Renault Laguna 1.5 dci expression

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başlıktaki araba hakkındaki düşünceleriniz nasıl? Alınabilirliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Liste fiyatı fonksiyon paketi dahil 55 bin TL fakat daha uygun fiyatlara alınabilir. Artık Latitude üretileceği için son lagunaları mı satıyorlar ?

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o fıyatlara megane 3 dızel dusunmez mısınız ?
Ben sınıf farkından dolayı lagunayı düşünmüştüm. Megane 3 güzel araç ancak biraz da bagaj lazım bana:) Zaten megane 3 yerine düşünebileceğim alternatifler var o sınıfta, ancak laguna sınıfında ne yazık ki fiyatlar çok yüksek

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söylemeyi unuttum aracımın ekonomik olması lazım . Her gün 110 km yol yapıyorum 1.6 T insignia ocağıma incir ağacı diker :D

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dostum iki hafta önceyi Reno bayiinde geçirdim sayılır :D

Laguna artık Türkiye'ye gelmiyormuş. Latitude geliyor ama onun da 2.0 fiyatları zam ile beraber uçmuş biraz.

Bayilerin elinde kalan bulursan fiyatına göre baya baya iyi tabi.

Bir de 2012 ortasından sonra reno dizeller 1.6 olacakmış galiba. Meg 3 HB'lerin de makyajlı resimleri çıktı. Şu anda renolar fiyat olarak iyi olsalar dahi ikinci el değeri bakımından kötüler. Meg Sport Tourer'ı çok beğendik, nerdeyse de alıyorduk ama istediğimiz rengi bulamadık.

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 den beri 1.5 dcı megane 2 kullanıyorum 200.000 km yi devirdik Servis gideri neredeyse yok. 60.000 km de bir tiriger ile beraber servise soktuk diğer ara yağ değişimlerini filitreler ile beraber benzin istasyonlerinda yazın mobil 10-40 kışın 0-40 olarak değiştirdik, çoğunlukla euro dizel kulladık şehir dışında şeytana uyup ne olduğu belirsiz ucuz mazotta koyduk. ne enjeksiyon ne turbo bize açtığı masraf sıfır. Tüketimse halen ilk günkü gibi uzun yolda 4 şehir içinde 5.5 litre.

Tahmin ediyorumki yeni modellerinde bu sorunsuzluk daha da iyi hale gelmiştir ancak laguna da sınıf farkından daha iyi malzeme kullanmamışlarsa megane lerin içi çok kötü örneğin bizim arabada sorun yokken için 5.yıl dağıldı plastik yerleri kırılmaya başladı döşemeler resmen eridi. üretici firma renault, arabanın içini resmen 5 yıllık yapmış : ))))

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aracımı sattım tabiki her zamanki gibi d yada e segmentinde bir araç alıcam listemde laguna vardı gittim bindim hemde en fullüne 2.0 dci cam tavanlı meşhur renaultnun yakıt tasarruflu şanzımanlı modeline araç ağzına kadar doluydu ama beğenemedim hiç d sınıfı havası yokdu kapılar kağıt gibi iç tasarım plastik malzeme çok basit koltuklar bile bana basit geldi eski reno 21 koltuklarını andırıyordu belki renonun tarzı böyledir bilemiyorum tabiki doyurmadı açıkcası beni..
kısaca bana gelmedi.. ve listemden çıkardım yani bu yeni bir şey değil 2-3 aylık bir mevzuda konusu geldi yazıyım dedim benim listemdede vardı çünkü laguna..

biz küçük amcaya geçen ay 2009 sonata 2.0 crdi h-matic aldık ona bakmanı tavsiye ederim araç harika bir şey.. gırtlağına kadar dolu çoğu sistemide akıllı sistem her bir şeyde var.. araba bende 1 ay kaldı sanırsın alman aracı öndeki amblemini atsan almandan farkı yok kapıları kalın kapadınmı kapattığını hissediyorsun tok araba iç tasarımı çok alman vari yapmışlar çok hoşuma gitti oda mesela listemde yokdu onuda listeme ekledim..