Şansa Bak :)

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 Model Ford Ka marka aracımı yeni almışım kendimi böyle Mercedes CLK 200 Kompresor'e binmiş zannediyorum... Görseniz böyle havamdan geçilmiyor. Tek kapı spor arabaya biniyorum nihayetinde (!) :kop: :kop::kop:

Her neyse... Arkadaşı aldım Ankara Kızılay'dan Demetevler'e eve gideceğiz oradan da eğlenmeye geçeceğiz. Çankaya tarafından Sıhhıye istikametine giderken Kızılay Bulvarından geçmemiz icap etti tabi ki. Tam ışıklara takılmadan Kızılay Kavşağını geçtim sanıyordum ki polis el etti dur diye. Aha dedim s.çtık :eek: :eek: :eek:

Arabayı aldığım ilk gün ses sistemi falan döşetmiştim kendimce. Pioneer DEH 4000 UB teyp falan var. Yine Pioneer hoparlörleri falan da yeni aldım. Yakıyorum ortalığı. Bangır bangır. E araba da ufak tefek yankı yapıo :eek: Sadece bu da değil. Arabada 3 numara american film var. Onları da yeni çektirmiştim tabi. Cıncık gibi olmuştu kapkara. Böyle parlak haymana tarzı jant kapakları falan. Plaka da orjinal. Bütün harfler rakamlar birleşik. Tabi emniyet kemeri falan da takılı değil en nihayetinde. Koltuk da en arkaya yaslı ( Ancak Sığabiliodum ) ...

Dedim acaba hangisinden takacak. O kadar araba arasından beni durdurduğuna göre işimiz var. Çektim kenara açtık camı? Polis bey geldi...

Polis : Kolay gelsin birader, orjinal plakalar nerede ?
Ben : (İçimden : Haydeee ne alaka ) Vallaha arabayı yeni aldım aslında ama plakaları bunlar. Orjinal değil miymiş?
Polis : Ne orjinali, üzerlerinde mühür yok.
Ben : Ala ala yok muymuş? Vallaha farkında değilim ben de başçavuş bir abimizden aldım arabayı (Cidden öyle oldu, hatta satarken de bi başçavuş denk geldi ona sattım yine :) )
Polis : Nerede o zaman satış sözleşmeniz?
Ben : Ne sözleşmesi, sözleşme mi yapmamız gerekiyordu? Yok valla...
Polis : İyi iyi her şeyin ofsay yürü git gözüm görmesin...
Ben : Eyvallah abi.. :eek:

Neyse sonra uzadık gittik. Arkadaş dedi ki "Neden sen de Jandarma Astsubay olduğunu söylemedin". E neden söyleyeyim ki. O sırada benim mesleğimle ilgili bir konudan dolayı hesap sormadı ki adam sonuçta.

Benim anlamadığı şu oldu;
Günde milyon tane araba geçiyor oradan, adam nasıl oldu da plakanın üzerinde soğuk mührün olmadığını fark etti. Cidden imrendim arkadaşa. Tavrı biraz sinirlendirdi beni ama uzatmaması güzeldi. Uzatsa işin rengi değişecekti zaten. Daha sakin söylemlerde bulunabilirdi. Her neyse. Demek ki araçta full film de olsa, son ses de gitsen, emniyet kemerini de takmasan plakan mühürlü olacak hacı. Kalp önemli, kalp atacak baba, kalp atacak. :D

Ekli dosyalar

• Ford Ka Black Film.jpg
    Ford Ka Black Film.jpg
    94.6 KB · Görüntüleme: 131
  • Görüntü003.jpg
    Görüntü003.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 123

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu plakaların orj. olmadığını anlamak için alim olmaya gerek yok hacı.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
100 metreden ses sisteminden önce plaka bas bas bağırıyor zaten

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara da neden bu kdr takılıyo polisler boyle seylere. adam gıbı kullanırım arabayı ıstanbulda kımse bana bısey sormadı dahaa. hatta plakam yok yanı gene sormuyolar :)

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hönk :S

tunerman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara da neden bu kdr takılıyo polisler boyle seylere. adam gıbı kullanırım arabayı ıstanbulda kımse bana bısey sormadı dahaa. hatta plakam yok yanı gene sormuyolar :)

çünkü istanbulda çift mühürlü app plaka çok fazla var ama ankarada yok tabi haliyle göze batıyo malesef ayrıca yeni gelen emniyet müdürüde saolsun burda impreza sti lar egzos ve spoileri fabrika çıkışı olduğunu gösteren servis raporu ile geziyor polisler okadar katı burada o derece yani:S:S

Son düzenleme:

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bide astsubay olucan araba komple falso dolu :) Neyse ben susim yakında askere gidicem yanına falan düşerim belki :D :D