Rampa Canavarı :)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hafta sonu Antalya'daydım... Bugün döndüm, Antalya yollarını bilenler vardır (Burdurdan iniş), oldukça virajlı ve dik rampalarla inilir çıkılır Antalya'ya... Bugün bir kez daha sevdim arabamı :D
5. viteste 100 km/h ile çubuk beline, çeltikçiye tırmandı ufaklık... Daha önce kullandığım benzinli modellerde hiç bu kadar haz almamıştım, eşim de diyor diğerlerinde yığılıp kalıyorduk bunda sol şeritten tırmanıyoruz sürekli diyor... Turbo gerçekten çok önemli bir faktör... ;)

Bu da Antalya BeachPark'tan bir resim ... Paylaşmak istedim... :)

170320122233.jpg

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Yollarını iyi bilirim Memleket aslen Antalya benim.
Allah kaza bela vermesin.
Yokuşlarda atmosferik benzinlilerden daha başarılıdır corsa C 1.3 cdti motorlar

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beach Park güzel görünüyor. Ama Çeltikçi ile Çubuk belinde üzerime tanımam :)

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabikide turbo cok farklı bende de vardı corsa c beylikduzu yokusunda kımse yaklasamıyordu :)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şey benzinli araçta da yapılabilir. Sonuçta yığılması da büyük vitesle gittiğinizdendir torku düşük sonuçta dizellere göre. 4000-5000 devirde benzinliden aldığım zevki hiçbir dizelden alamam, mümkün değil. İsterse torku 1000 nm olsun :D :p Dizel sevmiyorum arkadaş :p

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rampada dizel çok zevkli, turboda nefesi kuvvetli hoca misali üfledikçe üflüyor :) lakin çok yüklenmemek lazım, rampada aracın aktarma organlarına binen yük daha da artıyor, dolayısıyla aşınma da artıyor!

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben korkuteline giderken v6 ımla sol şeridi kapatıp çıkıyordum 140-150 şimdiki dti ide fena değil dün yine gittim 5.viteste tırmandı yine sol şeritte ben vardım :) 140-150 sadece virajlarda yavaşladım

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdti motoru sevdim... allah kısmet ederse ve ailemiz genişlerse bagaj avantajı nedeni ile sedan astra cdti ye geçmeyi düşünüyorum ilerde... ;)

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hafta sonu Antalya'daydım... Bugün döndüm, Antalya yollarını bilenler vardır (Burdurdan iniş), oldukça virajlı ve dik rampalarla inilir çıkılır Antalya'ya... Bugün bir kez daha sevdim arabamı :D
5. viteste 100 km/h ile çubuk beline, çeltikçiye tırmandı ufaklık... Daha önce kullandığım benzinli modellerde hiç bu kadar haz almamıştım, eşim de diyor diğerlerinde yığılıp kalıyorduk bunda sol şeritten tırmanıyoruz sürekli diyor... Turbo gerçekten çok önemli bir faktör... ;)

Bu da Antalya BeachPark'tan bir resim ... Paylaşmak istedim... :)

170320122233.jpg

ben bu olayla çok idda kazandım arkladaşlardan. herkes Benzinli araba daha atik, dizel 5le çıkıyorsa benzinli de çıkar diyordu. rampada sol çektiğim araçlar, 1,6 megane 2, focus c4... benim altımda da opel combo 1.3cdti. hem de bagajda 500kg gübre lvar. herkse anlatıyorum benzinli düzde ii kaçar ama rampada bayılır inandıramıyoruz.... ha bir tek kız kardeşimin golf plus 1,6 düz motor hemde tüpte 110 la vurduğum dik rampayı 100 le tırmandı yığılmadı aynen bizim combo gibi ;şaşırdım :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinliyi rampada yüksek devirde tutun bakın neler oluyor :D