rolanti dalgalanmasi

BayV

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaslar aracim bos viteste isiklarsa felan dururken devir saati asagi yukari oynuyor milim seklinde. motorda da oynadikca kesik yuksek ses yapiyor sizce sebebi ne olabilir. aracim 1.3 dizel j kasa

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bujiler, bobin veya kötü yakıt. Araç dizelse öncelik kötü yakıt, filtre değişim zamanı gibi sebepler aklıma geliyor hocam.

BayV

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokmu yol yordam gosterecek birisi

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
yokmu yol yordam gosterecek birisi

Peki siz baktirdiginiz yerden bir yorum alabildiniz mi ??
Bu dalgalanma cok büyük sıkıntı yaratmamalı diye düşünüyorum buna bağlı herhangi bir problem oldu mu aracınızda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
arkdaslar aracim bos viteste isiklarsa felan dururken devir saati asagi yukari oynuyor milim seklinde. motorda da oynadikca kesik yuksek ses yapiyor sizce sebebi ne olabilir. aracim 1.3 dizel j kasa
Aynı sorun bende de var. Rölanti dalgalanma yapıyor ve baya baya motor sallantısı şeklinde hissediliyor. Bir kaç değişik yere gösterdim, dizel enjektör servisi dahil olmak üzere hiç bir yerde sorun çıkmadı. Bilgisayara bağladılar 3 farklı cihazla, bir arıza tespit edemediler. Beni huzursuz etmesi dışında bir sorun yok şuan. Ustalara kalsa mazot pompasına kadar sökülecek ve bakılacaktı. 8 aydır sorunsuz kullanıyorum. Nerede dur derse o zaman masraf edicem :) boşuna onu sök bak para ver bu sök bak para ver yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Saygılar.

BayV

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki siz baktirdiginiz yerden bir yorum alabildiniz mi ??
Bu dalgalanma cok büyük sıkıntı yaratmamalı diye düşünüyorum buna bağlı herhangi bir problem oldu mu aracınızda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
cogu kisi enjektor diyor ama enjektorlerde bir sikintim yok tahminimce gaz kelebegi temizletince belki duzelir duzelmesse map sensoru tekrar duzelmesse rolanti rulesi varmis bizim araclarda onu degistiricem

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
cogu kisi enjektor diyor ama enjektorlerde bir sikintim yok tahminimce gaz kelebegi temizletince belki duzelir duzelmesse map sensoru tekrar duzelmesse rolanti rulesi varmis bizim araclarda onu degistiricem
Konuyu takipte olacağım. Parça değişimleri sonrasında arıza ile ilgili gelişmeleri paylaşırsanız çok sevinirim iyifikir

BayV

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. Rölanti dalgalanma yapıyor ve baya baya motor sallantısı şeklinde hissediliyor. Bir kaç değişik yere gösterdim, dizel enjektör servisi dahil olmak üzere hiç bir yerde sorun çıkmadı. Bilgisayara bağladılar 3 farklı cihazla, bir arıza tespit edemediler. Beni huzursuz etmesi dışında bir sorun yok şuan. Ustalara kalsa mazot pompasına kadar sökülecek ve bakılacaktı. 8 aydır sorunsuz kullanıyorum. Nerede dur derse o zaman masraf edicem :) boşuna onu sök bak para ver bu sök bak para ver yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Saygılar.
haklisiniz tam teshis koyan olmadisarj dinomasina bile baktirdim suan baktirmadigim bir kac sey kaldi egr temizlettim suan gaz kelebegi map sensorunu rolanti muduri varmis birde onlar kaldi sirayla gidiyorum

BayV

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu takipte olacağım. Parça değişimleri sonrasında arıza ile ilgili gelişmeleri paylaşırsanız çok sevinirim iyifikir

araca cok sey yaptim suan yok gibi birsey milim bile oynamior
egr gaz kelebegi maf sensoru temjzlettim araca karbon clear yaptirdim serviste. suanlik cok az.olacak sekilde oynuyor. bugun uzun yol.yapicam 3. vites 3.5 devirde gidicem 1 saat belki faydasi olur. servisin kesin net cozulur dedigi ust kapak sokulcek kurum temizligi yapilcak siboblar inceltilcek fiyati 7bin tl. motorun yarisini sokeceklerdi bende kabul etmedim. elbet bi yerde ariza verir diye bekliyorum. ama suan cok az bi oynuyor her zaman degil arada