Rahatsız eden farlar

josevendetta

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi bayramlar, dün akşam yine arkamdaki aracın farları gözlerimi mahvetti, artık bu tarz durumlarda her türlü bedduayı ediyorum. insanlar nasıl sadece kendilerini düşüyorlar anlamış değilim, kendi görsün karşıdan gelen veya öndeki kör olsun. Ayrıca farı yüksekte olan servis minibüsleri de arkanızdaysa çok sıkıntı oluyor.

Artık karşıdan gelenin farı çok rahatsız ediyorsa mahalle arasında bile olsak uzunları yakıyorum, bu konudaki düşüncelerinizi merak ettim

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilinçli ve düşünceli bir sürücüyüm en başta onu yazayım , sis farlarımda 6000 K xenon kit takılı ancak sislerde olduğu için karşıdakini hiç bir şekilde rahatsız etmiyor sadece araca çok daha egzotik bir hava katıyor zararı kimseye yok kısaca

Kısa ve uzun farlarım orjinal sarı halojen ampül zaten , ayarları aracı aldığım günkü ayarları ile aynı bir sıkıntısı yok

ancak şöyle birşey var arkanızdaki araç eğer jeep veya minibüs , tır , kamyonet ise yapacak birşey yok o araçlar orjinalinde yerden yüksek araçlardır çünkü ister istemez sizin araç normal binek araç olduğu için ışık direk üst dikiz aynasından sizin gözünüze vuracak sizde vay namussuz açmış uzunları gözümü nasılda alıyor bak diyeceksiniz , halbuki uzunlar filan açık değil adam normal farlarını açmış gidiyor

örnek vermek gerekirse kendimden vereyim bir akrabamda 2013 model hyundai ix35 jeep var o gün bir lokantaya yemek yemeye gidiyoruz dedim ki beni takip et arkamdan (yolu bilmediği için) havada karanlık saat akşam 19:00 gibi filan , beni takip ediyor ama farları gözümüde deli gibi alıyor şimdi ben ona tutupta git şu far ayarını yaptır diye çıkışamam ki adamın arabası orjinalinde öyle zaten yerden yüsek olması

Saygılarımla

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Uzunları açmış inatla öyle devam eden bir oto varsa arkamda, hızı iyice kesip geçmesine izin veriyorum sonra açıyorum uzunları karşıdan gelen yoksa ver allah ver ver allah ver :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buca yazdığını görmesem kesin izmirli veya afyonlu derdim :D Önümde araç yoksa bile sellektör yapıyorum uzun kısa farkını göstermek için, tınlamazsa dediğini yapıyorum harika oluyo mesafemi de koruyorum hiç görüş açımdan kaybolmuyo :D

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kararan dikiz aynasi takin. Rahat edersiniz. Bende var memnunum

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

josevendetta

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bazı araçlarda far yüksekte (özellikle fiat ducato, citroen jumper, nissan juke vs.) onlar arkadaysa aynayı ışık kırıcı hale getiriyorum başka yapacak bişey yok

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece o olsa yine iyi..Bir de sissiz,yağmursuz,tozsuz yollarda kısalar dahil sisleri de açmıyorlar mı?Tam sopalık oluyorlar..Misal arka sisleri açan bir elemana ben de uzunları açıyorum arkadan ve yapışıyorum dibine kadar...Aynı şekilde karşıdan geliyorlar ise yine uzunları açıyorum,sisleri kapatana kadar da ben de kapatmıyorum uzunları..Bir de aracıma AFL yaptırınca bi-xenon olayı da geldi..Çakarlama yaparak bir güzel dövüyorum aynalarını..Adama flaş etkisi oluyor :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Misal arka sisleri açan bir elemana ben de uzunları açıyorum arkadan ve yapışıyorum dibine kadar

Arka sisleri ne diye açarlar anlamam ? Hadi ön sisin kimseye bir zararı yok araca egzotik hava katıyor amenna ona lafım yokta birader arka sis olayı nedir ya ?

Gıcık oluyorum resmen , gözleri açık açık kör ediyor bu arka sisler bence arka sis açanın ehliyetine filan el konulmalı trafik tarafından , abarttığım yok yağmurlu bir günde önünüzdeki araç arka sislerini açsın ne demek istediğimi gayet iyi anlarsınız

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle; hava koşulları kötü olur ya da otobanda,şehirlerarası yolculuk ediyorsundur,açarsın da şehrin göbeğinde açmaları enteresan..İlgi çekmek için açıyorlar..Arabada jant yok film yok arka sis farı var diye bağırıyor resmen