlarda far camını tutan klipsleri çıkarıyosunuz elinize camla fitil geliyo . Prilli kopukle sungerleyip durulayın takın bomba olacak. Fitili sakın silikonlamayın ısıyla atacaktır aynı zamanda fitili bozar olmadı fitili deyişin. Saygılar. Biz 13 yaşındaki GT de yaptık 2 sene oldu asla kararma yok .

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sağ farı kırmışlar; değiştirincede diğeri sırıttı.. Çözüm için söküp temizlemeyi denedim ama arkadaşında dediği gibi sökülemiyor.. sökmenin yolunu, yordamını bulan, bilen varsa ve paylaşırsa şunca garibin duasına mazhar olur, iki cihandada yolu izi aydın olur :)

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel parçaci.com da 100 lira alın değişin uğraşmayın bence.......
ben aynen eile yaptım