Renault Scenic kilometre yükseltme

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Arkadaşımın 2006 model Renault Megane Scenic bir aracı var, aracın digital göstergesi arıza vermiş, kafasına göre bazen gösteriyor bazen göstermiyor. Yetkili servis sıfır parçaya 1600 TL fiyat çekmiş, ancak yine servisin söylediğine göre yeni gösterge sıfır kilometre ile geliyormuş. Dışarıda bir elektronikçide tamir olanağı da ( 300 TL gibi bir bedele ) mevcut gibi görünüyor ancak yeniden bozulmayacağının bir garantisi yok. O nedenle arkadaş tercihini parça değişiminden yana kullanacak ancak kilometreyi aracın eski kilometresine çekecek biri lazım. Bu işi Ankara'da kim yapar, kaça yapar, isim-adres verebilecek arkadaşımız var mı? bir de aracı satma durumunda problem olur mu?

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Arkadaşımın 2006 model Renault Megane Scenic bir aracı var, aracın digital göstergesi arıza vermiş, kafasına göre bazen gösteriyor bazen göstermiyor. Yetkili servis sıfır parçaya 1600 TL fiyat çekmiş, ancak yine servisin söylediğine göre yeni gösterge sıfır kilometre ile geliyormuş. Dışarıda bir elektronikçide tamir olanağı da ( 300 TL gibi bir bedele ) mevcut gibi görünüyor ancak yeniden bozulmayacağının bir garantisi yok. O nedenle arkadaş tercihini parça değişiminden yana kullanacak ancak kilometreyi aracın eski kilometresine çekecek biri lazım. Bu işi Ankara'da kim yapar, kaça yapar, isim-adres verebilecek arkadaşımız var mı? bir de aracı satma durumunda problem olur mu?

bu km sayacları sıfır alıyorsanız km sayacı bir sefere mahsus size bir süre içerisinde km girmenizi ister..ama tek sefere mahsus...

nerden biliyorsanız derseniz...ben benim aracımın göstergesini 300 km ibreli yeni kasanın göstergesi ile keyfi olarak değiştirmeyi düşünüyorum ve değiştirirken de kısa bir süreliğini eski km'yi girme şansını veriyor...
eger değişimi servis yapacaksa onlar biliyorlardır ve hallederler....

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu km sayacları sıfır alıyorsanız km sayacı bir sefere mahsus size bir süre içerisinde km girmenizi ister..ama tek sefere mahsus...

nerden biliyorsanız derseniz...ben benim aracımın göstergesini 300 km ibreli yeni kasanın göstergesi ile keyfi olarak değiştirmeyi düşünüyorum ve değiştirirken de kısa bir süreliğini eski km'yi girme şansını veriyor...
eger değişimi servis yapacaksa onlar biliyorlardır ve hallederler....

Evet parça değişimini yetkili servisten yapmayı planlıyor, ancak servis bu şekilde bir bilgi vermemiş, o nedenle dışarda nerede yaptırılabilir diye bir arayışa girdi.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Ankara da şaşamaz a gidin orda etrafta takograf vs yazan yerlerde yapıyorlar. Şu an tam olarak aklıma gelmedi ama çok görmüşlüğüm var.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasreddin Hoca'nın dediği gibi "bana damdan düşmüş birini çağırın" :)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta yazık o paraya cıdden tamır ettırse daha mantıklı yada parcayı dısardan araştırsın netten baksın belkı daha ucuza vardır.. hem baksanıza servıs km yı bıle gıremıyo ne hayır beklenır kı..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Basit bir temassızlık çıkması muhtemel.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun abimin 1999 model Megane'de var. Aynen dendiği gibi ara sıra km saati çalışmıyordu. Araç muayeneye gireceği için çalışmayan km saatini memleketteki ustalara gösterdik. Ortak kanı ya şanzumanın üzerinde bulunan km müşürü (onlar öyle tanımlıyor bana göre de okuyucu sensör ) değişecek ya da kilometre saatinin olduğu kısımda
lehim çatlağı vardır o yapılacak dendi. Lehim çatlağı olasılığı akla yattı ama memlekette onu yapacak usta yokmuş, parça değiştirip durumu değerlendirelim dedik parçayı bulamadık, bu arada bir kaç usta müşürü söktü taktı, en son bakmak isteyen usta sökemedi ama kurcalarken farkında olmadan arızayı onardı :). Son iki gündür canavar gibi çalışıyor. Benim görüşüm (araç çok sık kullanılmıyor) müşürde temassızlık veya kirlenme vardı sök tak yapa yapa temassızlık giderildi.