RÖLANTİDE TİTREME,ÇEKİŞTE DÜŞME VS

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ufuk hocam değerler obd cihazından kaynaklı sanıyorum sağlıklı göstermiyor. Yakın olsaydık birlikte incelerdik. Ama her ne olursa olsun ben ilk etap yerinizde olsam o2 sensörlerini değiştirmekle başlardım işe. Değişir arızaları siler akabinde 20-25 km kullanır sonra stop edip tekrar çalıştırıp kontrol ederdim sorun gitmiş mi diye. Marka olarak kesinlikle GM öneriyorum Delphi satıyorlar genelde ama onların arızalanması da çok sürmüyor.

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve ufukkaya

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler hocam

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ufuk hocam değerler obd cihazından kaynaklı sanıyorum sağlıklı göstermiyor. Yakın olsaydık birlikte incelerdik. Ama her ne olursa olsun ben ilk etap yerinizde olsam o2 sensörlerini değiştirmekle başlardım işe. Değişir arızaları siler akabinde 20-25 km kullanır sonra stop edip tekrar çalıştırıp kontrol ederdim sorun gitmiş mi diye. Marka olarak kesinlikle GM öneriyorum Delphi satıyorlar genelde ama onların arızalanması da çok sürmüyor.
Çok teşekkürler hocam ilginiz için yinede . Dediğiniz gibi ilk etapta o2 sensörkerini değiştirmeyi düşünüyorum. Bugün zaten sağlam bi opelci var ona götürmeyi düşünüyorum çözüme kavuşursa inşallah sonucunu paylaşacağım tekrar teşekkürler.

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler hocam ilginiz için yinede . Dediğiniz gibi ilk etapta o2 sensörkerini değiştirmeyi düşünüyorum. Bugün zaten sağlam bi opelci var ona götürmeyi düşünüyorum çözüme kavuşursa inşallah sonucunu paylaşacağım tekrar teşekkürler.
umarım düzelir rica ederim ne demek.

melih66

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, Astra J 1.6 Benzin+LPG aracımda yaklaşık 1-2 aydır sabahları ilk çalıştırdığımda esp uyarı veriyordu hata kodlarına baktığımda P0301 hatası alıyordum ama sadece uyarı olarak veriyordu. Dün uzun yol dönüşümde benzin almaya durduğum esnada araçta rölantide ciddi bi titreme vardı esp ve motor ışığı yakmaya başladı. cihazı hemen takıp hata kodlarına baktığımda P0300, P0301 ve P0171 hataları alıyordum ama araçta ciddi bi çekişte güçlük vardı 2. vitesten üstüne çıkamıyordum hem gazda hemde benzinde de aynı sorun vardı durduk yere bi anda başıma bu geldi bugün istanbulda candan mühendisliğe götürdüm kendileri sağolsun güzel ilgilendiler. Deneme amaçlı sıfır buji taktı düzelme olmadı hem delphi hemde gm marka ateşleme bobini taktı yine düzelme olmadı. gazla alakalı tüm tertibatlara baktılar sorunun muhtemel bi şekilde subaplardan olduğuna karar verdiler test yapmadık yanıltıyor dediler. Başka bi şeyden olma gibi bi ihtimali varmıdır başına gelen vs arkadaş var mıdır bilgi verirseniz sevinirim.
Benim aklıma subap ayarı geliyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
O zaman benim sensör de bi arıza var hocam aracı kullanırken olsun rölanti de sabitken dahi değerler sabit kalıyor değişmiyor bazen kendine geliyor 15-20 lere fırlıyor
Sensör 1 sürekli değişmeli dir dediğim gibi olmalıdır bu motor tam sıcak iken tabi soğuk motorda bu tepkiyi vermez sensör okuma yapmaz çünkü motor hafızada ki yakıt haritasıyla çalışır motor ısınana kadar sensör 2 ise egzoz sistemin düzgün çalışıyormu ve yanmış egzoz gazı düzgün çıkıyormu diye kontrol yapar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Abi şu o2 sensörü konusunda ben de çözüm üretmedim. 2. Sensörü taktım dün . Yine arıza verdi. Orijinal gm aldım internetten bu sefer . En son gösterdiğim ustalardan bir tanesi şase numarasına göre aldıysan uymaz diyor. Orjinal sensörün üstündeki seri numarasına göre alacaksın yoksa olmaz diyor. İyi de arabanın üstündeki de daha önce değişmiş olabilir. Kodlama dediğiniz şey nedir acaba hocam @mtiryaki
Parçayı alırken konum 1 OEM kodu ve konum 2 bin oem kodları farklıdır buda en net oksijen sensörü biri çıkarın ve üzerindeki kodu internette yazıp o kodun aynısı sensör alın genelde 1 sensör bozulursa Bosch filan almayın çözmez delhpi yada GM bu iki üründe alırken hata düzelmez ise sensör fabrikasyon arızalı çıkabiliyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Abi

Abi benim 1. Konum arıza gösteriyor . Konum 1 ve 2 sensörleri yapı itibari ile farklı mıdır? Sizce dün çıkardığım sensörü konum 2 'ye takıp denesem mi ? Daha önce ısı sıcaklık sensöründe buna benzer bir durum yaşadım aslında . Arızalı gibi görünen sensör değil de diğeri arızalıydı .
Simdik buradaki mesele arızayı iyi araştırmak geçenler Astra h 1.6 xer motor yaptık sensör 1 arızalı idi değerlerini okudum evet arızalı dedim sensör 2 de arızalı gösteriyordu ve egzozda sorun var gibiydi ben bunları ilk sensör tetikler diye GM marka çıkarıp Delphi taktım aracın marşı ve gaz tepkisi değişti tabi hemen değil biraz sürdükten sonra sonrasında kodları silip abiyi yolladım takip et dedim ve konum sensör tekrar arıza yaktı sonra geldi konum 1 sensörü çıkarıp katalizöre baktım içi dolmuş çünkü katalizör aracı sürdüğümde aracı bişey tutuyor gibiydi çekiş yoktu hiç sonra katalizör çıkarıp yenisiyle değiştirin ve sensör 2 arızası gitti ve çekiş aşırı iyi hale geldi yani arizayi iyi tespit etmek şart bu durumda

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hocam dediğin gibi aracı rölanti de tuttum benzinde titreme mevcut iken değerler bu şekilde :

video da görürsen eğer belli bi müddet sonra kendini sabitliyor değerler tam sabitlediği esnada ekranda esp uyarısı verdi ondan sonrada değerler oynamadı.

video çekerken bi yandan anlık tüketime baktığımda motor şuan sıcak sayılır ilk etapta 1.4 civarlarında dolaşıyordu yavaş yavaş 0.8 e kadar düştü ama daha sonra 1.0 a sabitledi kendini diyebilirim.
Klima acıkmı burada