EGR yi değiştirdim rolanti kafayı yedi

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. hafta sonu durup dururken motor arıza ışığı yandı servise gittim tech cihazından baktılar egr nin arızalığı olduğunu söylediler ve değiştirdiler. motor arıza ışığı söndü ve bir problem yoktu. bir iki gün sonra araç rolantideyken devir saati bir 5000 e geliyor bir 1000 e düşüyor bir 4000 e çıkıyor anlık olarak devir düşüp kalkıyordu. arabayı biraz beklettikten sonra bu kadar yüksek iniş çıkış olmasada rolanti 1000 ile 500 arasında oynuyor doğal olarak yolda giderken araba gaz yemiyormuş gibi oluyor. servisten uzak bir yerdeyim servise gidicem ama buraya yazmak istedim. sizce yeni takılan egr arızalımıdır yoksa egr yi takarken yanlışlıkla farklı bir yere zarar mı vermişlerdir. iyi günler..

araç 2000 model 1.6 vectra

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeğini temizleyin. aracınız z motormu?

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model 1.6 motor. x motor sanırım ruhsata bakmam lazım. fakat egr yi değiştirmeden önce böyle bi sorun yoktu??

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalarin eline saglik.... Temiz is yapmislar :)
egryi takan iyi takaMamis biryerden yalnis hava aliyor...

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfinin emme manifoltuna bağlantısı sağlıklı değil sanırım,bu kadar yüksek devire inip çıkıyorsa buradan hava emiyordur motor..

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar sağolun. şuan devir inip çıkmıyor ama araba rolantideyken 1000 devirde durduğu halde acaip bi sallanma oluyor. at arabası gibi. bu sitede çok övülen bi servise yaptırdım aracı halbuki özel bi servis. :)))