Rusya meselesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadar değil. İstediği kadar süper güç olsun. Kırık yerle savaşacak halleri yok zaten. Bugün açıklama da bulundular zaten. Sadece Türkiye ile savaşa girmez dünya ile savaşa girmek zorun da kalır. Bunu da zaten göze alamaz. Hiç bir ülke böyle şeyi göze alamaz. Bu işte bir şey çıkmaz. Türkiye nin de daha önce uçağı düşürüldü sürekli açıklamalar da sabrımızı sınamayın kelimeleri ile geldi geçti. Bu durum da öyle olacak. Çünkü savaş o kadar basit değil. İstedikleri kadar süper güç olsunlar. Oda bir yere kadar.
ben zaten savaş çıkar demiyorum,çıkarsa bizi toz ederler diyorum hepsi bu,öyle nato falan da bizden yana olmaz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ben zaten savaş çıkar demiyorum,çıkarsa bizi toz ederler diyorum hepsi bu,öyle nato falan da bizden yana olmaz

Bende savaş çıksın demiyorum da. Rusya savaş çıkarması durumun da ezim ezim ezilir. Türkiye o kadar güçsüz bir ülke değil zaten. Şimdi teknoloji olarak önde ola bilir ama iş kara harekatına geldiğin de Türk ordusu Suriye topraklarına gömer onları. Gün kadar kadar yanılıyor olabilirim adamların asker gücü 880 Bin kadar Türk ordusu ise 460 Bin şimdi adamlar savaşa girse bu kadar askeri getirecek hali yok ya. 100 bin yada 200 bin asker getirse buraya gömer bizim ordu. Bu işler o kadar kolay değil. Sen bakma adamların denizden karaya roket atma reklamlarına ne kadar atacak? Her atılan bomba masraf demek. ;) Sıkıntı yok yani. Tabi ki savaş istenmez. Ama sende taaaa Rusya dan gel ülke hava sahasını ipleme sonra Türkmenleri bombala sonra da masum kız rollerine yat. Öyle yağma yok. Dün düşürülen uçak yerinde bir karar oldu. Çünkü ülkemiz yol geçen yeri değil. ;)

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş konusuna gelin bir bakalım

Rusyanın (2014)
tank sayısı 15500 s300 füze sistemi 3800
ucak sayısı 3500
helikopeter sayısı 1200
ucak gemisi 1
savas gemisi 80
denizaltı 60 (50 tanesi nukleer)

Turkiye Tank 3500 (bunların %60'ı eski model tank hurda)
ucak sayısı 1000
helikopter 440
denizaltı 13

bu durumdfa sizce ne olur

+

AB ve turkiyeyi BUZZZ gibi dondurma gucude Rusyanın elinde vanaları kapadıgında ne uretim kalır nede ısınabiliriz + elektrikde uretemeyiz
kısacası uzun sureli savaşı dusunmeyelim ulkemizi full kapasite besleyecek
1 haftalık stogumuz var bunu biliyorsunuz degilmi hadi 30 gun olsun ya sonra
???????????????????????????????????????????????????????????????
Kıcınız sogukda donarken elektrik olmadan klavye kahramanlıgınız kolay olur.

Turkiye kimi kime gömüyor ?????? Ya allah aşkına tank sayısı 5 katımız ucak sayısı 3-4 katımız olan bir ulkeden bahsediyoruz
insan sayısını hic katmıyorum bile, siz kafa mı buluyorsunuz. NATO uyesi olmasak 24 st de bizi sakız gibi cignerler.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+ birde nukleer santral inşasında (AKKUYU) bu guvenilmez ruslara proje verdik
muhendisleri orada egittik ???adam iki gun sonra sana yakıt vermezse (zenginleştirilmiş uranyum ) o santrali ne ile calıstıracaksınız inek bokuyla mı ?
cahil cahil konusmayın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Savaş konusuna gelin bir bakalım

Rusyanın (2014)
tank sayısı 15500 s300 füze sistemi 3800
ucak sayısı 3500
helikopeter sayısı 1200
ucak gemisi 1
savas gemisi 80
denizaltı 60 (50 tanesi nukleer)

Turkiye Tank 3500 (bunların %60'ı eski model tank hurda)
ucak sayısı 1000
helikopter 440
denizaltı 13

bu durumdfa sizce ne olur

+

AB ve turkiyeyi BUZZZ gibi dondurma gucude Rusyanın elinde vanaları kapadıgında ne uretim kalır nede ısınabiliriz + elektrikde uretemeyiz
kısacası uzun sureli savaşı dusunmeyelim ulkemizi full kapasite besleyecek
1 haftalık stogumuz var bunu biliyorsunuz degilmi hadi 30 gun olsun ya sonra
???????????????????????????????????????????????????????????????
Kıcınız sogukda donarken elektrik olmadan klavye kahramanlıgınız kolay olur.

Turkiye kimi kime gömüyor ?????? Ya allah aşkına tank sayısı 5 katımız ucak sayısı 3-4 katımız olan bir ulkeden bahsediyoruz
insan sayısını hic katmıyorum bile, siz kafa mı buluyorsunuz. NATO uyesi olmasak 24 st de bizi sakız gibi cignerler.

