S-Dizayn Krom Cam Çıtası

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: S-Dizayn Krom Cam Çıtası

zinarturgut link' Alıntı:
Isten geldikten sonra aracla soyle bi tur atayim dedim.

Eve  geldigimde sofor tarafindaki arka kapinin ustundeki citanin kosesinden yarisina kalktigini gordum. Yine yolcu tarafi arka kapinin ust citasida kalkmaya musait gorunuyor. Bastirip tekrar yapistirdim ve bantladim ikisinide. Eve gittim geldim bant falan dinlememis yine atmis kromlar.

Montaj sirasinda silikon kullanmadigima pisman oldum bu sebeple.

Simdi ben citalari isitip komple  soksem citalar bozulur mu? Silikon yapip tekrar yapistirmayi dusunuyorum.

Cok moralim bozuldu. Iade etmeyi bile dusunuyorum. Yarin Tolga Bey'i arayip durumu anlatacam.

Fikirlerinize ihtiyacim var.

Kesinlikle silikon kullanmayın, silikon fitilleri tutmuyor. Yapışmayan yerler küçükse ısıtıp bastırın ve kağıt banta yapıştırın. Kalkan yer çoksa çıtaları sökmek lazım. ısıtmadan kesinlikle sökmeyin yamultursunuz bir daha düzelmez. İyice ısıtıp hafifçe kaldırarak uçtan sökün. Arkadaki bantı temizleyerek tekrar 3m bant yapıştırıp uygulayın.

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Kesinlikle silikon kullanmayın, silikon fitilleri tutmuyor. Yapışmayan yerler küçükse ısıtıp bastırın ve kağıt banta yapıştırın. Kalkan yer çoksa çıtaları sökmek lazım. ısıtmadan kesinlikle sökmeyin yamultursunuz bir daha düzelmez. İyice ısıtıp hafifçe kaldırarak uçtan sökün. Arkadaki bantı temizleyerek tekrar 3m bant yapıştırıp uygulayın.

Kalkan yer citanin yarisi kadar. Diger tarafta uctan kalkmis. Sokup tekrar takmak bir dunya is. Bodrum'da yapacak adam bulmak en zoru.

Offffff

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Isten geldikten sonra aracla soyle bi tur atayim dedim.

Eve  geldigimde sofor tarafindaki arka kapinin ustundeki citanin kosesinden yarisina kalktigini gordum. Yine yolcu tarafi arka kapinin ust citasida kalkmaya musait gorunuyor. Bastirip tekrar yapistirdim ve bantladim ikisinide. Eve gittim geldim bant falan dinlememis yine atmis kromlar.

Montaj sirasinda silikon kullanmadigima pisman oldum bu sebeple.

Simdi ben citalari isitip komple  soksem citalar bozulur mu? Silikon yapip tekrar yapistirmayi dusunuyorum.

Cok moralim bozuldu. Iade etmeyi bile dusunuyorum. Yarin Tolga Bey'i arayip durumu anlatacam.

Fikirlerinize ihtiyacim var.
benimki de kalktı :).gittim tekzene aldım en kuvvetli yapıştırıcıyı yapıştırdım şimdi maşallahı var kaya gibi )

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Benimkinde de hafif kalkma var ama normal sanırım. Zaten arka  kelebek  camların kalkma riski olduğunu biliyorduk :) koçtaş, tekzen gibi yerlerden 3M bant alınarak tekrar uygulanabilir. Diğer tarafların MAşALLAH'ı var /)

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
benimki de kalktı :).gittim tekzene aldım en kuvvetli yapıştı
rıcıyı yapıştırdım şimdi maşallahı var kaya gibi )

En kuvvetli yapistirici derken ne aldin?

Sokmem gerekecek citalari oyle gorunuyor. Yamulmasindan korkuyorum.

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Benimkinde de hafif kalkma var ama normal sanırım. Zaten arka  kelebek  camların kalkma riski olduğunu biliyorduk :) koçtaş, tekzen gibi yerlerden 3M bant alınarak tekrar uygulanabilir. Diğer tarafların MAşALLAH'ı var /)

En temizi sokup yeniden yapmak.

Keske en basindan yapsaydim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En kuvvetli yapistirici derken ne aldin?

Sokmem gerekecek citalari oyle gorunuyor. Yamulmasindan korkuyorum.
Valla abi cam yapıştırıcısı aldım ordaki elemanlar önerdi.sürüp 15 dk bekliyorsun bir yapıştırıyorsun sonra sökebilene aşk olsun :).3m bant olayını ben de düşündüm ama 1 kat daha bant çekmek çıtayı kalınlaştırırdı,eski bantı da sökmek uğraştırırdı en temizi aldım bir yapıştırıcı olayı kökünden çözdüm

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Valla abi cam yapıştırıcısı aldım ordaki elemanlar önerdi.sürüp 15 dk bekliyorsun bir yapıştırıyorsun sonra sökebilene aşk olsun :).3m bant olayını ben de düşündüm ama 1 kat daha bant çekmek çıtayı kalınlaştırırdı,eski bantı da sökmek uğraştırırdı en temizi aldım bir yapıştırıcı olayı kökünden çözdüm

Kardesim su meretin bi resmini cekip atar misin?

Sen citalari komple sokup tekrar mi yapistirdin?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardesim su meretin bi resmini cekip atar misin?

Sen citalari komple sokup tekrar mi yapistirdin?
yok abi sadece arka kapı üst çıtam kalkmıştı onu yapıştırdım.Yapıştırıcı şu an arabada.Sarı bir tüp şeklinde 7-8 tlye aldım

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyu sabote edeyim  evill2 Ekim ayında Titiz de yaptırdığım fitili tam kaplamayan çıtalarım tüm kış yağmur kar toz toprak harca maruz kaldı ama maşallahı var. şaka bir tarafa işin uzmanları tarafından uygun maddelerle montaj çok önemli.

Titiz de önce güzelce temizlediler, sonra bally tarzı bir yapıştırıcı sürüp biraz beklediler en son da özenle çift taraflı bantı söküp dikkatlice yapıştırdılar. Umarım yeniden yapıştıracak arkadaşlara faydalı olur