sabahları titreme

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam 1.6 gl sabah ilk çalışmada rölanti 1200 gibi çalışıyor gaz verince yada 30 saniye sonra düzeliyor birde motor biraz ısınıncaya kadar boşa alınca vuruntulu çalışıyor ama rölanti normal ne olabilir

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizimde lpg ye geçinceye kadar anormal davranıyo bazen her zman değil

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benoe lpg yok lpg lilerde bazen oluyor böyle problemler okuyorum ama bende lpg yok hiç takılmamış

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
carbon clean yaptır düzelme ihtimali var genede ustalarmız en ii sini bilir

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam 1.6 gl sabah ilk çalışmada rölanti 1200 gibi çalışıyor gaz verince yada 30 saniye sonra düzeliyor birde motor biraz ısınıncaya kadar boşa alınca vuruntulu çalışıyor ama rölanti normal ne olabilir

Aynı araç ve aynı sorun bendede var.Sabahları ilk çalıştırmadaki yüksek devir otomatik jikleden.Isınınca devir ve sarsıntı düzeliyor ve lpg ye geçiyor.(Sıralı sistem tartarini).Tanıdığım ve bildiğim tüm vectralarda aynı durum var.Sanırım normal

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abdulkadir kardeşim bu saydığın 2 şeyde tamamen doğal.sabahları veya motor soğukken çalıştırmalarda 1100-1200 lerde çalışması çok doğal.otomatik jikleli araçlarımız.zaten kısa bir süre sonra normale dönüyor.kendi kendine gaz veriyor.eski arabalardaki gibi gazlamamıza gerek yok.motor soğuk haliyle boşta çalışırken vuruntu yapmasıda çok normal.endişen olmasın

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabahları yuksek calısması normal ama tıtremesı normal degıl atesleme sıstemıne bı baktırırsan ıyı olur

Ertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlarım sabahları bu titreme 2004 model astra twinport aracımda da vardı. neler neler söylendi. uyguladığım tek şey Wurth marka benzin katkısı. bu şekilde yarım depodanaz bir benzinle normalden yüksek (4000-4500) devirlerde aracımı bir kaç gün kullandım. şimdi normal. belki geçici bir düzelme oldu ama geçti. aracımın kurum bağladığı söylendi bana EGR değişecek dendi. ha egr hala değişecek onun derdi başka:)

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçtiğimiz yıl vuruntu hiç olmadı yada ben farkedemedim -5 derecede çalıştırıp gittim ama anlamamısta olabilirim hepinize tesekkür ederim arkadaslar