rolantide aralıklarla titreme

erhanpiskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lpgli vectra gls var. arç rolantide çalışırken düzensiz aralıklrla titreme yapıyor. Benzine aldığımda yapmıyor. acaba ne gibi bir sorun olabilir. Yarın lpg yi baktırmaya gideceğim fikri olan benimle paylaşırsa sevinirim

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bazı markaların benzinli araçlarında gördüm bu sorunu bnce problem değil.bmw de bile gördüm :)

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bazı markaların benzinli araçlarında gördüm bu sorunu bnce problem değil.bmw de bile gördüm :)
Eğer her durumda yapsaydı dediğiniz gibi problem değil rölanti regülatörü vs. gibi şeylerden olabilir ama benzinde yapmadığı halde LPG de yapıyorsa o zaman bir sorun var bence neden bilmiyorum ama baktırsanız iyi olur :rolleyes:

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg rölanti ayarı bozulmuş olabilir. Motora az hava giriyor olabilir hava debisini ölçtür. Rölanti ayarlayıcını temizlet? Kolay gelsin..

corsa38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolantıde yapıyor ıse lpg enjektorlerınden bırı calısmıyodur yada lpg beynıde bı sorun vardır

balcovali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben buna benzer sorunları çok yaşadım 98 GLS var bendede rolanti dansöz gibi bi yukarı bi aşağı yada dediğin gibi 2 saniyede bi titreme yapıodu ondan sonra ilerledi iş eğer hiç gaza dokunmassam devir saati 0 a inip stop ediodu araba servise götürdüm 200-250 lira civarı bi para verdim bi kaç parça deişti 1 hafta sonra yine yaptı aynı arızayı yine götürdüm düzeltiler para vermedim tabi fakat 2 hafta sonra tekrar yaptı yine götürdüm düzeltiler yine para vermedim yani doğrusu onlar da bulamıyolar tam olarak gidiyorum rolantiyi düzelten alete sanırım hava fln tutuyolar. bende lpg yi kontrol ettirdim ama bi sorun yok dediler bizim kaderimiz galiba bu

bilal55b

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede vardı... benzinde süper... lpg de titremeler geç tepkkiler...
çözüm: boğaz kelebeği ve rolanti sabitleyicisi temizletme... gerekirse rolanti devirinin yükseltilmesi...

4 ay önce açtığım forumda detayları var...
youtubede astra rolanti sorunu yaz bak...

balcovali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede vardı... benzinde süper... lpg de titremeler geç tepkkiler...
çözüm: boğaz kelebeği ve rolanti sabitleyicisi temizletme... gerekirse rolanti devirinin yükseltilmesi...

4 ay önce açtığım forumda detayları var...
youtubede astra rolanti sorunu yaz bak...

bu çözüme katılıyorum

meyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keleği temizlet birde buji kablolarına baktır derim kardeş.benimde aynı sorun vardı kablom değişti şimdi arabam yola sığmıyor maşallah...