Şanzıman yağı katkısı tavsiyesi

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.Şanzıman yağı değiştim. Castrol 75-90 kullanıldı. şanzıman bu değişimden pek hoşlanmadı.Amaç şanzıman yağını az buçuk kalınlaştırıp eski kullanılmış yağ viskozitesi gibi bir yağ elde etmek. Şanzıman yağı katkısı olarak Yağ satan bi yerde Bor power, motosilk ve abd malı olan ABRO marka olan 3 çeşit ürün sundu bunlardan abro marka olan vizkozitesi en yükseti. Bunlardan veya daha iyi kendini kanıtlamış bir katkı önerisi olan var mı?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.Şanzıman yağı değiştim. Castrol 75-90 kullanıldı. şanzıman bu değişimden pek hoşlanmadı.Amaç şanzıman yağını az buçuk kalınlaştırıp eski kullanılmış yağ viskozitesi gibi bir yağ elde etmek. Şanzıman yağı katkısı olarak Yağ satan bi yerde Bor power, motosilk ve abd malı olan ABRO marka olan 3 çeşit ürün sundu bunlardan abro marka olan vizkozitesi en yükseti. Bunlardan veya daha iyi kendini kanıtlamış bir katkı önerisi olan var mı?

liqui moly ürünleri olabilir

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Wynns( Sadece manul janzumanlar için)
Kullandığım için öneride bulundum. ;)

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim bunları da dikkate alacağım

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman yağı değişiminden sonra ne gibi problem oldu ? seçtiğiniz yağ aslında sıkıntı yapmaz siz yağı kalınlaştırmaya çalışırsanız bu sefer dişlilerin altındaki rolu bilyaya belki yağ ulaşamayacak sıkıntı yaşabilirsiniz.

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben würth'ün bir ürününü kullandım pembe jöle kıvamında ama daha sonra o ürünü bulamadım. ürünü 2 sene önce almıştım.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman yağı değişiminden sonra ne gibi problem oldu ? seçtiğiniz yağ aslında sıkıntı yapmaz siz yağı kalınlaştırmaya çalışırsanız bu sefer dişlilerin altındaki rolu bilyaya belki yağ ulaşamayacak sıkıntı yaşabilirsiniz.
Kalın dediğim öle çok değil şöyle diyeyim misal 5 yıl şanzımanda kullanılmış yağ gibi düşünün.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalın dediğim öle çok değil şöyle diyeyim misal 5 yıl şanzımanda kullanılmış yağ gibi düşünün.

O yağ dişlileri koruma etkisini kaybeder. Muhtemelen dişliler senkromeçler çoktan haşat olmuştur, bu yüzden kaliteli yağı koyduğunuzda rahatsız etmiştir. 75w-90 en baba dişli yağıdır, mobilube falan efsane mesela.