sanırım radara girdim

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba sanırın bu sabah cigli kipadan dönerken itfaiyenin orda120 km hızla radara girdim ama cevirme yoktu ceza gelirmi ve ne kadar oldugunu bilen varmı:confused:

Son düzenleme:

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içinde yediyseniz bilmem ama şehirdışı 128 km hızla 154 tl yedim 15 gün içinde yatırdığım için 115 tl ödedim

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radarlar artık durdurmuyor ( genelde ) fotoğraflayıp adrese gönderiyorlar cezayı.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca duble yollarda hız sınırı 122 diye biliyorum.

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çiğli kipanın orda sanırım 70 olması lazım. 295 tl gibi bir rakam gelicek. bende ege üniversitesinden dönerken ankara asfaltında 97 ile 295 tl yemiştim.

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız sınırını %10 ile %30 arasında aşmak 150 küsür lira, %30 dan fazla aşmak 320 lira civarında.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cavit geçmiş olsun. Ekip radarı henüz kurmamış olabilir, ben bizim evin oradan Anadolu caddesine çıkışta bulunan (lisenin önündeki) sabit radarı sık sık görürüm, radar henüz kurulmamışsa çevirme yapmıyorlar (ama az ilerideki ekip hazırlık aşamasında oluyor), hareketli radarlarda zaten çevirme olmuyor, onlar ceza makbuzunu direk adrese gönderiyorlar.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de adapazarı mevkiinde otobanda radara girdim sanırım, virajı döndüm cepte duruyordu. sanırım hızım 140 civarıydı ama tam emin değilim. 2 temmuzdu ama hala gib.gov.tr de borç görünmüyor ve polis arkadaşlara sorgulattım ceza gözükmüyor. acaba hala arkadan gelme ihtimali var mıdır?

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, savaş beyin yazısını okuyunca aklıam geldi belki yersiz gelebilir ama affınıza sığınarak anlatmak istedim :)

Bir ramazan günü iftara 10-15 dakika kalmış kırıkkala ankara arası şehirlker arası yolda 180 le giderken (yol boştu restorana yetişeyim yemeklerin sonlarına kalmayayım hesabı) karşıdan gelen radar aracını gördüm asıldım frenlere.Radar cı fren yaptığımı farketti, saırım görevi bitmiş olacak ki eliyle devam et şeklinde işaret yaparak bana radar kapalı bas basabildiğin kadar gibisinden bi işaret yaptı :D Hayatımda ilk defa böyle bir şey yşadım bir daha da yaşamadım.Hep değişik ve şehirler arası yolda yaşadığım en ilginç anı olarak kalmıştır :) Düşüsenize hayatınız boyunca kaç tane radar polisi size yavaşlama devam et radar kapalışeklinde o hareketi yapmıştır :)