ruhsatımı kaybettim

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
of off. ben ankara emniyete tel ettim tescil bölümüne. bana nufüs cüzdanınızla gelin dediler. onlarda kayıtları varmış muaynenin gerek olmaz dediler. 69 liraymış iki tane ruhsat yaprağı bakalım inş sadece bu kadarla yırtarım. yalnız herşeyi baştan yaptırsan bile 390 tutacağını sanmıyorum muayne 110 ruhsat 70 egzoz 20 dielim 20 de yazdırma falan öle gitin 220 yaptı genede 390 biraz fazla oldu sanki. arkadaşın hangi şehirde kaybetmişti acaba??

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
of off. ben ankara emniyete tel ettim tescil bölümüne. bana nufüs cüzdanınızla gelin dediler. onlarda kayıtları varmış muaynenin gerek olmaz dediler. 69 liraymış iki tane ruhsat yaprağı bakalım inş sadece bu kadarla yırtarım. yalnız herşeyi baştan yaptırsan bile 390 tutacağını sanmıyorum muayne 110 ruhsat 70 egzoz 20 dielim 20 de yazdırma falan öle gitin 220 yaptı genede 390 biraz fazla oldu sanki. arkadaşın hangi şehirde kaybetmişti acaba??

İnşallah belirttiğin gibi kurtarırsın.
İzmirde kaybetti. Ankarada demekki esnek davranıyorlar.390 da yanlışlık yok ,bunun dökümünü bilemem .

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muayene kayıtları varsa yenilemenin bir ihtiyac oldugunu düşünmüyorum... ama kaybettiğin ruhsatın hükümsüzdür diye belirtilmesi lazımdır herhalde kimlik belgesi değil ama işte kaybolan belgenin kaybolduğunun emniyet kayıtlarında olması gerekli... bu işi emniyet kendisi de yapabilir mi işte orasını bilmiyorum...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karakola gidip zabit tutturdum işim olmadığı bir zaman gidip yenisini çıkartıcam artık.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Arkadaşıma sordum 340 masraf + 50 ytl takipçi ücreti. ;)

macerkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 3 4 ay once kaybettim aracta lpg varmiydi sizin/

eger varssa sizdirmazlik raporu da gerekecek cunku muayene ye gitiginizde
lpg li araclardan sizdirmazlik raporu istiyorlar//
sonrada emniyetten tescil belgesi ve trafik belgesini alacaksiniz///(ruhsatin icndeki 2 yaprak olan belgeler)/ zor is

kolay gelsin

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg yok bende. ben sizden sonra bir kere daha tel edip ısrarla sordum muayneye gitmem gerekecek mi diye. ama tescile bakan memur muayneye gerek yok dedi. bizde kayıtlarda vardır sizin muayne dedi

macerkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustadım ben kaybettiğimde muayene ye de gitmiştim.insallah sizin dediginiz gibidir.

bosa masraf cünkü.ınsallah gerek yoktur kolay gelsın sıze

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen ankaradaymışsın demek ki bende gideceğim muayneye :( sende muayne süresi geçmiş miydi? ellerinde ne zaman muayne olduğun yazmıyor mu hayret birşeyler boşuna masraf :(