Sağa sola çekme!

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com
Merhaba arkadaşlar
Kışlıkları çıkardiktan sonra rot balans yaptırayım dedim ama usta gerek yok dedi. Sola çekiyor dedim
Belki jant eğrrdir dedi ön lastikleri sağı sola solu sağa taktım gene aynı sorun devam etti.
Ustayla beraber denemeye çıktık direksiyonu en son hangi tarafa çevirdiyse o yöne çekiyor ara ama hafif hafif
Bu sorunu başka yaşayan arkadaşımız var mı acaba?

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sağa sola çekme!

Usta nasıl böyle birşey söyler! Her lastiğin aşınma değerleri farklıdır. Belki rot gerekmez ama balans yapmayan ustaya usta demem ben. Öyle binmeye devam ederseniz hem rot, hem balans hem de başka birçok sıkıntı yaşama ihtimaliniz yüksek. Vakit kaybetmeden yaptırmanızı tavsiye ederim

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kışlık ve yazlık lastikler aynı jant üzerindemi değişiklik yapılıyor yoksa kışlıklar ayrı jantı yazlıklar ayrı jantımı var?

aynı janta sökülüp takılıyorsa balans yapmayan ustana bir daha usta diye gitme derim

ayrı jantta takılıyorsa kışlıklar takılmadan önceki gibi çıkan tekere takılıyıyorsa gerek olmaya bilir ama ras gele takılıyorsa kesinlikle hem balans hemde rot ayarı gerektirir

aracınız çekme varsa en basit iş balans yaptırın ve mümkünde balansınıda jant lastik araca takılı iken afedersiniz ama eşşek balansı deniyor bizim buralarda onu yaptırın sorun çözülmez ise jantlarınızda eğrilik veya ön takımda sıkıntı var demektir.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burda önemli bir ipucu var: Direksiyonun en son cevrildigi tarafa cekmesi.

Bu durumda aklima ilk gelen sey lastigin janta tam oturmamis olmasi. Ne tarafa cekersen oraya gidiyor ve sonra düz konumuna gelmiyor gibi görünüyor.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

Servisle konuştum bu durumun normal olmadığını direksiyon kutusu ya da amartisör bilyelerinden olabileceğini söyledi. Garantinin bitmesine 1 ay var önümüzdeki hafta servise gidecem. Zaten yollık bakım yapılacak