Sakarlıklarımız :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar herkesin yaptığı sakarlıklarını ve hatasını itiraf etmesini istiyorum bu konuda :)

Önce ben başlayım

Az önce aracımı tazyikli su ile yıkarken tazyikli suyun demir olan uzantısındaki uç kısmını kaputa çok fazla yaklaştırdım ve kaputa deydirdim bir an sakarlığıma geldi . Sonradan baktığımda Kaputun o deyen bölgesinde hafif bir siyahımsılık oluştu sürtmeden dolayı aslında bunlar önemsiz şeyler yarın rötuş boyası alıp o kısmı ve diğer kaputta olan taş eziklerinin olduğu kısma kendim rötuş atmayı düşünüyorum tabi servis bana bir pet şişe dolusu oryantal mavi boyasından verirse :)

Şimdi siz anlatın böyle sakarlığınıza gelip aracınıza verdiğiniz ufak ve komik kazaları :cool:

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Komiklikten ziyade alışamama diyelim...Nissan Primera aracımı bile parkeederken bu kadar zorlanmazdım...Arabayı aldığım hafta jant ve body kıt alt kısmı kaldırıma değdi malum çiziklerden bende de var ama yaptırmıyorum o kısmı nazar boncuğu niyetine :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Komiklikten ziyade alışamama diyelim...Nissan Primera aracımı bile parkeederken bu kadar zorlanmazdım...Arabayı aldığım hafta jant ve body kıt alt kısmı kaldırıma değdi malum çiziklerden bende de var ama yaptırmıyorum o kısmı nazar boncuğu niyetine :)

Geçmiş olsun kuzen :) bunlar önemsiz şeyler takma kafana oluyor işte ufak tefek çizikler hem daha bunlar ne ki yarın birgün otoparka aracını park edip gittiğinde yandaki araba kapıyı hızlı açacak ve senin sol veya sağ kapından takkk diye bir ses gelecek sonuç 1-2 cm derinliğinde çizik :) yani oluyor bunlar yapacak birşey yok

Allah daha büyük kazalardan saklasın demek lazım ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir gün uzun yolda benzin almak için durmuştum. Aracı kontrol ederken egzoz ucunda (bir kaç gün evvel ışıl ışıl parlayan krom uç taktırmıştım) bir leke gördüm, boş bulunup lekeyi elimle silmeye kalktım, sıcaktan yanan elim 1-2 saat kadar acıdan iyi sızlamıştı (ama leke de gitti).

Son düzenleme:

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir gün uzun yolda benzin almak için durmuştum. Aracı kontrol ederken egzoz ucunda (bir kaç gün evvel ışıl ışıl parlayan krom uç taktırmıştım) bir leke gördüm, boş bulunup lekeyi elimle silmeye kalktım, sıcaktan yanan elim 1-2 saat kadar kazar iyi sızlamıştı (ama leke de gitti).

Geçmiş olsun savaş abi :) bazen bende yapıyorum o hatayı kuru bez ile egzoz ucunda kalan su lekesini sileyim diyorum elim cısss oluyor sonra :D özellikle arabayı yüksek devirlerde kullandıktan sonra elinizi bir yaklaştırın egzoz ucuna asıl sıcaklığı o zaman hissedersiniz :D

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sattığım vectramla kapalı garajıma parkederken , aynen yazıyorum :) off ya duvarda çok yakın görünüyor yarın park sensörlerini taksammı acaba diye düşünürken arka tamponun kenarını duvara sürtmüştüm. hatasız boyasız olan tamponum artık çizilmişti :( ve yaklaşık bir aydır evde duran ve sırf üşengeçliğim yüzünden takmadığım sensörleride çizildikten sonra takmıştım :) alper arkada sensörün yanındaki çizik bu yazdığım işte :)

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garajım; her iki kapıyı (sağ-sol)da yeterince açacak kadar geniş olmadığından. ilk başlarda önsol kapının en uçtakı köşesini belki 5 kere vurdum. bembeyaz orası şimdi. ama kocakarı akıllandı. ahhhahha... aracı sağa sıfır yanaşıyorum. o zaman ardına kadar aç sol kapıları. bi kaç yerde de var beyazlık yani boya çizilmesi. bi ara kaportacıma uğrayıp, siyah çalışacağı zaman beni aramasını isteyeceğim. çok vardır sakarlıklarımız ya. gelmez ki insanın aklına. tşklr iyi forumlar.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abimin servis aracıyla iki servisin arasına girdim. çıkarken bir öndekine birde arkadakine hafif çarpmıştım :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kışın çok yakın bir arkadaşımla alışverişe çıkmıştık, yol kenarına parkedip kasaba girmiştim arkadaşım arabadaydı. selektör yapmış bir kaç kişi o da dörtlü flaşör yakayım demiş, arabanın da yabancısı herhalde motor çalışmıyorken yanmıyor sanmış almış boşa marş basmış rölantideyken yanar belki düşüncesiyle, ben de afyonun ayazı yüzünden el freni kullanmam kışın, yolun eğimine göre geri veya 1 e takardım, malum belli belirsiz bir eğim var yolda :D Araba usul usul eğime doğru giderken arkadaşım anca farketmiş arabanın gittiğini, ön yolcu koltuğundan şöför koltuğuna uçarak geçmiş ve frene basmış el freni boşandı sanarak :D Beldiğimde beti benzi atmış eli ayağı titriyordu, o gün bugündür cart curt kırmızı ışıkda bile el freni çekecek raddeye geldim :D

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğlenceli konu olmuş Uğur tutar inş :)
Mert'in yazdıklarından geldi benimde aklıma baya ufakken bizim memlekette şu gezi balonlarını taşıdıkları kamyoneti kurcalarken geri kaçırmıştık. Arkadaş yardım için içerdeki şoföre koştu ben arkadaki torosa çarpmasın diye koca kamyonetin arkasına geçmiş tutmaya çalışıyordum ne korktuysak hala hatırlarım bak :D
Normal araba hatırlayamadım ama muhakkak vardır hatırlayınca yazarım :)