Saçma Bir durum hakkında Yardım (Şasi Numarası yazdırma)

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi kaporta bölümümüze sordum sorununuzu. Bagaj havuzu değiştiğinde clio hb. lerde yeni bagaj havuzu şase no suz geliyormuş. Arabanın içerisinde taban halısının altında da (aracına göre yeri değişiyor) şase nosu yazan yer varmış. Muayene yada herhangi başka bir kontrolde sorduklarında buradaki yerden yararlanılıyormuş. İlla bagaj havuzunda olması gerekmiyormuş. Ayrıca motor kısmında da şase nosu yazılıymış.

Fabrika şase nosu yazan yerde tadilat yada değişim olupda bu tür durumlarda araç sahibi mağdur olmasın diye aracın çeşitli yerlerine şase nosu çakıyormuş.

Umarım yararlı olabilmişimdir...

Arkadaşlar hiç heveslenmeyin o numara yeniden çakılacak. Aynısı bizde de oldu. Araca lpg takarken motor içindeki şaseyi delmişler. 1 kaç yerde daha vardı onları kabul etmediler. Yeniden yaptırdık

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım, azevel yazdım zaten, okumadın sanırım.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet F5 yapmamışım. Görmedim. Durum çok komik. Ülkemizin durumları işte :D

By asTRa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki oluşan masrafı sizmi karşıladınız yoksa sigortaya karşılatabildinizmi ?

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu şasi numarasının bulunduğu sacı yeni parçaya aynen kaynatma konusunu servis ile görüştüm fakat haklı olarak diyor ki, o zaman change araç yapmaktan ne farkı kalır ki diyor. Biz bu şasinin bilmemkaç santim çevresine çekiç bile vuramayız diyor.

Arkadaş ne saçma şey ya, adamın biri arabana çarpıyor. oluşan bu saçma masrafı sigorta karşılamıyor....

Şimdi sigortayı kastırıyorum nasıl ödemessiniz diye..

Çekiç bile vuramayız diyor ama sizi mağdur ediyorlar, sonuçta saç, kes yapıştır yapabilirler zor bir iş değil ki, aracın ön kısmında aynı numara varsa change araç sayılmaz, sonuç olarak parça değiştiriyorsunuz! Belki yeni araç olduğu için uğraştırıyorlardır, geçmiş olsun.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deniz bey söylenecek birşey yok.Trajikomik...

Maalesef..

peki oluşan masrafı sizmi karşıladınız yoksa sigortaya karşılatabildinizmi ?

Bu konu için ayrı bir başlık açmam lazım : )

Sigorta bunun bilgisini verebilmek için 1 ay bekletti, tabi bu süre araba yattı. SOnra öğrendik ki bu masrafı karşılamıyor. Sonra arkadan çarpan kişiden talep ettik. O da yaklaşık 2 ay sürdü. Adamla mahkemelik oluyoduk, biraz da gözünü korkutum arabasız kaldığım zamanın parasını da alırım, arabanın düşen değerini de alırım falan filan..Neyse o ücreti yatırdılar..Bİ sürü bi sürü detay..

Çekiç bile vuramayız diyor ama sizi mağdur ediyorlar, sonuçta saç, kes yapıştır yapabilirler zor bir iş değil ki, aracın ön kısmında aynı numara varsa change araç sayılmaz, sonuç olarak parça değiştiriyorsunuz! Belki yeni araç olduğu için uğraştırıyorlardır, geçmiş olsun.
Bilemiyorum ama teklifime bile bi acayip baktılar...

unal1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm basınıza gelenlerı okudum cok uzuldum.sızın yasadıklarınızın aynısı benımde basıma geldı.yardımınıza ıhtıyacım var yardımcı olursanız sevınırım.ben de gecen sene temmuz ayında kaza yaptım aracıma arkadan vurdular(clio ııı)aracımı eskısehırde renault servısıne yaptırdım.bagaj havuzu degıstı malum sase numarası yazılmadı ve benım bu olaydan bugun haberım oluyor.yanı servıstekı elemanlar bu olayı bana soylemeyı unutmuslar.aracımı muayeneye goturdum sase numarası yok dedıler.bende servısı aradım kusura bakmayın sıze elemanımız soylemeyı unutmus dedıler uzerınden tam bır sene gectı.ve ozurlerıde su sekılde oldu:zaten soylesekde bunu kasko yada sıgorta karsılamıyor sız kendınız yaptıracaksınız seklınde oldu.bende sızın mesajınızı okuduktan sonra bu ısın bana kalacagı konusunda kendımce ınandım.sımdı ben batmandayım bu ıslemler ıcın ne yapmalıyım nereye basvurmalıyım .servısden bana herhangı bır belge gondermelerı gerekıyormu ve malıyet sızce ne olur servıs yaklasık 1000 tl olacagını soyledı.sımdıden tesekkurler.cevabınızı beklıyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
coldekiadam yapılacak işlemleri araştırıp yazmış, aynı şekilde çaktıracaksınız. Geçmiş olsun.

unal1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracıma yenı sase numarası vereceklermıs eskısı olmuyormus.bu durumda bagaj havuzuna yenı numara yazılacak fakat camdakı ve kapı dıregındekı numara degısmeyecek.bu aracımı satarken bı problem olusturumu?