Şanzıman yağı katkısı tavsiyesi

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalın dediğim öle çok değil şöyle diyeyim misal 5 yıl şanzımanda kullanılmış yağ gibi düşünün.

sizin kullancak olduğunuz yağ ne atf gibi ince nede 90 numara yağ gibi kalın olmalıdır. İçinize sinmediyse servislerde belki bulabilirsiniz 75w85 yağ alın koyun.75w90 bende kullanıyorum litreside 35 tl civarı gayet memnunum...

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O yağ dişlileri koruma etkisini kaybeder. Muhtemelen dişliler senkromeçler çoktan haşat olmuştur, bu yüzden kaliteli yağı koyduğunuzda rahatsız etmiştir. 75w-90 en baba dişli yağıdır, mobilube falan efsane mesela.
Sekromenç vites geçişleri için değilm mi? Vites geçişlerim harika.Daha doğrusu bu sözunuzden pek birşey anlamadım. Sorunum yağ değişince sanayi çıkışı aracı 1-2 viteste zorladım biraz sonra düz yolda uğultu duymaya başladım yalnız bu uğultu yağdan sonra mı zorlamadan sonra mı oldu onu kestirimiyorum. Dişlilerle ilgili vites değişiminde en ufak sorun yaşamadım. Tahminim şanzıman bilyaları. Katkı koydum kesmedi. Şanzımanı indirecez galiba çare şanzıman inmesi. Kullanmış olduğum yağ da castrol 75w-90 litresi 40 Tl ye almıştım.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin kullancak olduğunuz yağ ne atf gibi ince nede 90 numara yağ gibi kalın olmalıdır. İçinize sinmediyse servislerde belki bulabilirsiniz 75w85 yağ alın koyun.75w90 bende kullanıyorum litreside 35 tl civarı gayet memnunum...
Keşke sorun sadece yağdan olsa ep 80w de alır koyarım ama zannetmiyorum düzeleceğine.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece 1 ve 2. dişlilerdemi uguldama mı var ? Birde kaç litre yağ koydular 2 litre ise tamam . Şanzımanı indirmeden grup dişlisini yandan alıyorlar sıkıntı rulmandan ziyade dişliler karıncalanmış olabilir onuda kesinlikle grubun karşılığını değiştirerek arızayı çözmeye çalışmayın sonradan takılan sabit grubun karşısındaki dişli uyum sağlamıyor yine öter.En iyisi sağlam çıkma grup alma ...

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece 1 ve 2. dişlilerdemi uguldama mı var ? Birde kaç litre yağ koydular 2 litre ise tamam . Şanzımanı indirmeden grup dişlisini yandan alıyorlar sıkıntı rulmandan ziyade dişliler karıncalanmış olabilir onuda kesinlikle grubun karşılığını değiştirerek arızayı çözmeye çalışmayın sonradan takılan sabit grubun karşısındaki dişli uyum sağlamıyor yine öter.En iyisi sağlam çıkma grup alma ...
vites farketmiyor hızdada pek farketmiyor 40-50-70-120-130 km var 130 sonrasına da çıkmadım düşük hız hariç var yani. Debriyaja bassan da boşa atsanda uğultu var. Teker bilyalarına rot balansçı şu tekeri sökmeden yapılan balans makinasıyla baktı teker bilyasında bişeyyok. Lastik desen 4 dünü ben aldım kış lastiği onlardan da değil çünkü iki ay onlar takılıydı ve ses mes yoktu.