Rolantide titreme

niyal

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bende 2019 opel astra j 1.4 T sport var araç rolantide çalışırken titreme oluyor sebebi ne olabilir izce?

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Sayin hocam merhaba.bende de 2019 modeli var.ayni sey benim aracta da var.daha onceden yoktu.ozel servise sordum.rolanti devri artirilmasi lazim yapalim dediler ama ben artirtmadim..yanliz klimayi acip kapatinca titreme gidiyor.sizde onu denermisiniz.

onur96

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hocam merhaba, sırf bu başlığı açmak için foruma giriş yaptım bugün. aynı araç ve aynı sorun bende de var. bugün bir ustaya götürdüm ve piston kırma sorunu çok net bi şekilde dedi. belirtiler,

• rölantide dalgalanma ve tekleme
  • kalkarken stop etme
  • güçte kayıp
bunun gibi sorunlar da varsa bence en yakın zamanda aracı da fazla yormadan servise gitseniz iyi olur. umarım sizde de aynı sorun yoktur ve basit bir şeydir.

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam tekleme de yok.kalkista stop etme de yok.performans super.
Dikkatimi ceken şey şu ki klima açip kapatinca titreme kayboluyor.piston kirma olayi olsayda titreme kaybolmazdi.ort yakit tuketimi titreme esnasinda 0.4 oluyor.titreme yokken 0.6 yada 0.7 oluyor.sanirsam rolanti ayarinin duzelmesi lazim aracimda.
Zaten araci zorlayan bir surus tarzim da yok.

• Beğen
Tepkiler: Etka

Etka

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı araç bende de var aynı sorun siz çözüm buldunuz mu acaba

M.Gürhan

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Aynı araç bende de var aynı sorun siz çözüm buldunuz mu acaba
Hocam klimayi acip soguk a ayarlayinca biraz calistirin.sonra klimayi kapatip titreme devam ediyor mu bakin.benim aracta bu sekilde yapinca titreme kalmiyor.Ayni durumu yasayip bogaz kelebegini temizletince sorunun duzeldigini soyleyen bir arkadas vardi bu forum sitesinde ondan ogrendim.fakat ben temizlik yaptirmadim.boyle kullaniyorum.ancak başka sebeblerden dolayi titreme varsa onun icin birsey diyemem.