Radyatör fanı kaç kademeli ?

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim vectralarda klima fanı zaten ayrıdır klimanın normal fanla ilgisi olmaması lazım

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
devirin üç olduğunu sanmıyorum müşür iki devreli fan neye göre üçüncü devreyi açacak

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektrikçide yeni bir fan ile değiştirdi ve yeni fanda klimayı açınca ilk kademe çalıştığı görüldü. yani 2 kademe. biri normal diğeri hızlı. benim radyatör fanında ilk kademe çalışmıyormuş. yeni motor 140 tl dedi usta. şimdilik o kadar çıkartamıcam için geçici olarak ilk kademe ile ikince kademeyi düz bağladı. yani hararet 95 e gelince normalde açması gereken ilk kademeyi açmıyor(çünkü bozuk açamıyor) direk 2. kademeyi açıyor. klima açık şehir içi sıcakta yaptığım denemede hararetin 100'ü dahi geçmediğini gözlemledim. geçici bi çözüm oldu. yorumlar?

Barmet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim iki kademeli

ama fanın devirlerine müşür karar veriyor 95-100 arası birinci devre 105-110 arası ikinci devre olması lazım yada buna yakın değerler ama sonuçta müşür fanın devirlerine yol veriyor
Benimde 2009 corsa D 100 dereceye kadar hiç fan açmaz 100de açar 95 de kapatır sanırım bu ilk kademe ikinci kademe kaçta açar yaada arızalımı hiç bilemedim