Radyatör fanı geç soğutuyor

66ALpEr1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2015 astra j araçda lpg yok benzinli 1.4 turbo aracım var sıkıntım şu normalde yaz aylarında muğla sıcağında bile araçla saatlerce yol gitsem durunca rolantide hararet dijitalde 102-103 derecelere çıkardı fan açıp 98 in altına 1-2 dk da düşerdi ama kış geldi şimdi 15 dk yol gidiyorum durunca yine 103 e çıkıyor fan çalışıyor ama bazen 8-10 dk geçmesine rağmen fan açıyor ama sıcaklık 100 ün altına düşmüyor 100 de kalıyor hafif gaz veriyorum sonra düşmeye başlıyor.Araçda termostat devirdaim 3 ay önce yetkili servisde değişmişti.Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu aracı servise bıraktım ama normal diyorlar yinede inceleyeceklerimiş.Göstergede 90 da sabit hararet normal şekilde

66ALpEr1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aynı durumu yaşayanlar için bilgi vereyim.Araç servisde 4-5 gün kadar durdu tüm kontroller işlemler yapıldı araçda herhangi bir sorun çıkmadı herşey normalmiş.zaten 1 aydır aynı şekilde kullanıyorum bir sorun yok.Termostatlar 105 derecede açtığı için v motorlar yüksek sıcaklıkta çalıştığı için bundan kaynaklı rolantide durunca vs motor çabuk soğutamıyor bu sıcaklıklara gelmeden termostat açmadığı için ve hareket halinde devirdaim yaptığı içinde problem yok.ibre 90 da sabit durduğu sürece herhangi bir sorun olmadığı belirtildi eğer araç içindeki hareret göstergesi 90 geçenler varsa termostat değiştirin devirdaimi kontrol ettirin özellikle antifiriz kaliteli kullanın genelde 90 ı geçmesi bunlardan kaynaklı oluyor.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
aynı durumu yaşayanlar için bilgi vereyim.Araç servisde 4-5 gün kadar durdu tüm kontroller işlemler yapıldı araçda herhangi bir sorun çıkmadı herşey normalmiş.zaten 1 aydır aynı şekilde kullanıyorum bir sorun yok.Termostatlar 105 derecede açtığı için v motorlar yüksek sıcaklıkta çalıştığı için bundan kaynaklı rolantide durunca vs motor çabuk soğutamıyor bu sıcaklıklara gelmeden termostat açmadığı için ve hareket halinde devirdaim yaptığı içinde problem yok.ibre 90 da sabit durduğu sürece herhangi bir sorun olmadığı belirtildi eğer araç içindeki hareret göstergesi 90 geçenler varsa termostat değiştirin devirdaimi kontrol ettirin özellikle antifiriz kaliteli kullanın genelde 90 ı geçmesi bunlardan kaynaklı oluyor.
Geçmiş olsun. V motordan kastınız v4 v6 v8 motorlar mıdır?

66ALpEr1905

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. V motordan kastınız v4 v6 v8 motorlar mıdır?
hayır orda eksik yazmışım ve yazacaktım e harfi koymamışım opel tüm motorları için aynı şekilde yüksek sıcaklıkta çalıştığı için soğutma işlemi biraz geç oluyor ya 95 lik yan sanayi termostat takılacak yada orjinalde bu şekilde devam edilecek birde 2019 altı modelse araç termostat yazılımı şart baya faydasını görüyorum