sakaryada kapı içi led yaptıran var mı? yardım....

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Kapi ici led yardım....acilll

hllb link' Alıntı:
onu da yapmıştım gene olmuyor. solda farklı bir durum var.
Nasıl yaptınız? devre kartından transistör çıkışından kablo mu çektiniz? olmaması mümkün değil zira Ankara'da en az 10 araca bu şekilde bağladık orijinalden farkı yok. Sol kapıda düğme ışıkları canbus ile çalıştığı için böyle bir sorun var.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: sakaryada kapı içi led yaptıran var mı? yardım....

Hocam sol kapıdaki problem bende de vardı direnci değiştirdik ve madmax arkadaşımızın dediği şekilde ayrı hat çektirdik kart üzerinden. Şu an sorunsuz kullanıyorum. :)

gokan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Sol taraf sağdan farklı maalesef. Orijinal gibi olmasını istiyorsanız cam kumanda kabını söktürün ve elektronikçiye bu kumandanın düğmelerini aydınlatan ledlerin girişinden bana hat diye belirtin. Çekilen hatta ledi bağlayabilirsiniz. Tesisat kablosuna bağlarsanız led kısılıp sönmez, cam kapanırken söner vs. gibi durumlar oluşur.

Yardimin icin cok sagol kumanda dugmesinin icini sokunce tam olarak nerelere baglatayim şema varsa ona gore baglanti yaptirayim.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

gkhnbsky link' Alıntı:
Yardimin icin cok sagol kumanda dugmesinin icini sokunce tam olarak nerelere baglatayim şema varsa ona gore baglanti yaptirayim.
Elektronikten iyi anlayan birinin transistör çıkışlarını bulup hat çekmesi lazım.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Elektronikten iyi anlayan birinin transistör çıkışlarını bulup hat çekmesi lazım.
Transistor 3 bacakli bi devre elemani

B arada mustafa abi benim ledlerde bi gariplik var 1 aydir orjinal gibi yaniyor herhangi birsey yapmadim kapi acinca ikiside yaniyor kapatinca sönüyor.... eskiden kapi acinca yanmazdi kada teki yanardi :) acip baktim kablolarda yada drencte sıkıntı varmi erime akma yapisma gibi bişey goremedim ilginç :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

adRe J link' Alıntı:
Transistor 3 bacakli bi devre elemani

B arada mustafa abi benim ledlerde bi gariplik var 1 aydir orjinal gibi yaniyor herhangi birsey yapmadim kapi acinca ikiside yaniyor kapatinca sönüyor.... eskiden kapi acinca yanmazdi kada teki yanardi :) acip baktim kablolarda yada drencte sıkıntı varmi erime akma yapisma gibi bişey goremedim ilginç :)
Kısılarak sönmez ve cam açılırken söner. Senin dirençler sorunluymuş aman dikkat et değiştir onları.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Kısılarak sönmez ve cam açılırken söner. Senin dirençler sorunluymuş aman dikkat et değiştir onları.
Kisilarak sonmuyo abi zaten bide cam acarken sonuyo onlar norlal

Ama eskiden kapiyi açınca tek taraf yanardi tavan lambasiyla birlikte şimdi ikiside yaniyo

gokan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim tahminime gore sag kapinin elektrik gucunu cam acma butonuna gelen isik tan aliyo, sol kapi ise cam acma motorunun gucunden aliyo ki hem araba calisirken surekli yanik kaliyo ve cam acarken kapanin acliyo dugmenin icini soktum fotoda cektim burada nereye leyimliyim cozemedim kabloyla deniyorum kabloyu hernoktaya dokunduruyorum isik yaniyo fotoda cektim.
madmax50 link' Alıntı:
Nasıl yaptınız? devre kartından transistör çıkışından kablo mu çektiniz? olmaması mümkün değil zira Ankara'da en az 10 araca bu şekilde bağladık orijinalden farkı yok. Sol kapıda düğme ışıkları canbus ile çalıştığı için böyle bir sorun var.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    89.1 KB · Görüntüleme: 66

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diğer yüzünde transistör olmasi gerek onun bacagina lehim atcaksiniz

(Hiç acmadim burayi ama bu görünen taraf düğmelerin temas noktasi bu yüze lehim atmayin arka yuzunde devre elemanlari olmasi gerek diye düşünüyorum ordan transistör bacagina lehim atin)

gokan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Diğer yüzünde transistör olmasi gerek onun bacagina lehim atcaksiniz

(Hiç acmadim burayi ama bu görünen taraf düğmelerin temas noktasi bu yüze lehim atmayin arka yuzunde devre elemanlari olmasi gerek diye düşünüyorum ordan transistör bacagina lehim atin)
Diger tarafin fotosuda mevcut orada neresi tam olarak belli mi?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    87.3 KB · Görüntüleme: 61