Rusya dan Türkiye bu kadar savaş malzemesini artık ruz kızları çantalarına alır gelir :)

Birincisi savaş filan olmaz. İkincisi savaş gelime olarak söylemesi kolay da uygulaması o kadar basit değil. Akkuyu olayına gelince yaptırmayız olur biter. japonlar yapar. Göbeğimiz Rusya ile bağlı değil neticede.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım bu ucakları bizim kıytırık f-16 lar ile kıyaslamayacaksınız
hele ISRAIL'ın kurcaladıgı ve icinde ne halt oldugu belli olmayan
F-16 lar ile mi savasacaklar. Unutmayın o gun dusurdugumuz
BOMBARDIMAN ucagı SAVAŞ ucagı olsa f-16 yı çıtır cıtır yerlerdi
Bana 1 f16- 2 tane mig29 u yendi demeyin bu yukardaki
ucakların teki 10 tane mig29 a bedel azıcık internete bakın
>Rusya yeni orrdusunun uyduruk ucaklarını arap ulkelerine
iteliyor yeni ucaklarına yer acıyor.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
türkiyeyi ne ezdınız ya... yok su kadar nukleerı varmıs yok bu kadar sunu varmıs
ılk olarak o nukleerlerı kullanmak oyle kolay bısey degıl nukler sadece attıgın ulkeye degıl dunyaya zararlı bısey kı bıze nuklerr atsa zararı kendınede olacak o nukleer olayını bı gecın.

denızaltı dıyosunuz dımı rusya bogazlardan gecemedıkten sonra o denızaltı ne ıse yarar solermısınız? o bogazın ıcıne doldurun bombaları bakalım nereye gecıyo 60 tane denızaltısı daha yaklasamadan patlar o denızaltıları...

turkıyedekı askerı guc emın olunkı dunyada hıc bı ulkede yok her ulkedekı askerler paralı asker unutmayın bunu rusya gazı keser rusya sunu keser bızden sebze almaz yok ekonomı kotuye gıder savasmı cıktı gazı kestımı para olmadımı rusyada o paralı askerler askerıye nerden gecıncek bı dusunun bakalım ? bız gazı az kullanırız baska ulkelerden alırız alıs oranızmızı arttırırız bı sekılde gecınırız ama rusya?
o bızı vurmaya kalkınca bızde onun o dogalgaz boru hatlarını santrallerını vurdugumuzda ne olur szıce? rusya bı ahtapot tum dunyaya kolları ıle o dogalgazı tasıyor kolları kesıldıgınde nolur bı dusunun ?
rusya o kadar buyuk olsada bellı bı kısmı savasabılır buyuk olmak her zaman avantaj degıldır unutmayın bunuda yok turkıyeyı cıgner yok bılmem ne yok ole bı dunya....
turkıye ole kucumsenecek bı ulke degıl 30 senedır pkk gıbı dıs gucler gıbı teror orgutlerı ıle ugrasıp tecrube edınmıs bı ulke bunuda unutmayın..
rusya zaten yenılmıcegını yada o zararları dusunmese sımdıye coktan saldırrıdı...

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafaeren canım cografyadan kac aldınız rusyanın tek denizi KARADENİZ mi ??
guldurmu beni

bak yazımı okumadın sanırım NATO uyesi OLMASAYDIK dedim, once onu oku
sonra cevap yaz, NATO koruması ABD ucakları olmasa 24 stde bizi tuketirler
yine yazıyorum. Sonra yavas yavas hazmederler. (nukleer de kullanmadan)

Navy-deploymnet-Map-mediteranean-syria.jpg

bu harita yeter dimi kardeşim ruslar zaten akdenizin HERYERİNDELER cokdan da KARADENİZi aştılar
bu harita su an ki durum 2015 10.ay

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sanırım bu ucakları bizim kıytırık f-16 lar ile kıyaslamayacaksınız
hele ISRAIL'ın kurcaladıgı ve icinde ne halt oldugu belli olmayan
F-16 lar ile mi savasacaklar. Unutmayın o gun dusurdugumuz
BOMBARDIMAN ucagı SAVAŞ ucagı olsa f-16 yı çıtır cıtır yerlerdi
Bana 1 f16- 2 tane mig29 u yendi demeyin bu yukardaki
ucakların teki 10 tane mig29 a bedel azıcık internete bakın
>Rusya yeni orrdusunun uyduruk ucaklarını arap ulkelerine
iteliyor yeni ucaklarına yer acıyor.

:) Senin gibi düşünen ülkemizde çoğunluk olsa sabah Esat gelir bizim ülkeyi teslim alır.

Buyursun meydan Putin efendi savaşa biliyor ise savaşsın da görelim. Bu kadar korkak olmayın ya. Korkacak biri varsa oda Rusya ve Çin gerisi hikaye. Zaten ABD adamlara gıcık oluyor Türkiye Nato ülkesi diye bahane hazır Rusya da Çin de boyunun ölçüsünü alır oturur oturduğu yere.

Rusya ve Suriye nin tek derdi var oda Türkiye ye gelen kayıt dışı petrol başka da derdi yok. Ya değilse adamların Suriye sınırları umurun da değil. Türkmen gardaşlarımız olsa sa amaçları zaten belli koridor işini bitirecekler. Ama işte tek engel orada Türkmen gardaşlarımız. Göze göz dişe diş hadi görelim bakalım Rusya'yı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...