Corsa D kesiklik....

entice

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Günaydın Arkadaşlar,2014 Corsa D 1.2 Benzinli aracım var.59000 Km de...Bu sabah 25 Kmlik bir yola gittim dönerken önümde ağır giden 3 vasıta vardı ,yolun müsait olması nedeni ile soldan 3.viteste gaza biraz dokundum araba araçları sollarken bir anlık bir kerkilme gibi 5 saniyelik bir kesiklik yaptı,sonra toparladı ve şeridime girdim devam ettim...Bujilerim değişeli 2500-3000 km olmadı bile...Acaba bu saniyelik kesiklik neden ötürü meydana geldi..? tecrübeli arkadaşlardan tavsiye alabilirmiyim....Şunu temizle,kontrol et gibi...Teşekkür ederim...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
En basitinden başlayalım benzin filtresi ne zaman değişti ve hiç enjektör temizleyici kullanıyor musunuz? Aracınızda lpg yok anladığım kadarıyla birde arıza kodu var mı ona baktırın

entice

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Benzin filtresine baktırmadım hiç,enjektör temizleyici kullanmadım ....Hayır LPG li değil aracım....Arıza kodu gibi hiç bir uyarı almadım...teşekkürler

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin filtresine baktırmadım hiç,enjektör temizleyici kullanmadım ....Hayır LPG li değil aracım....Arıza kodu gibi hiç bir uyarı almadım...teşekkürler
Aracınızda benzin filtresi bulunmamakta. Arıza lambası yanıyor mu? Ya da o esnada arıza lambası yandı mı bir cihaza bağlanıp kontrol ettirmekte fayda var.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aracınızda benzin filtresi bulunmamakta. Arıza lambası yanıyor mu? Ya da o esnada arıza lambası yandı mı bir cihaza bağlanıp kontrol ettirmekte fayda var.
Muzaffer Bey d kasada iptal mi edildi c kasalarda vardı çünkü 1.2lerde

entice

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ben de filtreyi arattım ama sadece C kasalarda yakıt filtresi satıldığını görüyorum...Hayır O anda ve hiç bir zaman arıza kodu ve ışığı uyarısı almadım..sadece enjektör temizleyiciyi atacağım bakalım bir müddet sonra test ederim yine....teşekkürler...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir hatırlatma geçeyim dedim enjektör temizleyiciyi kullanırken dikkat edin deponuzda mutlaka yeterli miktarda yakıt bulunsun... Bazen bobinden de teklemeye sebebiyet verebilir ve anlık yaptığından ve yeni başladığından ötürü arıza kodu beyne düşmüyor maalesef deneyimlediğim kadarıyla... Eğer sorun enjektör temizleyiciyi kullanıp depoyu bitirmenize rağmen devam ederse arıza kaydı olmuş mu diye bakılıp ona göre hareket edilmeli..

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
benzin pompası yetiştirememiş olabilir.
araç 2 .3 . marşta almaya başlarsa benzin pompanı değiştirme vaktin gelmiş demektir.

• Beğen
Tepkiler: entice

entice

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Sn 06Berkay, uyarınıza teşekkür ederim..Bu arada arıza kod kontrolunde de herhangi bir uyarı almadım..Bobin kablolarını Bujiler ile beraber değiştirdim..Ondan yana şüphem yok...ermaneray 2.marşa bastığım hiç olmadı saat gibi tık basıyor maşallah..Benzin pompasını da,enjektör temizleme işleminin ardından kontrol ettireceğim...Tavsiyeler için teşekkürler ediyorum....

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki de anlık olarak araçta bir şeyler ters gitti. Benzer senaryolarda sorun devam ediyor mu gözlemlemenizi tavsiye ederim