radyatör

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim radyatör degişecek galiba sürekli su eksiltiyo araba her hafta tamamlıyorum...radyatörde 1 başparmak büyüklügünde çürük gibi bişey var ama fanı açınca araba bakıyorum hiç biyerden su sızdırmıyor...ithal radyatör var 120 milyon alsam sorun olurmu.bana şöyle diyebilirmisiniz = radyatörör suya sadece yataklık eder ucuzunun malzemesi iyi deildir orjinali 10 sene giderse ucuzu 5 sene gider sadece fark bu devridaim açısından hiç bir fark yoktur diyebilirmisiniz...eger öyle ise ucuz olandan alıcam...yok dersenki ucuz olan sorun çıkarır hararet yaptırır suyu kanallara iyi pompalamaz diyosan orj alım 350 milyonmuş gm..

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben herzaman orjinalden yanayım ama, arakdaşım bilen arkadaşlar yardım edecektir sanırım sana .....

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yansanayiyi tavsiye edrim arasında hiçbir fark yok..neden daha fazla para veresinki.senin acındanda aracın acısındanada sorun cıkartmaz

csoft

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.csoftcomputer.com
Fiyat konusun da ???

Temmuz ayı gibi izmirde küçük bir kaza geldi başıma çok yavaş bir şekilde önde bulunan araca vurdum tamponlarda çizik bile yoktu ama benim radyatör patlamış, kasko olduğu için sorun çıkmadı GM orjinal radyatör taktılar 463 ytl idi, 120 ytl ucuz geldi, beni kandırdılar diyeceğim ama imkansız kasko şirketlerini bilirsiniz yaşa yatmaz....

- Benimde fikrim orjinal den yana....

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail_budak' Alıntı:
benim radyatör degişecek galiba sürekli su eksiltiyo araba her hafta tamamlıyorum...radyatörde 1 başparmak büyüklügünde çürük gibi bişey var ama fanı açınca araba bakıyorum hiç biyerden su sızdırmıyor...ithal radyatör var 120 milyon alsam sorun olurmu.bana şöyle diyebilirmisiniz = radyatörör suya sadece yataklık eder ucuzunun malzemesi iyi deildir orjinali 10 sene giderse ucuzu 5 sene gider sadece fark bu devridaim açısından hiç bir fark yoktur diyebilirmisiniz...eger öyle ise ucuz olandan alıcam...yok dersenki ucuz olan sorun çıkarır hararet yaptırır suyu kanallara iyi pompalamaz diyosan orj alım 350 milyonmuş gm..
radyatörler alumunyum degil mi çürümemesi lazım.neden radyatör deliklerini sızıntıları giderici maddelerden kullanmıyorsun dene bir kapatmazsa degiştirirsin 10 ytl de fiyatları.Ben kullandım şuan hiç bir kaçak yok gayette memnunum.kullanacaksan sıvı olan türlerinden al.denemekden zarar çıkmaz en çok 10 ytl kaybın olur ama 11o karın olabilir.

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haftada 2 litre su ekliyorum o yüzden haftanın 3 günü kullandım hemde

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyatör olduğuna eminmisin çalişırken baktım kaçırmuyo falan demişsin devirdaim den olabilirmi bi baktır istersen geçenlerde bendede oldu su eksilmesi devir daimden kaçırıyomuş belli bi ömrü varmış devir daimin belki ondandır.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde sürücüler araçlarına antfiriz koymaktan kaçınırlar,aklı sıra bakımdan kaar ediçekler.ama bilmiyorlarki daha çok zarar ettiklerini.gm motorların motor bloğu hariç heryeri aliminyum oyüzden kireçli su çürümeye neden oluyor.kaar edlim derken daha çok zarar ediyorlar .sen aracını bilen birine baktır su nerden kacırıyor devirdaymda olur hortumlardan biri gevşemişte olur,kalorifer peteği delikse oda olur(aracın içersinde ıslaklık varsa) ama radyötere konan tozlar sadece suyla etkili olur.anitfiriz koyarsan delik tekrar acılır

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
setapxxx' Alıntı:
radyötere konan tozlar sadece suyla etkili olur.anitfiriz koyarsan delik tekrar acılır
bu konuda yanılıyorsun şuan kullanıyorum antifiriz koydum radyotör delindi bu katkıdan koydum delikler kapandı ve üzerine antifiriz koydum hiç bir şekilde su kaçagı yok.Şimdi de vectra ya koyacam o da radyatörün alt kısımlarından sızdırma yapıyor.O zaman da yazarım.(ilk koydugum araçı halen kullanıyorum antifirizde koyuyorum)