RoadRover(Cyclone) Mcu ve Gui ile yeni özellikler getirebiliriz

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi bir süre önce kullanmakta olduğumuz sistemi incelemeye başlamıştım. Ne yazıkki vakit sıkıntısından ötürü çok ilgilenemedim. Dün itibari ile biraz inceleme vaktim oldu ve yabanci siteler vasıtası ile çok değişik bilgilere ulaştım. Sizinle adım adım paylaşmak istiyorum. Öncelikle biraz ön bilgi vermek isterim. Kullanmakta olduğumuz cihaz MCU ve GUI denen biri biri ile haberleşen iki farklı yazılım var. MCU, frimware olarak adlandırabileceğimiz arka planda donanım ile haberleşen yazılım kısaca. GUI ise kullanıcının komutları verdiği grafiksel arayüz.

Şuan bizim araçlarımız için RoadRover'ın ürettiği(bizim aldığımız Cyclone olan cihazlar aslında RoadRover üretimi) çok değişik ve çok daha güzel GUI'ler var. Bunları kullanmak için muhtemelen yeni versiyon MCU gerekiyor. Elime geçen bir versiyonu deneme şansım oldu. Az aşağıda resimleri yükledim görebilirsiniz.

Burada kazandığımız kontroller gerçekten herkesin hoşuna gidecek çeşitte ve daha güzel kişiselleştirilebilir bir arayüz var. Asıl sorun; RoadRover yeni nesil cihazlar için yeni MCU üretmiş ve bizim cihazlar için yeni MCU üretmiyor olabilir. Araştırdığım kadarı ile bizim elimizde olan Cyclone olan cihazların modelleri ile yeni nesil olan model kodları farklı. Bizim cihazların model kodları D7036XX iken adamlar ICP gibi farklı kodlar için yeni yazılım geliştirmeye başlamışlar.

Şuan için Türkiye (Cyclone) ve Almanya dağıtıcısına en son MCU ve GUI'ler için ulaşmaya çalışıyorum. Benim internetten bulduğum MCU'ları kurmamamın sebebi herhangi bir yanlış frimware kurulumunda cihazı kullanamaz hale sokabilecek olmam. GUI'lerde böyle bir sorun olmadığı için yeni GUI'yi deneme şansım oldu. Eğer yeterli bir cevap alamazsam bulduğım sen son MCU'yu kurarak denemeyi planlıyorum. Ek olarak kazanabileceğimiz özellikleri aşağıda görebilirsiniz en çok hoşuma gidelin klima kontrolünü yapabilecek olmamız.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: RoadRover(Cyclone) Mcu ve Gui ile yeni özellikler getirebiliriz

Elinize sağlık ,bu işlemi nasıl yaptığınızı video ile anlata bilirseniz çok sevinirim.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En büyük sıkıntılardan biride buydu, şimdiden elinize sağlık umarım daha güzel gelişmeler olur.  bravoo

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OoOoOo  güzel bilgiler.... Gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz...

+1

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Elinize sağlık ,bu işlemi nasıl yaptığınızı video ile anlata bilirseniz çok sevinirim.

şuan için tüm özellikleri kullanılabilir değil. Mesajımda bahsettiğim MCU, bu GUI için uygun değil. Dolayısı ile donanıma erişemiyor bu GUI. O yüzden gerekli MCU güncellemesi bu cihaza uygulanabilir mi? Veya bu cihaza uygun MCU versiyonu nedir? Bunları hem yurt dışı hem yurt içi dağıtıcılar ile görüşüyorum. şuan için REGI(Türkiye dağıtıcısı) bana kesin bir cevap verebilmiş değil. Ama yapar yapmaz dediğiniz gibi video ile açıklayacağım.

DERSİMLİ link' Alıntı:
En büyük sıkıntılardan biride buydu, şimdiden elinize sağlık umarım daha güzel gelişmeler olur.  bravoo
ToBeCaReFuLL link' Alıntı:
OoOoOo  güzel bilgiler.... Gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz...

+1

Teşekkürler umarım düşündüğüm gibi çıkar da güncelleme ile bilirlikte bu özellikleri alabiliriz.

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce Almanya'dan beklediğim haberi aldım. Yapabiliyoruz. I9 kurabiliyoruz D2280 yerine. Bahsettiğim gibi MCU güncellememizin zorunlu olduğunu söyledi. Ve yine tahmin ettiğim gibi doğru MCU ile güncellemezsek cihaza zarar verebileceğimizi söyledi. Cihazın tam ürün kodunu araştırıp bu gün içinde deneyeceğim. Gelişmelerden haberdar ederim.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Jlozde link' Alıntı:
Az önce Almanya'dan beklediğim haberi aldım. Yapabiliyoruz. I9 kurabiliyoruz D2280 yerine. Bahsettiğim gibi MCU güncellememizin zorunlu olduğunu söyledi. Ve yine tahmin ettiğim gibi doğru MCU ile güncellemezsek cihaza zarar verebileceğimizi söyledi. Cihazın tam ürün kodunu araştırıp bu gün içinde deneyeceğim. Gelişmelerden haberdar ederim.

Emekler için,  thnxx

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aylardır duyduğum en güzel haber... emeklerine sağlık

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Türkiye dağıtıcısı çok yardımcı olmadı işin aslı, Ankara genel müdürü sanırım bir görevliye yönlendirdiler. Yarın onlar ile görüşeceğim. Yurt dışında görüştüğüm kişiler olacağını ancak MCU yüklemeden önce cihazın tam model kodunu öğrenmem gerektiğini söylediler ve onlar bu konuda çok daha yetkinler gibi geliyor. Türkiye dağıtıcısı bu konuda ticaria düşünerek de olmaz diyor olabilir gibi geliyor.

Model kodu cihazın arkasında yazıyormuş vakit bulduğumda konsolu söküp bakacağım modele. Eğer modelde yeni MCU desteği varsa kullanabileceğiz en azından gördüklerim ve yapılanlar bu yönde.

Revisorx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Müthiş bir gelişme, yakından izliyorum...