Sabit Volant'ta yeni bir açıklama!

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdiye kadar yaşanmış olan bir çok sorun burada paylaşılmış. Sabit kullanıp memnun olanda var memnun olmayıp söktürende. evet gün itibari ile aracımda volant sesi başlamış bulunmakta, ilginçtir yeni açılan bir opel servisine uğradım sesi dinlediler volant olduğunu, bunu sabit volan ile keseceklerini söylediler. Buraya kadar herşey normal herkez biliyor. Ama altını çizerek şunu söyledi: Aracının eski marş motoru duruyor ise sabit volantı takarım. Durmuyor ise, eski model marş motorunu arayıp bulursak onuda alman gerekecek dedi. Şaşırdım herkez geliştirilmiş derken usta neden eskiyi istedin dediğim de, sabit volant takılan aracın marş motoru geliştirilmiş yani güçlendirilmiş olduğu taktirde bu kez balata üzerindeki yayları bozup titreşim yapıyor, buda kullanıcıda tiksinmeye kadar yol açacak bir sürüş güvensizliği sağlıyor. Kısacası motorun esnemesi v.s herşey kayboluyor. Ama zeyıf olan marş motoru takıldığı taktirde böyle bir sorun yaşayanı görmedim, en azından benim taktıklarım geri gelmedi dedi. Bu konuda kendine güvendiğini, eski marş ile sabit volantı sorunsuz kullanabileceğimi söyledi. üstelik 1 yıl garantili...
Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Buyur buradan yak. Bu arada fabrika dahil volana garanti veremiyor, kullanım hatası, normal ömürü bu kadar, periodik parça diyor geçiyor. Gelişmeleri yakından takip edeceğim.

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel de bu açıklamayı yapan elemanın kulağını çekeceksin piyasaya sokacaksın bak bakalım senin aracından başka volant bozan marka varmı diye. bukadar saçma birşey olamaz.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam takip ediyorum aynı sıkıntı bende de var fakat ben marş motorunu da değiştirmedim. Ne yapacaksın ne kaadara ne taktıracaksın? takip ediyorum ....

djgoldıe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben sabit volant baskı balata taktırdım dün sabah... opelgm den aldım parçalarımı sabit volant markası vogland baskı balata saşch bir sıkıntı yok sadece şarj dinamomda dün arıza verdi onunda tamiri 160 tuttu bu gün hallettim sıkıntı yok şükür...

Sabit volant taktıracaklara tavsiye ederim çekişte gidişte performansta bir sıkıntı yok şimdilik üstelik benimde marş motorum orjinali üstündeki yani

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün usta ile görüştüm bayram üzeri yoğunluk var ama araya sıkıştırabilrim gel bekle dedi. Eski marş motorunu getirmeyi unutma dedi. volant markasını bilmiyorum konya dökümü dediler, baskı balata sachs marka. Parça fiyatı 330 TL işçilik 150 TL olacak. Bakalım taktırmayı düşünüyorum gelişmeleri buradan yazarım

Son düzenleme:

spike

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben sabit volant baskı balata taktırdım dün sabah... opelgm den aldım parçalarımı sabit volant markası vogland baskı balata saşch bir sıkıntı yok sadece şarj dinamomda dün arıza verdi onunda tamiri 160 tuttu bu gün hallettim sıkıntı yok şükür...

Sabit volant taktıracaklara tavsiye ederim çekişte gidişte performansta bir sıkıntı yok şimdilik üstelik benimde marş motorum orjinali üstündeki yani

hocam senin volant rengi siyah mı gri mi? benim taktıracağım siyah renk değişik birşey

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bilirsinizki çok tezim var bu konuda ve nokta olmuştur. son geliştirmeler ile sabit halledildi diyorlar ama ne tuhaftırki benim araç babamda artık ve hiç ses gelmiyor orjinal var üstünde alın birde burdan yakın.

djgoldıe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence babanız aracı sakin olması gerektiği gibi kullnıyordur....

Arıza aslında bu olabilirmi :):) Yani sorunlar aslında biz araçlarımızı hırçın veya gerektiği gibi kullanmamamızdan kaynaklanıyor olabilirmi ?