rüzgarlık

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Herşeyden evvel bu tip rüzgarlıkları ne için kullanacağınız önemli. Ben A kasa Vectra'nın ön camlarında kullanıyorum. Ben bunları üç nedenle takmıştım 1- Bir zamanlar sigara içiyorduk, sigara içerken de mutlaka camı en az 10-15 cm kadar açardım, bunlar sayesinde camları dafa fazla açtığım için aracın içi daha iyi havalanıyordu 2- A kasalarda yolda giderken ön camı su ile temizlemek sıkıntılıdır, cama suyu fazla püskürttüğümde ön camlar aralıksa camdan süzülen sular aracın içine giriyordu. 3- Araç klimasız olduğu için yazın içi çok fazla ısınıyor, aracı eşim tek başına kullanırken kapkaç korkusu nedeniyle camları çok az aralıyor. Tabi bu durumda sıcaktan rahatsız oluyor. Bu rüzgarlıklar sayesinde camları daha fazla açma imkanı oldu. Birde; Yazın araçlarının içi fazla ısınmasın diye camlarını aralayan arkadaşların işine fazlası ile yarar. (Benim aracımda kapıları kilitleyip alarmı devreye aldığımda camlar kapandığı için bu yöntem bana uymuyor)

Bende ki rüzgarlıklar cam fitilleri ile kaporta arasına sıkıştırıldığı için fazla bir sıkıntı olmuyor ama çift taraflı bantla kapı çerçevelerine yapıştırılanlar sanırım zamanla yapıştırıldığı yerden çıkar. Malum bizim oto yıkamacıları yıkama tabancasını aracın en zayıf yerlerine bile tutmaya bayılıyorlar :mad: . Diğer bir olumsuzluk da uzun yolda giderken camı araladığınızda oluşan rüzgar sesi ne kesiliyor ne de azalıyor, yani bunu takınca ses azalır beklentisi içinde olanlar mutlaka hayal kırıklığına uğrarlar.

abi benim derdim araç camı açıkken dediğiniz gibi cama su sıkınca içeriye kadar girmesi ve araçta 2 3 kişi varken yağmurlu havada buğu sorunu br kaç gündür acayip zorluk çekiyorum hava çok sıcak fakat yağmurda buğu yapıyor sıcağa aldığımda kaplıca gibi oluyor içerisi rüzgar sesi beni rahatsız etmez çünkü motorda bu sesin belki 100 katını duyuyorum:)birde yıkamacıyla işim olmaz dediğiniz gibi hassas yerlere suyu bastıklarından hep kendim çeşmeye hortum takıp yıkarım ama illaki bant kopacaktır:)puntolardaki gibi istemem şeklininde güzel gözükmesi corsadakiler cidden dolmuş gibi oluyor birde arka kelebek camına kadar olmasıda çok saçma geldi ama bir bütünlük yok malesef:(

Elime ulaştı.

Ancak beklediğim gibi değil.
Ürünün tanıtımındaki resme bakın, arka kapı kelebek camın arkasına kadar gidiyor ama gelen ürün kısa..
İade ediyorum..

abi işte bende bu yüzden almadaım sanayide baktım hep yarım hangi akla hizmet bu şekilde yapmışlar anlamadım ama puntolarınki tam ve b sütünuda birleşik gibi sanayaidekiler sanırım corsanınki çok satılmıyor diye punto olanı satmak istemedi

https://www.google.com.tr/search?q=fiat+punto+r%C3%BCzgarl%C4%B1k&newwindow=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=q0ojVNuzGqbg7QaUv4DgCw&ved=0CEIQsAQ&biw=1920&bih=955

sadik_efecelik

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
O kisa olan model sozde mugen tarzi adi altinda düşünülmüş beş para etmez arabaya yakusnatan bir durum. Uzun olanlar jdm style diye geciyor ben almıştım80 Tl ye iki yil öncesinde